QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Masowe punkty szczepień we Wrocławiu

wykres


W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski, Wrocław przygotował plan uruchomienia kolejnych, masowych punktów szczepień. Planujemy rozszerzyć możliwości szczepienia na Stadionie Wrocław do 8 tys. osób dziennie i uruchomić nowy punkt w Porcie Lotniczym Wrocław, który będzie mógł szczepić tysiąc osób dziennie.


Jednocześnie we Wrocławiu działają 123 punkty, gdzie można się zaszczepić.(Szczegółowa mapa na stronie: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/).


Biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, będziemy w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie.


Na Stadionie Wrocław chcemy uruchomić także punkt drive-thru, który ma przepustowość wielokrotnie większą niż punkty stacjonarne. Planowanych jest 20 stanowisk szczepień, 12-13 samochodowych, 1-2 piesze/rowerowe, namiot "baza" dla administracji i celów socjalnych. Punkt może zostać uruchomiony 14-15 kwietnia.


Osoby zapisane na szczepienie, powinny zgłaszać się nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną swojego szczepienia. Jeżeli każdy będzie przychodził na "swoją" godzinę to bardzo usprawni pracę i nie będą powstawały kolejki. Cała procedura od wejścia do wyjścia trwa około 20 - 30 minut, z tego 15 minut to czas oczekiwania po szczepieniu.


Do tej pory we Wrocławiu zaszczepiło się ponad 190 tys. osób (to nie tylko wrocławianie).


We Wrocławiu dla populacji ok. 600 tys. osób (zameldowanych), uprawnionych do szczepienia jest ok. 500 tys. mieszkańców (ok. 100 tys. to osoby do 18 roku życia) w tym szacunkowo zaszczepionych we Wrocławiu pierwszą dawką jest ok. 77 tys. osób, a pierwszą i drugą ok. 35 tys. Do zaszczepiania pozostaje we Wrocławiu ok.380 tys. mieszkańców.


Jeżeli otrzymamy odpowiednią liczbę szczepionek, to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką ( pamiętajmy, że nie wszyscy chcą się szczepić - ok.67% chętnych w skali kraju, ale jednocześnie osób faktycznie szczepiących się we Wrocławiu może być więcej niż to wynika z liczby zameldowań, ze względu na brak rejonizacji szczepień).


Źródło: UM Wrocław

07.04.2021


Tagi: masowe punkty szczepień, Wrocław, covid