QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Czy mimo lockdownu UK wysyłka paczek do Polski wciąż działa?

wykres


Pandemia koronawirusa i wynikający z niej lockdown zdążyły dotknąć niemal każdą branżę. O ile w przypadku transportu osób sytuacja jest bardzo utrudniona, kwestia wysyłki paczek do Polski wydaje się dość optymistyczna. Z jakimi restrykcjami wiąże się nadawanie przesyłek podczas lockdownu? Jak aktualna sytuacja wpływa na koszt i termin doręczenia takich paczek?


Paczki do Polski z UK a koronawirus

Branża kurierska nie została objęta wyraźnymi restrykcjami, jednak po części odczuła skutki pojawienia się pandemii. Przede wszystkim koronawirus wpłynął na ograniczenie liczby osób pracujących przy transporcie, przez co liczne paczki do Polski mogą docierać do adresata z lekkim opóźnieniem. Wydolność pracy na granicy zmalała, co w obliczu nadchodzącego końca okresu przejściowego po Brexicie staje się problemem wpływającym na termin dostarczenia przesyłek.


Jak wysyłać paczki do Polski w trakcie pandemii?

Lockdown sprawił, że coraz więcej firm zaczęło stawiać na rozwijanie usług, które nie wymagają wychodzenia z domu. Doskonałym rozwiązaniem problemu z wysyłką paczek do Polski w trakcie pandemii są platformy logistyczne, takie jak EuroPaka - https://www.euro-paka.pl. Oferują one możliwość wypełnienia formularza wysyłkowego online, a następnie ustalenia terminu odebrania paczki przez kuriera z Anglii do Polski prosto od nadawcy. W ten sposób nie musisz udawać się do siedziby firmy kurierskiej, by nadać dowolną przesyłkę.


Usługa door-to-door w trakcie pandemii

Wybranie usługi door-to-door w trakcie pandemii pozwala na uniknięcie konieczności spotykania się z wieloma osobami korzystającymi z usług kuriera w jego punkcie. Jest to wygodne rozwiązanie dla klientów z grupy ryzyka, którzy starają się ograniczyć kontakty społeczne. W przypadku masowego lockdownu taka usługa sprawia, że możesz z powodzeniem zostać w domu, nie rezygnując z nadania pilnej paczki do Polski.


Pandemia a opóźnienia na granicach

Koronawirus zdziesiątkował kadrę firm kurierskich nie tylko ze względu na poważne dolegliwości i hospitalizację, lecz także konieczność odbywania kwarantanny przez wielu pracowników i ich rodziny. Z tego powodu pojawiły się opóźnienia wynoszące około 24 godziny. Paczki z Wielkiej Brytanii do Polski zazwyczaj docierają do celu w ciągu 3-5 dni roboczych, ale nadając pilną przesyłkę, warto wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia wynikające z ograniczonych możliwości firm działających w obu krajach.


Jak lockdown wpływa na ceny paczek do Polski?

Sam lockdown nie wpłynął zbyt mocno na ceny przesyłek kurierskich Anglia – Polska. Większych zmian można spodziewać się w związku z końcem okresu przejściowego po Brexicie, który przypada na 1 stycznia 2021 roku. Wówczas pandemia wciąż będzie żywym tematem, a ceny nadania paczek znacznie wzrosną. Ma to związek z koniecznością wprowadzenia kontroli celnych, które prawdopodobnie wydłużą termin dostarczania przesyłek do Polski.


Obostrzenia w wysyłce paczek do Polski podczas pandemii

W Europie pandemia nie poskutkowała pojawieniem się zbyt dużych obostrzeń związanych z wysyłką paczek. Zdarza się, że niektóre z nich są dodatkowo kontrolowane na granicach, co wydłuża czas ich dotarcia do adresata. Obowiązują również standardowe przepisy dotyczące zawartości paczek do Polski, jednak były one aktualne już przed pojawieniem się pandemii. Z tego powodu osoby, które decydują się na nadanie takich przesyłek, nie muszą dostosowywać się do specjalnych obostrzeń. Warto jednak pamiętać, że niektóre firmy kurierskie ograniczyły zakres swoich usług, wyłączając transport zbyt dużych i nietypowych towarów.


Źródło: materiały prasowe

19.11.2020


Tagi: przesyłki, paczki, UK, Wielka Brytania, pandemia, lockdown, przesyłki kurierskie


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Rozmowa z Przemysławem Krzeszowskim oraz Piotrem Wawrzynów o tym...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...