QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Santander i Ebury sfinalizowały transakcję. Dalszy ciąg szybkiej ekspansji na polskim rynku

wykres


Wraz z uzyskaniem niezbędnych zgód od instytucji nadzorczych, Banco Santander ogłosił zamknięcie transakcji zakupu nieco ponad 50% udziałów w Ebury. Ze wsparciem strategicznego inwestora Ebury planuje wejście na kolejne rynki. Tymczasem polski oddział fintechu ma za sobą kolejny udany rok.


Zgodnie z pierwotnie ogłoszonymi warunkami transakcji, Banco Santander nabył 50,1% udziałów w Ebury za cenę 350 milionów funtów szterlingów (tj. ok. 1,7 miliarda złotych), z czego 70 milionów funtów (ok. 350 milionów złotych) zasiliło kapitały własne Ebury. Środki te zostaną przeznaczone na kontynuację szybkiego rozwoju Ebury oraz wejście fintechu na nowe rynki, przede wszystkim Ameryki Łacińskiej oraz Azji.


Dobry rok dla polskiego oddziału

Oddział Ebury działający w Polsce może zaliczyć miniony rok obrotowy (zakończony 30 kwietnia) do udanych. W tym okresie pozyskał ok. 600 nowych klientów biznesowych, a jego przychody wzrosły o ponad 100%.


Na uwagę zasługuje fakt, że polski oddział sukcesywnie poszerza zasięg swojej działalności. W ostatnim roku nawiązał on współpracę z pierwszymi klientami zarejestrowanymi w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii.


Obecnie polski oddział fintechu wspiera niemal dwa tysiące polskich firm (eksporterów i importerów), dla których dotychczas zrealizował transakcje walutowe o wartości kilku miliardów złotych.


Na czele polskiego oddziału Ebury od samego początku powstania stoi Jakub Makurat, który odpowiada jednocześnie za działalność Ebury w Czechach i na Słowacji.


Dobre wyniki i dalszy rozwój w skali globalnej

Po finalizacji transakcji Ebury będzie kontynuować swoją działalność biznesową jako niezależny podmiot, zachowując „zwinną” kulturę organizacyjną – jedną ze swoich przewag konkurencyjnych i fundament dotychczasowego wzrostu. Jednocześnie będzie korzystać ze wsparcia i doświadczenia jednej z największych globalnych instytucji finansowych, zyskując m.in. dostęp do sieci kontaktów Banco Santander na całym świecie oraz kompetencji w skalowaniu i rozwijaniu biznesów, w które bankowy gigant dotychczas zainwestował.


Obecnie Ebury, fintech specjalizujący się w rozliczeniach międzynarodowych, posiada 24 biura, zlokalizowane w 20 krajach. Klientom biznesowym oferuje usługi płatnicze w ponad 140 walutach, obsługę transakcji walutowych oraz zarządzanie międzynarodowymi przepływami pieniężnymi. Na koniec 2019 roku Ebury obsługiwało ponad 43 tys. klientów na całym świecie: małych i średniej wielkości firm, średniej wielkości korporacji i banków, a także niebankowych instytucji finansowych.


W ostatnim raportowanym okresie (rok obrotowy 2018/2019) Ebury odnotowało wzrost przychodów o ponad 60% w ujęciu rocznym. Zarząd oczekuje, że także w minionym roku obrotowym, zakończonym w kwietniu 2020 roku, fintech zwiększy swoje przychody o 60%.


Źródło: Ebury

07.05.2020


Tagi: Banco Santander, transakcja, przejęcie


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...