QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Definiowanie środowiska pracy na nowo

wykres


Wraz ze zmianami społecznymi zmienia się też sposób, w jaki postrzegamy pracę i biura, z których korzystamy. Ze względu na pandemię COVID-19 wiele osób pracowało z domu, niezależnie od własnych chęci, warunków, czy stopnia swojego przygotowania. Tę sytuację określa się mianem globalnego eksperymentu dotyczącego pracy zdalnej, którego efekty zaczynają być widoczne. Dzięki rozmowom ze specjalistami z całej Europy, Kinnarps określił wyzwania, potrzeby i możliwości, jakie stwarza nowa rzeczywistość – i przedstawia je w swoim raporcie pt. Definiowanie środowiska pracy na nowo.


Podczas pandemii stanęliśmy przed bezprecedensowymi wyzwaniami. Zapewniło to nam wgląd w przyszłość biur i metod pracy. Nasze rozmowy z ekspertami potwierdziły, że najbardziej brakuje pracownikom na całym świecie, bezpośrednich relacji i kontaktów z innymi ludźmi . Widzimy wyraźnie, że biuro przyszłości będzie traktowane bardziej jako miejsce spotkań i współpracy. Jednakże potrzebujemy w biurach również możliwości realizacji indywidualnych zadań w skupieniu. Ważne jest, aby każde biuro powstawało zgodnie z potrzebami danej firmy – mówi Dan Molander, dyrektor ds. sprzedaży w Kinnarps.


Co nowa rzeczywistość oznacza dla biur?


Chociaż niektóre organizacje i osoby indywidualne z sukcesem poradziły sobie z pracą zdalną, to wygląda na to, że w przyszłości upowszechni się bardziej elastyczne podejście do niej. Wraz z nim pojawią się nowe wymagania dotyczące sposobów pracy i tworzenia przestrzeni biurowych. Przy pracy zdalnej 2–3 dni w tygodniu posiadanie własnego biurka nie jest opłacalnym rozwiązaniem. Ponadto niektórzy mogą przychodzić do biura, aby współpracować, a inni, aby skupić się na swoich zadaniach, co stwarza konieczność uwzględnienia w przestrzeni różnych typów aranżacji do różnych zadań. Kinnarps posada bogate doświadczenie w tworzeniu strategii środowiska pracy, które obejmuje ponad 200 analiz przeprowadzonych w całej Europie.


Jesteśmy przekonani, że kluczową kwestią jest analiza sposobu działania firmy oraz właściwa identyfikacja, które czynności najlepiej wykonywać w biurze, a które zdalnie. Ważne jest spojrzenie w przyszłość i wypracowanie długoterminowej perspektywy. Musimy zrezygnować z prostego podejścia, które uwzględnia tylko aktualne potrzeby i zacząć traktować biuro, jako miejsce stale gotowe do zmian. Dopiero, gdy zrozumiemy swoje potrzeby i warunki, możemy zacząć wprowadzać modyfikacje i tworzyć aranżację wnętrz, która wspiera codzienne życie pracowników i przyczynia się do sukcesu firmy. Miejsce pracy przyszłości musi być elastyczne, aby zmieniać się wraz ze zmieniającymi się potrzebami – mówi Henrik Axell, specjalista ds. planowania środowiska pracy w Kinnarps.


W swoim nowym raporcie Definiowanie środowiska pracy na nowo Kinnarps podkreśla znaczenie elastyczności w tworzeniu biur odpornych na działanie czasu, które można dostosowywać zarówno do bieżących, jak i przyszłych potrzeb tak, aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom, wytyczając drogę do biznesowego sukcesu.


Pełną wersję raportu można pobrać na stronie: https://www.kinnarps.pl/wiedza/definiowanie-srodowiska-pracy-na-nowo/Zobacz także:


Nowe biuro firmy Galderma w Warszawie


Praca z domu 2020 - raport


Inteligentne meble - wspólny projekt Kinnarps i Collectomate


Nowa realizacja dla Oticon w biurowcu Q22


Kreacja biura dla firmy Bidroom


Nokia Garage


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Źródło: Kinnarps

03.03.2021


Tagi: biuro, aranżacja, meble


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...