QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Budowa biurowca przy Krakowskiej 35 na ostatniej prostej

wykres


Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie prac budowlanych. To pierwszy tak duży – o powierzchni najmu ok. 13,5 tys. m.kw. – obiekt biurowy w ofercie ATAL BUSINESS CENTERS, spółki powstałej po rozszerzeniu o ofertę biurową portfolio ogólnopolskiego dewelopera ATAL SA. Biurowiec zlokalizowany jest w południowej części Wrocławia, przy ul. Krakowskiej 35. Obiekt zdobył certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage. Zgodnie z planem w marcu 2021 roku inwestycja powinna uzyskać pozwolenie na użytkowanie i do nowych biur będą mogli wprowadzić się pierwsi pracownicy.


Krakowska 35 to propozycja dla poszukujących nowoczesnych przestrzeni biurowych w dobrze skomunikowanej dzielnicy i w otoczeniu terenów zielonych. Kompleks zaoferuje ok. 13 500 mkw. powierzchni biurowej oraz usługowej i składać się będzie z sześciu kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej. Komunikację wewnątrz budynku ułatwi pięć szybkobieżnych wind. Do biurowca poprowadzą dwie drogi wjazdowe – obie od ul. Krakowskiej.


Powierzchnia typowego piętra wynosi ok. 2,3 tys. mkw., co daje możliwość zaaranżowania powierzchni nawet dla czterech firm. Kondygnacje biurowe zaprojektowane zostały jako przestrzenie typu open space, z optymalnym dostępem do światła dziennego. Przyszli najemcy będą mieli możliwość elastycznego dostosowania ich do własnych potrzeb, tworząc ergonomiczne miejsca pracy, eleganckie gabinety czy sale konferencyjne. Wizytówką biurowca będzie wspólna przestrzeń dwukondygnacyjnego lobby. Obiekt zostanie także wyposażony w infrastrukturę dla rowerzystów – m.in. szatnie oraz łazienki.


Komercjalizacja już ruszyła

Proces komercjalizacji Krakowskiej 35 już trwa. – To nasz pierwszy tak duży biurowiec, dlatego przy rozwijaniu kompetencji w segmencie komercyjnym wspieramy się doświadczeniem profesjonalnego partnera, za komercjalizację biurowca odpowiedzialny jest Knight Frank. Warto jednak zaznaczyć, że w naszej blisko 30-letniej historii zrealizowaliśmy szereg mniejszych obiektów z biurami – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL. Rozmowy z przyszłymi najemcami się toczą, klienci pytają zarówno o powierzchnie biurowe, jak i lokale użytkowe usytuowane na parterze budynku. – Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli pochwalić się pierwszymi umowami najmu. Szczególnie, że poza atrakcyjną ofertą powierzchni biurowych i inwestycyjnych, przygotowaliśmy dla przyszłych najemców szereg istotnych udogodnień: ofertę gastronomiczną i edukacyjną, a dla pracowników spoza Wrocławia dostęp do bazy noclegowej w sąsiadującym z biurowcem aparthotelu Krakowska 37 – dodaje prezes ATAL.


Budowa na finiszu

Prace budowlane przy ul. Krakowskiej 35 realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem – aktualnie dobiega końca montaż stolarki okiennej, trwają prace instalacyjne, a także można zaobserwować już pierwsze efekty prac elewacyjnych. Na przełom maja i czerwca zaplanowane jest rozpoczęcie prac wykończeniowych w częściach wspólnych biurowca.


Lokalizacja gwarantująca komfortowy dojazd

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Krakowskiej, w dynamicznie rozwijającej się południowej części Wrocławia. W pobliżu budynku biurowego znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Rozbudowana infrastruktura – wraz z bezpośrednim dostępem do Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia – zapewnia możliwość łatwego poruszania się zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną. Ponadto do inwestycji Krakowska 35 prowadzą bezpośrednio ścieżki rowerowe z licznych dzielnic Wrocławia, w tym z Krzyków, Biskupina, Sępolna czy Starego Miasta.


Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca jest Knight Frank. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest biuro projektowe Kuryłowicz & Asscoiates.


Deweloper realizuje także biurowce w innych lokalizacjach, o czym na bieżąco informuje na dedykowanej stronie internetowej: atalbusiness.plATAL (www.atal.pl) to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek, który posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe. ATAL wynikami sprzedaży zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. W aktualnej ofercie sprzedaży znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W grudniu 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst. Akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych od 15 czerwca 2015 r.


Źródło: ATAL SA

29.03.02.2020


Tagi: biurowiec, Krakowska 35


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...