QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Wyjątkowy bal Politechniki, wyjątkowy wynik

wykres


Ostatnia sobota karnawału, ponad 140 gości, aula PWr, szczytny cel i rekordowy wynik. Za nami wyjątkowy, bo zorganizowany online, XIX Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej. Dzięki wpłatom darczyńców, Nocnemu Listowaniu a przede wszystkim aukcjom balowym na fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów zebraliśmy ponad 334 tys. zł!


Tegoroczna edycja balu została zorganizowana w pełni zdalnie. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa goście nie mogli pojawić się na PWr, ale zasiedli przed komputerami w swoich domach. O godz. 19 rozpoczęła się specjalna transmisja z naszej auli. Całość prowadził rektor prof. Arkadiusz Wójs i Anna Geryn, redaktorka naczelna Akademickiego Radia Luz. Goście mogli obejrzeć nagrane wcześniej występy artystyczne oraz - przede wszystkim - wziąć udział w aukcjach charytatywnych na rzecz studentów z niepełnosprawnościami.


Na licytacje przygotowaliśmy 24 przedmioty. Dzięki hojności gości udało się za nie uzyskać aż 219 tysięcy złotych! Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się: zimowy pejzaż „Nad zimową rzeką” autorstwa Alicji Słaboń-Urbaniak, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, rzeźna „Absolwentka” - odlew szklany, przekazany Politechnice Wrocławskiej przez Tomasza Urbanowicza, architekta, designera i twórcę szkła artystycznego oraz obraz „Ostrów Tumski, plac Katedralny” Iwony Szczerby.


Jeszcze przed balem fundusz stypendialny dla najzdolniejszych studentów PWr z niepełnosprawnościami wzbogacił się o 92 tysiące złotych. Środki na ten cel wpłaciły: Fundacja PKO Banku Polskiego, Grupa Impel, PCC Rokita S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A., Nalco Polska Sp. z o.o., Elektrotim S.A. oraz prywatni darczyńcy. Dodatkowo pula stypendialna zwiększyła się o 23 tys. zł dzięki indywidulanym wpłatom otrzymanym w ramach akcji Nocnego Listowania. W grudniu studenci i pracownicy PWr pisali listy z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego.


Od 2006 do 2020 roku na fundusz stypendialny udało się nam pozyskać ponad 1,3 mln złotych, co pozwoliło na ufundowanie ponad 800 stypendiów. Obecnie na Politechnice Wrocławskiej jest 340 studentów i 18 doktorantów z niepełnosprawnościami. Na uczelni mogą korzystać z wielu dodatkowych form pomocy m.in. asystenta edukacyjnego, wypożyczalni sprzętu ułatwiającego naukę, zastępczych zajęć sportowych czy dodatkowych zajęć z języków obcych.


Źródło: Politechnika Wrocławska

14.02.2021


Tagi: bal charytatywny