QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Union Investment przejmuje dwa hotele powstające w Krakowie i Katowicach

wykres


Union Investment podpisał umowę przejęcia powstającego w Krakowie hotelu ibis Styles oraz Mercure w Katowicach. Łączna wartość obu transakcji wyniosła ok. 86 mln euro. Hotele znajdą się w portfolio nowego funduszu specjalnego UII EuropeanM skoncentrowanego na europejskich nieruchomościach komercyjnych.


Obie nieruchomości oferować będą 527 pokoi. Deweloperem, sprzedającym i przyszłym operatorem obiektów, których budowa ma zostać ukończona na jesieni 2021 roku, jest firma UBM. W obu przypadkach umowa najmu będzie obowiązywać przez 25 lat.


Nowy fundusz Union Investment

Przejęte projekty deweloperskie stanowią pierwsze elementy portfela nowego funduszu UII EuropeanM. Inwestuje on głównie w cztery rodzaje nieruchomości komercyjnych: biurowe, hotelowe, logistyczne i handlowe. Główny nacisk położony jest na zakup europejskich nieruchomości klasy średniej, których ceny znajdują się w przedziale kilkudziesięciu milionów euro, a same obiekty charakteryzują się funkcjonalną i ponadczasową architekturą oraz zrównoważonymi przepływami pieniężnymi. W centrum zainteresowania Funduszu są obiekty położone w europejskich miastach oraz dynamicznie rozwijających się regionach. Fundusz realizuje strategię typu core i core plus. Jego docelowa wielkość wynosi ok. 1 mld euro.


– UII EuropeanM stanowi naturalne i strategiczne uzupełnienie naszej oferty produktowej dla klientów instytucjonalnych. Profil funduszu ma na celu wykorzystanie okazji inwestycyjnych na europejskich rynkach nieruchomości, również takich, których nie obejmuje tradycyjny profil inwestycyjny core – mówi Wolfgang Kessler, członek zarządu Union Investment Institutional Property GmbH.


Fundusz specjalny UII GermanM z portfela Union Investment od kilku lat oferuje inwestorom podobne rozwiązanie, skupujące się na niemieckim rynku nieruchomości.


Hotele dla turysty i biznesmena

Hotel ibis Styles w Krakowie będzie oferował gościom 259 pokoi oraz 166 miejsc na parkingu podziemnym. Zlokalizowany będzie przy ul. Mogilskiej, blisko dworca głównego i zaledwie 2 km od historycznego centrum miasta. Hotel będzie miał dogodne, bezpośrednie połączenie ze stadionem Tauron Arena, największym w Polsce obiektem widowiskowo-sportowym, który mieści 15 000 osób.


wykres


Hotel Mercure w Katowicach będzie oferował 268 pokoi i 70 miejsc parkingowych. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie dworca głównego i centrum Katowic. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 14 500 mkw, z czego 2 700 mkw stanowi powierzchnia biurowa. Goście hotelu zlokalizowanego na ul. Młyńskiej w ciągu kilku minut dotrą do centrum handlowego Galeria Katowice, w którym mieści się 250 sklepów i punktów usługowych. Nieopodal znajduje się również Międzynarodowe Centrum Kongresowe przeznaczone na wydarzenia z udziałem nawet 10 000 osób.


Źródło: Union Investment

08.01.2020


Tagi: Hotel Mercure Katowice, Hotel ibis Styles Kraków, transakcja, fundusz UII EuropeanM