QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Jakub Mazur nowym Prezydentem METREX

foto

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, został prezydentem METREX - Sieci Europejskich Regionów i Obszarów Metropolitalnych. Decyzję w tej sprawie podjęto we wtorek, 17 lutego, na Zgromadzeniu Ogólnym członków sieci. Do nowego zarządu organizacji został także wybrany Łukasz Medeksza – zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia.


METREX działa od 1996 roku, a jego członkami jest ok. 50 miast, regionów i obszarów metropolitalnych z całej Europy. Głównym celem sieci jest wymiana wiedzy i doświadczeń między miastami partnerskimi, szczególnie w zakresie planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju. Zadaniem organizacji jest także promowanie spójnej polityki terytorialnej w Europie. METREX jest partnerem instytucji europejskich, środowiska naukowego, organizacji rządowych i innych sieci międzynarodowych.


- W 2021 roku obchodzimy 20. rocznicę obecności Wrocławia w METREX. Udział przedstawicieli miasta w najwyższych władzach organizacji jest dużym wyróżnieniem dla regionu, Polski i Europy Środkowej. Wrocław jest jedynym reprezentantem tej części Europy w zarządzie METREX - mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.


Łukasz Medeksza, zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, dodaje, że członkostwo miasta w METREX oznacza przede wszystkim umacnianie pozycji Wrocławia na arenie międzynarodowej i nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami największych metropolii z całej Europy: - Działalność przekłada się także na promocję miasta i wzrost zainteresowania stolicą Dolnego Śląska - na przykład ze strony inwestorów. METREX to także głos największych europejskich miast, mający znaczenie m.in. w kreowaniu polityki unijnej - mówi Łukasz Medeksza.


W nowym zarządzie znaleźli się także przedstawiciele: Regionu Stuttgartu (Niemcy), Prowincji Gipuzkoa (Hiszpania), Baskijskiej Wspólnoty Autonomicznej (Hiszpania), Amsterdamu (Holandia), Lyonu (Francja), Zachodnich Midlandów (Wielka Brytania), Regionu Lombardii (Włochy), Helsinek (Finlandia).


– Zależy mi, by dzięki działalności METREX-u rola miast i obszarów metropolitalnych w procesach decyzyjnych instytucji europejskich została umocniona – podkreślił wiceprezydent Jakub Mazur podczas Zgromadzenia Ogólnego, które było częścią – trwającej od 17 do 19 lutego Konferencji w Norymberdze.


Konferencja współorganizowana przez Region Metropolitalny Norymbergii z uwagi na pandemię COVID-19 odbywa się online. Uczestnicy spotkania biorą udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych skupionych wokół tematu: „Od pola do stołu. Strategia żywnościowa w Unii Europejskiej – Co to oznacza dla miast i regionów?”.


Źródło: UM Wrocławia

18.02.2021


Tagi: Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, prezydent, Metrex


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Rozmowa z Przemysławem Krzeszowskim oraz Piotrem Wawrzynów o tym...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2020 roku podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...