QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

DB Schenker otworzył w Dubaju centrum logistyczne zasilane w pełni energią słoneczną

wykres


DB Schenker otworzył w Dubaju swoje pierwsze zasilane w pełni energią słoneczną centrum logistyczne o powierzchni 33 tys. mkw. Regionalne centrum dystrybucyjne DLC II znajduje się w obszarze logistycznym na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum. DLC II stanie się centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever: głównego lokalnego partnera i jednego z wiodących na świecie dostawców produktów do pielęgnacji domu, pielęgnacji urody i higieny osobistej oraz żywności i napojów.


Po wcześniejszej, dobrej współpracy w Arabii Saudyjskiej, DB Schenker i Unilever oficjalnie otworzyły nowy mega-magazyn w Dubaju pod patronatem Jego Ekscelencji Kalifa Al Zaffina (Executive Chairman, Dubai Aviation City Corporation and Dubai South). Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele z firm Unilever Global oraz Klastra Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu DB Schenker, m.in. Xavier Garijo (Member of the DB Schenker Board for Contract Logistics), Christopher Smith (CEO of DB Schenker MEA), Ako Djaf (Head of Contract Logistics / SCM for Middle East and Africa) oraz wielu innych gości.


Xavier Garijo powiedział: - DLC II pokazuje jasno: planujemy i działamy w sposób zrównoważony. Dzięki temu jesteśmy jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Wykorzystujemy zasoby w sposób rozsądny ekologicznie, aby zmniejszyć emisję CO2 i koszty. Zrównoważony rozwój tworzy przewagę konkurencyjną dla naszych klientów i dla nas.


Budowa zasilanego w pełni energią słoneczną centrum logistycznego w Dubaju jest jednym z serii Eko Magazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Ponadto magazyny DB Schenker są sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.


Nowe centrum logistyczne w Dubaju z systemem kontrolującym temperaturę pozwala na składowanie 90 tys. europalet na powierzchni 33 tys. mkw. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. mkw. Portfolio usług centrum logistycznego obejmuje magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze, jak również transport morski i lotniczy. DLC II znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Wraz z zakończeniem DLC II zakończono drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker stworzy tam powierzchnię logistyczną liczącą 80 tys. mkw.


Źród6o: DB Schenker

13.12.2019


Tagi: centrum logistyczne, Dubaj, energia słoneczna