QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Udany kwiecień dla Ford Polska

wykres


Kwiecień był kolejnym udanym miesiącem dla Forda w Polsce. Łącznie w tym miesiącu Ford sprzedał 2 692 samochody osobowe i dostawcze o DMC do 3,5t, co stanowi wzrost o ponad 178% w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku.


Rosnąca od początku roku sprzedaż sprawiła, że Ford zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród najchętniej wybieranych marek samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t. Do klientów w tym okresie trafiły 10 633 pojazdy. Dodatkowo Ford odnotował największy wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku spośród 15 najpopularniejszych marek – o 61,50%. Pozwoliło to na zwiększenie udziału w rynku o 1,07 p.p. – do 5,81%.


W kwietniu wzrosła także sprzedaż samochodów osobowych Forda w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Wzrost ten wyniósł ponad 190%, co pozwoliło na zwiększenie udziału w tym rynku do 4,54%. Łącznie nowych nabywców znalazło 1 821 samochodów osobowych marki Ford.


Patrząc na cztery miesiące 2021 r. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wygląda to jeszcze lepiej. W tym okresie do nowych klientów trafiło 7 199 samochodów osobowych, w porównaniu do 4 462 w ubiegłym roku. Udział Forda w rynku samochodów osobowych wzrósł z 3,63% do 4,56%. Co istotne przy porównywaniu danych do naznaczonego pandemią SARS-CoV-2 2020 roku, marka odnotowała największy procentowo wzrost sprzedaży spośród 10 najpopularniejszych producentów – 61,34%.


Warto też wspomnieć, że w pierwszych czterech miesiącach br. wzrósł udział sprzedaży samochodów osobowych marki Ford do klientów indywidualnych, z 1,79% w ub. roku do 3,19% w roku bieżącym.


Jednym z filarów ofensywy produktowej Forda jest gama SUVów, które są coraz chętniej wybierane przez polskich klientów. Kuga i Puma zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsca w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych Forda, a sprzedaż każdego z nich znacząco wzrosła w stosunku do kwietnia 2020 roku. W okresie styczeń-kwiecień 2021 sprzedaż Forda Kugi wyniosła 1 113 egzemplarzy, zaś najmniejszego SUVa Forda - EcoSporta – 448 sztuk.


Ford jest wiceliderem rynku samochodów dostawczych o DMC do 3,5t. po pierwszych czterech miesiącach br. W kwietniu br. do klientów trafiło 871 pojazdów tego typu, co stanowi wzrost o ponad 150% w porównaniu do roku ubiegłego. Porównując pierwsze cztery miesiące bieżącego roku do analogicznego okresu roku ubiegłego nastąpił wzrost sprzedaży pojazdów dostawczych o ponad 60%.


Najpopularniejszymi modelami tego segmentu były Transit i Transit Custom. Sprzedaż tego pierwszego w okresie styczeń-kwiecień 2021 r. wyniosła 1 325 sztuk i była wyższa o ponad 54% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W przypadku Transita Custom było to 860 egzemplarzy i wzrost o ponad 75%.Źródło: Ford Polska

11.05.2021


Tagi: importer, samochody, wyniki sprzedaży


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...