QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Udany kwiecień dla Ford Polska

wykres


Kwiecień był kolejnym udanym miesiącem dla Forda w Polsce. Łącznie w tym miesiącu Ford sprzedał 2 692 samochody osobowe i dostawcze o DMC do 3,5t, co stanowi wzrost o ponad 178% w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku.


Rosnąca od początku roku sprzedaż sprawiła, że Ford zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród najchętniej wybieranych marek samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5t. Do klientów w tym okresie trafiły 10 633 pojazdy. Dodatkowo Ford odnotował największy wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku spośród 15 najpopularniejszych marek – o 61,50%. Pozwoliło to na zwiększenie udziału w rynku o 1,07 p.p. – do 5,81%.


W kwietniu wzrosła także sprzedaż samochodów osobowych Forda w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. Wzrost ten wyniósł ponad 190%, co pozwoliło na zwiększenie udziału w tym rynku do 4,54%. Łącznie nowych nabywców znalazło 1 821 samochodów osobowych marki Ford.


Patrząc na cztery miesiące 2021 r. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wygląda to jeszcze lepiej. W tym okresie do nowych klientów trafiło 7 199 samochodów osobowych, w porównaniu do 4 462 w ubiegłym roku. Udział Forda w rynku samochodów osobowych wzrósł z 3,63% do 4,56%. Co istotne przy porównywaniu danych do naznaczonego pandemią SARS-CoV-2 2020 roku, marka odnotowała największy procentowo wzrost sprzedaży spośród 10 najpopularniejszych producentów – 61,34%.


Warto też wspomnieć, że w pierwszych czterech miesiącach br. wzrósł udział sprzedaży samochodów osobowych marki Ford do klientów indywidualnych, z 1,79% w ub. roku do 3,19% w roku bieżącym.


Jednym z filarów ofensywy produktowej Forda jest gama SUVów, które są coraz chętniej wybierane przez polskich klientów. Kuga i Puma zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsca w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych Forda, a sprzedaż każdego z nich znacząco wzrosła w stosunku do kwietnia 2020 roku. W okresie styczeń-kwiecień 2021 sprzedaż Forda Kugi wyniosła 1 113 egzemplarzy, zaś najmniejszego SUVa Forda - EcoSporta – 448 sztuk.


Ford jest wiceliderem rynku samochodów dostawczych o DMC do 3,5t. po pierwszych czterech miesiącach br. W kwietniu br. do klientów trafiło 871 pojazdów tego typu, co stanowi wzrost o ponad 150% w porównaniu do roku ubiegłego. Porównując pierwsze cztery miesiące bieżącego roku do analogicznego okresu roku ubiegłego nastąpił wzrost sprzedaży pojazdów dostawczych o ponad 60%.


Najpopularniejszymi modelami tego segmentu były Transit i Transit Custom. Sprzedaż tego pierwszego w okresie styczeń-kwiecień 2021 r. wyniosła 1 325 sztuk i była wyższa o ponad 54% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W przypadku Transita Custom było to 860 egzemplarzy i wzrost o ponad 75%.



Źródło: Ford Polska

11.05.2021


Tagi: importer, samochody, wyniki sprzedaży


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...