QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Nowa realizacja dla Oticon w biurowcu Q22

wykres


Oticon jest jedną ze spółek należących do grupy Demant - światowego lidera w produkcji, sprzedaży oraz projektowaniu urządzeń diagnostycznych i aparatów słuchowych. Firma oferuje najwyższej jakości urządzenia wspomagające słyszenie, wykorzystujące najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne i audiologiczne zgodnie z globalną misją marki Oticon, którą jest zapewnienie komfortu życia osobom niedosłyszącym oraz pomocy w rozwijaniu ich potencjału.


Głównym założeniem projektu biura Oticon zajmującego 5 piętro w warszawskim biurowcu Q22 było stworzenie lekkiej i funkcjonalnej aranżacji, która uwzględnia potrzeby pracowników i zapewnia im komfortowe warunki pracy. Ze względu na specyfikę działalności firmy wiodącym motywem biura jest dźwięk.


- Zależało nam na tym, aby nasze biuro zostało zaaranżowane w nowoczesnym, skandynawskim stylu z dużą dbałością o możliwość zapewnienia pracownikom poczucia komfortu pracy. Bardzo ważne było też dla nas uwzględnienie specyfiki działalności firmy i przystosowania funkcjonalności biura do poszczególnych działów - mówi Anna Gronau, menedżer administracji w Demant Warsaw.


Autorem projektu wnętrz jest pracownia BIT CREATIVE, a specjaliści z firmy Kinnarps byli odpowiedzialni za dostawę wyposażenia biura.


- Był to nas bardzo ciekawy i wymagający projekt. Oticon, który jest liderem w swojej branży, miał bardzo precyzyjnie określony cel - biuro musiało spełniać najwyższe wymogi w obszarch funkcjonalności i ergonomii, a pracownicy mieli się tutaj czuć po prostu dobrze. Dlatego też wspólnie z firmą Kinnarps w każdym detalu zadbaliśmy zarówno o ergonomię, jak i estetykę – powiedział architekt Barnaba Grzelecki, założyciel pracowni BIT CREATIVE.


wykres


Naturalna harmonia i piękno

Wnętrza biura firmy Oticon, które zostały zaprojektowane w minimalistycznym stylu, zachwycają prostotą form, stonowaną kolorystyką i przemyślaną funkcjonalnością. Dominantę kolorystyczną stanowi biel, która zapewnia pomieszczeniom lekkość i przestrzenność. Przełamana została barwą naturalnego drewna i soczystą zielenią roślin. Dobór kolorów i szlachetnych materiałów jest nieprzypadkowy – takie połączenie pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników i ich efektywność.


- Przyjazna przestrzeń do pracy powinna odzwierciedlać jak najwięcej cech naturalnego środowiska. Dlatego też zastosowaliśmy dużo żywej zieleni, takiej jak m.in. ściany z mchu, w połączeniu z drewnem i bielą. Delikatne akcenty materiałowe i kolorystyczne stanowią dopełnienie efektu, a symbole i akcenty wizualne nawiązują do dźwięku – motywu przewodniego w firmie Oticon. Dużą wagę przyłożyliśmy także do rozwiązań akustycznych na ścianach i suficie – dodał Barnaba Grzelecki.


Niezwykle ważną kwestią podczas tworzenia nowej przestrzeni biurowej firmy Oticon była ergonomia. Stanowiska pracy zostały wyposażone w najwyższej jakości meble marki Kinnarps - fotele z serii Plus z zagłówkiem oraz biurka Oberon z elektryczną regulacją wysokości, dzięki którym w każdej chwili pracownicy mają możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą. Całości dopełniają odpowiednio pod względem akustycznym zaprojektowane sale konferencyjne i miejsca spotkań.


wykres


Kinnarps – sprawdzony partner

Grupa Demant kilka lat wcześniej nawiązała współpracę z firmą Kinnarps, ponieważ zależało jej na meblach najwyższej jakości w stylu skandynawskim. Dobra wieloletnia współpraca zaowocowała kontynuacją i dlatego zadanie wyposażenia nowego biura Oticon także zostało powierzone firmie Kinnarps.


- Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny zaufała nam firma z grupy Demant, doceniając jakość, kompleksowość oferty oraz ponadczasową stylistykę rozwiązań oferowanych przez Kinnarps. Wyposażenie, łącząc jakość i ergonomię, wpisuje się w przemyślaną aranżację przestrzeni biura jako przyjaznego miejsca pracy – powiedział Maciej Zając, Key Account Manager odpowiedzialny za realizację projektu w Kinnarps.


Aranżacja biura Oticon stanowi odzwierciedlenie globalnych standardów marki. Oprócz open space, pracownicy mają do dyspozycji duże sale konferencyjne, a także niewielkie salki spotkań. W biurze nie zabrakło też dużej, nowoczesnej kuchni w stylu skandynawskim.


- Realizacja tego projektu była dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem i kreatywnym wyzwaniem. Część mebli została bowiem wyprodukowana na specjalne zamówienie według wytycznych firmy Oticon. Jesteśmy dumni, że klient otrzymał „szyte na miarę”, niepowtarzalne rozwiązanie – dodał Maciej Zając.


Fakty

NAZWA: Biuro Oticon w biurowcu Q22

PROJEKT: Barnaba Grzelecki, BIT CREATIVE

INWESTOR: Oticon

METRAŻ: 599 m2

ROK REALIZACJI: 2019 r.

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

Stanowiska pracy – biurka Oberon i fotele Plus marki Kinnarps

Sale konferencyjne – stoły konferencyjne Oberon, stoły mobilne Foldex, krzesła 5000 marki Kinnarps

Salki spotkań – stoły koferencyjne Oberon marki Kinnarps oraz krzesła Primo marki Skandiform

Kuchnia – stoły Madison marki Johanson Design, krzesła Neo Lite marki Materia i hokery Deli marki Skandiform


Zobacz także:


Kreacja biura dla firmy Bidroom


Nokia Garage


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Źródło: Kinnarps

10.12.2019


Tagi: biuro Oticon, kreacja


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

GDAŃSK - APARTAMENTY

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

KINNARPS - MEBLE

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...