QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Nowa realizacja dla Oticon w biurowcu Q22

wykres


Oticon jest jedną ze spółek należących do grupy Demant - światowego lidera w produkcji, sprzedaży oraz projektowaniu urządzeń diagnostycznych i aparatów słuchowych. Firma oferuje najwyższej jakości urządzenia wspomagające słyszenie, wykorzystujące najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne i audiologiczne zgodnie z globalną misją marki Oticon, którą jest zapewnienie komfortu życia osobom niedosłyszącym oraz pomocy w rozwijaniu ich potencjału.


Głównym założeniem projektu biura Oticon zajmującego 5 piętro w warszawskim biurowcu Q22 było stworzenie lekkiej i funkcjonalnej aranżacji, która uwzględnia potrzeby pracowników i zapewnia im komfortowe warunki pracy. Ze względu na specyfikę działalności firmy wiodącym motywem biura jest dźwięk.


- Zależało nam na tym, aby nasze biuro zostało zaaranżowane w nowoczesnym, skandynawskim stylu z dużą dbałością o możliwość zapewnienia pracownikom poczucia komfortu pracy. Bardzo ważne było też dla nas uwzględnienie specyfiki działalności firmy i przystosowania funkcjonalności biura do poszczególnych działów - mówi Anna Gronau, menedżer administracji w Demant Warsaw.


Autorem projektu wnętrz jest pracownia BIT CREATIVE, a specjaliści z firmy Kinnarps byli odpowiedzialni za dostawę wyposażenia biura.


- Był to nas bardzo ciekawy i wymagający projekt. Oticon, który jest liderem w swojej branży, miał bardzo precyzyjnie określony cel - biuro musiało spełniać najwyższe wymogi w obszarch funkcjonalności i ergonomii, a pracownicy mieli się tutaj czuć po prostu dobrze. Dlatego też wspólnie z firmą Kinnarps w każdym detalu zadbaliśmy zarówno o ergonomię, jak i estetykę – powiedział architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE.


wykres


Naturalna harmonia i piękno

Wnętrza biura firmy Oticon, które zostały zaprojektowane w minimalistycznym stylu, zachwycają prostotą form, stonowaną kolorystyką i przemyślaną funkcjonalnością. Dominantę kolorystyczną stanowi biel, która zapewnia pomieszczeniom lekkość i przestrzenność. Przełamana została barwą naturalnego drewna i soczystą zielenią roślin. Dobór kolorów i szlachetnych materiałów jest nieprzypadkowy – takie połączenie pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników i ich efektywność.


- Przyjazna przestrzeń do pracy powinna odzwierciedlać jak najwięcej cech naturalnego środowiska. Dlatego też zastosowaliśmy dużo żywej zieleni, takiej jak m.in. ściany z mchu, w połączeniu z drewnem i bielą. Delikatne akcenty materiałowe i kolorystyczne stanowią dopełnienie efektu, a symbole i akcenty wizualne nawiązują do dźwięku – motywu przewodniego w firmie Oticon. Dużą wagę przyłożyliśmy także do rozwiązań akustycznych na ścianach i suficie – dodał Barnaba Grzelecki.


Niezwykle ważną kwestią podczas tworzenia nowej przestrzeni biurowej firmy Oticon była ergonomia. Stanowiska pracy zostały wyposażone w najwyższej jakości meble marki Kinnarps - fotele z serii Plus z zagłówkiem oraz biurka Oberon z elektryczną regulacją wysokości, dzięki którym w każdej chwili pracownicy mają możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą. Całości dopełniają odpowiednio pod względem akustycznym zaprojektowane sale konferencyjne i miejsca spotkań.


wykres


Kinnarps – sprawdzony partner

Grupa Demant kilka lat wcześniej nawiązała współpracę z firmą Kinnarps, ponieważ zależało jej na meblach najwyższej jakości w stylu skandynawskim. Dobra wieloletnia współpraca zaowocowała kontynuacją i dlatego zadanie wyposażenia nowego biura Oticon także zostało powierzone firmie Kinnarps.


- Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny zaufała nam firma z grupy Demant, doceniając jakość, kompleksowość oferty oraz ponadczasową stylistykę rozwiązań oferowanych przez Kinnarps. Wyposażenie, łącząc jakość i ergonomię, wpisuje się w przemyślaną aranżację przestrzeni biura jako przyjaznego miejsca pracy – powiedział Maciej Zając, Key Account Manager odpowiedzialny za realizację projektu w Kinnarps.


Aranżacja biura Oticon stanowi odzwierciedlenie globalnych standardów marki. Oprócz open space, pracownicy mają do dyspozycji duże sale konferencyjne, a także niewielkie salki spotkań. W biurze nie zabrakło też dużej, nowoczesnej kuchni w stylu skandynawskim.


- Realizacja tego projektu była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem i kreatywnym wyzwaniem. Część mebli została bowiem wyprodukowana na specjalne zamówienie według wytycznych firmy Oticon. Jesteśmy dumni, że klient otrzymał „szyte na miarę”, niepowtarzalne rozwiązanie – dodał Maciej Zając.


Fakty

NAZWA: Biuro Oticon w biurowcu Q22

PROJEKT: Barnaba Grzelecki, BIT CREATIVE

INWESTOR: Oticon

METRAŻ: 599 m2

ROK REALIZACJI: 2019 r.

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

Stanowiska pracy – biurka Oberon i fotele Plus marki Kinnarps

Sale konferencyjne – stoły konferencyjne Oberon, stoły mobilne Foldex, krzesła 5000 marki Kinnarps

Salki spotkań – stoły koferencyjne Oberon marki Kinnarps oraz krzesła Primo marki Skandiform

Kuchnia – stoły Madison marki Johanson Design, krzesła Neo Lite marki Materia i hokery Deli marki Skandiform


Zobacz także:


Kreacja biura dla firmy Bidroom


Nokia Garage


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Źródło: Kinnarps

10.12.2019


Tagi: biuro Oticon, kreacja


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...