QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Warning: file_put_contents(/www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/tmp/news/tmp_3b367d77bc9a3b64667ba311a854deef): failed to open stream: Disk quota exceeded in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.detail.php on line 196

Rynek biurowców w Polsce Południowej

wykres


W ostatni czwartek, 21 listopada br. zaprosiliśmy gości na spotkanie biznesowe we Wrocławiu poświęcone dynamicznie rozwijającemu się rynkowi biurowców w głównych miastach regionalnych na południu Polski. Rozmawialiśmy także o coworkingu i biurach serwisowanych - nowych formułach najmu, o rozwiązaniach w projektowaniu i aranżacji biur, możliwościach modernizacji starszych obiektów do obecnych wymagań najemców i ich pracowników a także przedstawiono nowe projekty biurowe we Wrocławiu. Partnerem głównym wydarzenia była międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Wydarzeniu patronowali Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Loża Dolnośląska BCC.


wykres wykres


Tu już drugie w tym półroczu nasze spotkanie spotkanie poświęcone rynkowi nieruchomości komercyjnych, tym razem rozmawialiśmy o rynku biurowym. Przybyłych gości powitał Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media, wydawcy portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Partnerem głównym była firma doradcza Cushman & Wakefield, Partnerami ATAL SA, Nowy Styl Group, Gleeds, Descont, Ideal Idea, sdzlegal, Masterlease, Horeca GGZ. Patroni honorowi wydarzenia: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Loża Dolnośląska BCC.


wykres wykres


W pierwszym wystąpieniu Jan Szulborski, Senior Consultant, Advisory&Research z firmy Cushman & Wakefield podsumował sytuację na rynku biurowców w trzech głównych miastach Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu. Niedługo ich łączne zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej osiągną poziom zasobów w Warszawie. Natomiast Marcin Siewierski, Associate, Regional Cities / Office Department przedstawił szczegółową analizę rynku wrocławskiego. Marcin zwrócił uwagę na strukturę popytu, a także na fakt, że w tym roku nie podpisano żadnej spektakularnej nowej umowy najmu. Największą z nich był najem około 6 tys. m2, pozostałe to wielkość powierzchni do 4 tys. m2.


wykres wykres


W kolejnym wystąpieniu Katarzyna Mosoń, Senior Negotiator, Wrocław Office Department z firmy Cushman & Wakefield przedstawiła nową formułę najmu biura, jakim jest coworking i biura serwisowane, które uzupełniają tradycyjną ofertę najmu powierzchni biurowych


wykres wykres


Anna Dziadkowiec, Starszy Konsultant ds. Badań i Analiz Przestrzeni Nowy Styl Group opowiedziała na przykładzie nowego biura firmy, jakie elementy projektu i aranżacji jest bardzo istotne, aby zapewnić odpowiedni komfort pracy, dobre samopoczucie pracowników i możliwości integracji pracowników firmy.


wykres wykres


Monika Mikulska, Kierownik ds. Komercjalizacji ATAL SA zaprezentowała projekt biurowy Krakowska 35. ATAL rozszerza portfolio produktowe. Spółka rozwija kompetencje na rynku komercyjnym, wprowadzając do oferty biurowce. Pierwszy nowoczesny obiekt o powierzchni ok. 13,5 tys. m2 powstaje w Śródmieściu Wrocławia, przy ul. Krakowskiej 35.


wykres wykres


Po prezentacjach tematycznych przyszedł czas na debatę ekspertów nt. drugiego życia biurowców - możliwości i szanse dla starszych obiektów, aby skutecznie mogły rywalizować o względy najemców i ich pracowników w ciągle rosnących potrzebach i ich wymaganiach. Dyskusję poprowadził Maciej Karcz, Kraków, Wrocław Team Leader Cushman & Wakefield. Mec. Kinga Słomka – SDZLEGAL SCHINDHELM przedstawiła procedury które musi spełnić inwestor, która zamierza przebudować biuro lub zmodernizować starszy obiekt, w szczególności gdy zmieniana jest funkcja budynku.


wykres wykres


Andrzej Kozak, Dyrektor Regionu Południowego firmy Gleeds w dynamicznym wystąpieniu przedstawił jakie wyzwania od strony technicznej stoją przed najemcą, który chce się wprowadzić do „starego” budynku i zmodernizować powierzchnie biurową pod swoje potrzeby. Na przykładzie naszej sali konferencyjnej Andrzej pokazał od strony technicznej z czym trzeba zmierzyć się w kwestiach wentylacji, wymagań przeciwpożarowych i innych.


wykres wykres


Z kolei Anna Dziadkowiec, Starszy Konsultant ds. Badań i Analiz Przestrzeni Nowy Styl Group opowiedziała jak możemy modelować przestrzeń biura meblami i innymi rozwiązaniami, aby uniknąć kosztownych modernizacji starszego biura bowiem w starszych biurowcach przestrzenie w nich tworzone miały mieć na celu pomieszczenie jak największej liczby pracowników, nie zważając zbytnio na ich „well-being". Natomiast Adam Bajer, Property Manager w firmie Multi Poland przedstawił z punktu widzenia zarządcy obiektu - jakie wyzwania musi podjąć właściel budynku aby spełnić wymagania obecnego pokolenia pracowników, jakim są np. prysznice dla rowerzystów. Budynki powinny bowiem podążać za wymaganiami Najemców, tak, aby być konkurencyjne na rynku. Adam wskazał na ważną rolę marketingu który ważnym elementem procesu modernizacji.


wykres wykres


W trakcie spotkania przedstawiono nowe inwestycje. Pierwszym z nich jest projekt firmy Descont wpisującym w tematykę debaty, którym jest modernizacja i zmiana przeznaczenia jednego z biurowców kompleksu Millennium Towers na apartamentowiec, który już w przyszłym roku zaoferuje apartamenty mieszkalne w sąsiedztwie wielu budynków biurowych. Projekt przedstawił Tomasz Gutowski, Manager ds. komercjalizacji Descont.


wykres wykres


Drugim nowym zaprezentowanym projektem jest park biurowo-magazynowy Ideal Idea Park Wrocław, który powstanie już w przyszłym roku przy ul. Granicznej w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Portu Lotniczego. Jest pierwsza inwestycja spółki poza Warszawą. Od 2008 roku spółka wybudowała, skomercjalizowała, a następnie sprzedała do wiodących światowych funduszy inwestycyjnych blisko 100 tys. m2 powierzchni biurowo-magazynowych w rejonie lotniska Chopina w Warszawie.


wykres wykres


Po zakończeniu części merytorycznej goście zostali zaproszeni na koktajli, gdzie kontynuowano rozmowy w luźnej atmosferze podczas degustacji potraw i wina. Goście bardzo chwalili przygotowane menu przez szefa kuchni hotelu Mercure.


wykres wykres


Goście mieli przyjemność degustacji znakomitych win dostarczonych przez La Winoteka Przy ul. Kiełbaśniczej we Wrocławiu. Wśród gości wylosowano nagrodę - voucher na kolację z winem przez ufundowanym przez Winotekę. Napoje chłodzące zapewniła Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ


wykres wykres


Jednym z wiodących partnerów spotkania była Grupa Masterlease specjalizująca się w dostarczaniu samochodów flotowych dla firm.


wykres wykres


Partnerzy i sponsorzy spotkania przedstawili swoje oferty w strefie wystawienniczej.


Spotkania i rozmowy kuluarowe przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. Nawiązano nowe kontakty biznesowe. Zainteresowanie tematyką z zakresu nieruchomości komercyjnych (magazynów i biurowców) jest bardzo duże. Kolejne spotkanie poświęcone nieruchomościom komercyjnym z tematyką rynku obiektów magazynowych i przemysłowych oraz logistyce planujemy 25 marca 2020 roku. W drugiej połowie 2020 roku zorganizujemy kolejne spotkanie biznesowe, na którym poruszymy aktualne i istotne zagadnienia związane z rynkiem biurowców. W międzyczasie odbędzie się spotkanie biznesowe, którego wiodącym tematem będą finanse i nieruchomości inwestycyjne. Już teraz można zaproponować tematy i zgłaszać wstępnie propozycje współpracy.


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w różnych sektorach biznesu. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to także doskonała okazja dla zaprezentowania oferty firm, pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych, szczególnie podczas wieczornego koktajlu, który zawsze towarzyszy popołudniowej części konferencyjnej.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które aktywnie wspierały nasze spotkanie. Dziękujemy także załodze hotelu Mercure za świetną współpracę i perfekcyjne przygotowanie naszego wydarzenia. Zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału podczas kolejnych naszych wydarzeń w przyszłym roku.


ZOBACZ TERMINARZ NA iI KWARTAŁ 2020 ROKU I RELACJE Z NASZYCH SPOTKAŃ BIZNESOWYCH


Organizatorem wydarzenia była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy, sponsorzy i patroni spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

24.11.2019


Tagi: spotkanie biznesowe, nieruchomości komercyjne, biurowce, rynek biurowy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 624 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 654 bytes written, possibly out of free disk space in /www/qbusiness_www/www/qbusiness.pl/modules/News/action.default.php on line 482
foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...