QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Kampus Uniwersytetu Coventry otworzy się w Centrum Południe we Wrocławiu

wykres


Uniwersytet Coventry zbliżył się o krok do otwarcia swojej wrocławskiej filii, aby tym samym stać się pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce. W tym celu podpisał właśnie ze spółką deweloperską Skanska umowę najmu powierzchni dla nowego kampusu we Wrocławiu. Obsługą transakcji zajmowali się konsultanci ds. nieruchomości z Knight Frank.


Nowy kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska, gdzie mieścić się będą powierzchnie biurowe, usługowe oraz rekreacyjne.


W bezpośredniej okolicy znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, co zapewnia świetną komunikację ze wszystkimi dzielnicami miasta. Ponadto, są tu liczne kawiarnie, restauracje, banki, apteki oraz inne usługi.


Kompleks Centrum Południe został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić dostęp naturalnego światła i ograniczyć konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Posiada otwarty dziedziniec z wewnętrzną arkadą i fontanną.


W tym miesiącu rozpoczęły się prace wykończeniowe budynku kampusu mające na celu przygotowanie odpowiedniego wyposażenia na potrzeby studentów. Prace zostaną zakończone pod koniec czerwca, a testy odbiorcze i otwarcie budynku zostały zaplanowane na lato.


We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, którzy po ukończeniu studiów będą uzyskają stopień naukowy w systemie brytyjskim. Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.


Początkowo filia oferować będzie studia licencjackie na kierunkach takich jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwo, a czwarty kierunek – Zarządzanie w lotnictwie – jest aktualnie w opracowaniu. Programy zostały wybrane w porozumieniu z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz władzami miasta Wrocław.


W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość, mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków.


John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry, powiedział: - Cieszę się, że przypieczętowana została już decyzja odnośnie wynajmu pomieszczeń dla potrzeb nowego kampusu Uniwersytetu Coventry w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu. Jest to dla nas doskonała lokalizacja. Przylega do budynku Sky Tower i jest idealnym miejscem do nauki dla naszych studentów. Jakość budynków jest znakomita i pozwala oferować edukację na wysokim poziomie w nowoczesnych obiektach, zaprojektowanych pod specjalne potrzeby. Szczególne podziękowania za dobrą obsługę kieruję do dewelopera, firmy Skanska, oraz obsługujących nas agentów z firmy Knight Frank. Z niecierpliwością oczekuję chwili otwarcia kampusu i powitania nowych studentów we wrześniu 2020 r.


Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. Wynajmu Skanska powiedział: - W Centrum Południe z radością witamy prestiżowy i wysoko ceniony przez studentów Uniwersytet Coventry. To wyjątkowa sytuacja, kiedy uczelnia zagraniczna otwiera filię w Polsce. Nasza współpraca dowodzi, że jesteśmy w stanie zapewnić najemcom działającym w różnych sektorach innowacyjne, wygodne i dostosowane do ich potrzeb środowisko pracy. Centrum Południe, jako pierwszy biurowiec z certyfikatem WELL we Wrocławiu, koncentruje się na poprawie komfortu użytkowników, dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Mamy nadzieję, że nasze powierzchnie przyczynią się do tego, że nauczanie oraz studiowanie stanie się znacznie przyjemniejsze.


Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami. Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) w 2018 roku świętuje swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.


Źródło: Coventry University Group

06.02.2020


Tagi: kampus, uczelnia, Centrum Południe


SPOTKANIA BIZNESOWE

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Rozmowa z Przemysławem Krzeszowskim oraz Piotrem Wawrzynów o tym...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...