QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Paweł Dębowski

foto

Cornerstone Partners, firma zarządzająca inwestycjami typu private equity, wzmacnia zespół o kolejnego światowej klasy eksperta. Do grona partnerów zarządzających dołącza od początku stycznia 2021 roku Paweł Dębowski, międzynarodowej klasy prawnik. W Cornerstone będzie odpowiadał za całokształt spraw związanych z inwestycjami funduszu i ich zarządzaniem.


Przejście Pawła Dębowskiego do Cornerstone to kolejny mocny transfer w ostatnich miesiącach. We wrześniu tego roku do grona partnerów zarządzających dołączyli: Andrzej Klesyk, najdłużej urzędujący w historii prezes PZU , a wcześniej - Stanislav Frnka - były prezes HB Reavis (jednego z największych deweloperów w regionie Europy Środkowo – Wschodniej).


Paweł Dębowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prawników w dziedzinie prawa nieruchomości w skali europejskiej. W ciągu ponad 30 lat pracy wziął udział w najważniejszych przedsięwzięciach na polskim oraz europejskim rynku nieruchomości. O jego pozycji najlepiej świadczą rankingi oraz nagrody: pozycja Star Individual w Polsce oraz specjalisty Band 1 w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu renomowanej organizacji Chambers Europe. Z kolei w rankingu Legal 500 EMEA został uznany na „Wybitną Indywidualność” polskiego sektora nieruchomości. Przez ponad 10 lat dziennik „Rzeczpospolita” lokował go na czele rankingu najwybitniejszych prawników nieruchomości. Został także uhonorowany tytułem „Prawnika dekady”.


Dębowski w 2019 roku otrzymał nagrodę CEE Quality Award (CEEQA) w kategorii Lifetime Achievement in Real Estate, za całokształt osiągnięć w dziedzinie prawa nieruchomości, a zwłaszcza za swój wkład w rozwój tego sektora w regionie. Dębowski jest najmłodszym a drugim – po nieżyjącym już Davidzie Mitznerze –Polakiem, który w ciągu 16 lat istnienia CEEQA został uhonorowany tym tytułem.


Przez ostatnie 10 lat Dębowski pracował w największej na świecie kancelarii Dentons, gdzie pełnił stanowisko szefa Działu Nieruchomości na Europę. Doradzał klientom instytucjonalnym oraz największym firmom międzynarodowym działającym w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej – inwestorom, deweloperom, pożyczkodawcom i firmom budowlanym. Był także prezesem zarządu GTC S.A., jednej z największych spółek deweloperskich w Europie Środkowo-Wschodniej, w której nadzorował m.in. projekty realizowane w skali regionalnej, jak pierwszy komercyjny projekt biurowy w Serbii, projekty i sprzedaże w Rumunii, budowę drugiego etapu warszawskiej Galerii Mokotów czy Galerii Kazimierz w Krakowie. W ostatnich latach w ramach Dentons nadzorował i doradzał strategicznie przy transakcjach o łącznej wartości ponad 2 miliardów Euro rocznie.


Paweł Dębowski jest także członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (Royal Institution of Chartered Surveyors RICS).


Źródło: Cornerstone Partners

01.12.2020


Tagi: Paweł Dębowski, partner


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...