QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

57 nowych mieszkań dla seniorów na Nowych Żernikach od TBS Wrocław

wykres


Nowe, wygodne mieszkania dla seniorów czekają na nich w nowym budynku TBS Wrocław Sp. z o.o., który powstał na osiedlu Nowe Żerniki jako część projektu WUWA 2. Spółka przekazała wszystkie mieszkania Gminie Wrocław, a ta wskazała najemców.


Dzięki tej inwestycji, TBS Wrocław Sp. z o.o. wpisał się w miejską strategię opieki nad seniorami i zwiększył miejską pulę mieszkań przeznaczonych dla osób starszych. W budynku powstało łącznie 117 mieszkań, z czego 57 przeznaczono dla osób w starszym wieku, a pozostałe 60 było dostępnych w klasycznym systemie najmu TBS. Od stycznia br. lokatorzy wprowadzali się do swoich mieszkań.


- Analizy demograficzne mówią wprost, że w najbliższych latach liczba osób w wieku senioralnym w Polsce będzie rosła, dlatego we Wrocławiu chcemy zadbać o nich w szczególny sposób. Jestem przekonany, że w budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach seniorzy znajdą wszystko, co jest im potrzebne do spokojnego, dobrego życia. 57 mieszkań stworzono specjalnie z myślą o ich potrzebach, a w sąsiedztwie znajdą wiele potrzebnych punktów usługowych, jak np. opiekę medyczną, stołówkę lub punkt opieki dziennej. Wewnątrz budynku znajduje się przestronne patio, na piętrach powstały sale spotkań – to wszystko ułatwi nawiązywanie więzi między sąsiadami, co dla seniorów ma ogromne znaczenie – tłumaczy Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.


Inwestycja TBS Wrocław Sp. z o.o. na Nowych Żernikach rozpoczęła się w styczniu 2018 r., trwała do grudnia 2019 r. i kosztowała ok. 40 mln zł, a wykonawcą prac była firma Pre-Fabrykat. Gmina Wrocław pozyskała na ten cel ok. 2 mln zł grantu z Banku Gospodarstwa Krajowego i przekazała go TBS Wrocław Sp. z o.o. Pozostałe środki na realizację tej inwestycji pochodziły z kredytu, który zaciągnęła Spółka oraz z partycypacji. Warto dodać, że w ramach tej inwestycji seniorzy – dzięki współpracy Gminy i TBS Wrocław – byli zwolnieni z obowiązku partycypacyjnego.


Nabór seniorów – mieszkańców budynku TBS Wrocław Sp. z o.o. na Nowych Żernikach prowadził Wydział Lokali Mieszkalnych wrocławskiego magistratu. Materiały informacyjne były dostępne w siedzibach Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, o mieszkaniach dla seniorów w budynku TBS Wrocław Sp z o.o. na Nowych Żernikach informowali również zarządcy zasobów mieszkaniowych Gminy Wrocław. TBS wspierał te działania informacyjne m.in. podczas domowych meczów koszykarzy Śląska Wrocław, w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, a także za pośrednictwem swoich kanałów internetowych.


Aby zamieszkać w nowym budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach, seniorzy musieli spełnić kilka kryteriów. Mieszkania te przeznaczono dla osób, które ukończyły 60 lat, są zameldowane we Wrocławiu na pobyt stały, spełniają kryteria dochodowe i wcześniej były najemcami innego lokalu należącego do Gminy Wrocław. Pod uwagę brano również stan zdrowia osób, a mianowicie orzeczenie o niepełnosprawności. Seniorzy, którzy wprowadzają się do budynku TBS Wrocław Sp. z o.o. na Nowych Żernikach, mogą liczyć na stabilizację. Większość umów najmu zawarto na 10 lat.


Źródło: TBS Wrocław Sp. z o.o.

07.02.2020


Tagi: mieszkania dla seniorów, osiedle Nowe Żerniki


SPOTKANIA BIZNESOWE

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Rozmowa z Przemysławem Krzeszowskim oraz Piotrem Wawrzynów o tym...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...