QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Politechnika Wrocławska ma nową Radą Uczelni

wykres


Dziewięcioosobowa Rada Uczelni PWr zainaugurowała kadencję 2021-2024. Przewodniczącym został Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A. Nowe osoby w składzie rady to prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego, Magdalena Dziewguć, Country Manager z Google Cloud Poland, Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Bank Polski S.A. i Taras Lukaniuk, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu.


W nowej kadencji Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej znalazło się osiem osób powołanych przez Senat oraz – z mocy prawa – jedna osoba reprezentująca środowisko studenckie, czyli przewodniczący Samorządu Studentów PWr.


Podczas inauguracyjnego posiedzenia akty nominacyjne członkom gremium wręczył rektor uczelni prof. Arkadiusz Wójs. W trakcie spotkania na przewodniczącego został wskazany, a dzień później wybrany przez senat, Grzegorz Dzik, prezes Impel S.A., który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji. – Powtórną nominację przyjmuję z pokorą i poczytuję za zaszczyt oraz traktuję jako służbę dla Politechniki – mówi.


W skład rady wchodzi trójka przedstawicieli środowiska akademickiego Politechniki Wrocławskiej. Ponownie w tej grupie znaleźli się prof. Wojciech Glabisz z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz dr hab. inż. Zbigniew Sroka, prof. uczelni z Wydziału Mechanicznego.


Nową osobą w tym gronie jest prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego. Według jej wizji Politechnika Wrocławska powinna być miejscem nieprzytłaczającym biurokracją, a inspirującym do nauki. Absolwenci powinni być natomiast przygotowani do opracowywania innowacji procesowych i produktowych w przedsiębiorstwach. – Jako szeregowy profesor PWr deklaruję, że będę od strony praktycznej przyglądać się reformie uczelni i konstruktywnie sugerować, co można jeszcze poprawić – zapowiada.


W skład Rady Uczelni kadencji 2021-2024 weszło aż pięć osób reprezentujących świat biznesu. Wszystkie współpracują z uczelnią – jak Taras Lukaniuk, dyrektor Centrum Technologicznego Nokia we Wrocławiu i absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania.


Według niego PWr to z jednej strony ogromne tradycje, a z drugiej miejsce, w którym szkoli się zgodnie z najnowocześniejszymi światowymi trendami. – Chciałbym wspierać uczelnię pomagając łączyć świat akademicki z doświadczeniem pochodzącym ze świata biznesu – podkreśla Taras Lukaniuk.


Magdalena Dziewguć, członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska oraz Country Manager w Google Cloud Poland, wierzy, że najbliższy czas to dobry moment na rozwój kultury społeczności Politechniki Wrocławskiej. – Chciałabym wspierać drogę uczelni w kierunku innowacyjności, odważnego eksperymentowania i różnorodności. Zależy mi też na tym, aby PWr była miejscem pierwszego wyboru przy planowaniu edukacji dla zdolnych dziewczyn i dla pracujących mam – wyjaśnia Magdalena Dziewguć.


Po raz pierwszy do rady wybrany został też Zbigniew Jagiełło, od 2009 r. prezes zarządu PKO Banku Polskiego SA i absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania. Natomiast drugą kadencję rozpoczął Witold Ziomek, prezes zarządy MPWiK we Wrocławiu.


Dziewiątym członkiem rady został Łukasz Pocheć, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr.


Źródło: Politechnika Wrocławska

29.01.2021


Tagi: Rada Uczelni