QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Rynek magazynowy i logistyka - od kryzysu do wielkiego sukcesu!

wykres


W ostatni czwartek, 11 kwietnia zaprosiliśmy gości do Wrocławia na pierwsze w tym roku spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi magazynów i logistyce. Nasze zaproszenie przyjęło ponad 100 przedstawicieli firm i samorządów nie tylko z Dolnego Śląska ale także z południowych i zachodnich regionów Polski. W części konferencyjnej została podsumowana historia i osiągnięcia nowoczesnego rynku magazynów i logistyki w Polsce. Podczas debaty, przedstawiciele firm operujących w tym rynku dyskutowali nowych czynnikach i uwarunkowaniach, które mogą mieć decydujący wpływ na dalszy rozwój tego sektora w kolejnych latach w Polsce. Uczestnicy podsumowali spotkanie na wieczornym koktajlu w restauracji hotelowej. Już teraz umówiliśmy się już na drugie spotkanie w październiku 2019 roku, na którym chcemy porozmawiać o perspektywach dla rynku w 2020 roku.


wykres wykres


Nasze spotkanie biznesowe wzbudziło duże zainteresowanie. Do wrocławskiego hotelu Radisson Blu przybyło około 100 menedżerów, przedsiębiorców i samorządowców. Spotkanie poprowadził Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media, wydawcy portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Partnerami głównymi były firmy: Axi Immo i Panattoni Europe, a także Metroplan, Jungheinrich Polska, Kinnarps Polska, Agencja Mienia Wojskowego, Masterlease, GAM Długołeka, autoryzowany dealer Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo i Jeep, sdzlegal, STOW i Horeca GGZ. Patroni honorowi wydarzenia: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Loża Dolnośląska BCC, Euro-Park Kobierzyce, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.


wykres wykres


Mieliśmy wielką przyjemność gościć Andrzeja Węgrzyna, członka Rady Nadzorczej Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Wadima Tyszkiewicza, Prezydenta Nowej Soli - lubuskiego miasta, które obecnie przeżywa boom inwestycyjny.


wykres wykres


Marcin Pawęska, rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu powiedział o roli, jaką obecnie odgrywa uczelnia w dostarczaniu niezwykle potrzebnych specjalistów oraz o możliwościach dokształcenia zawodowego w ramach studiów podyplomowych.


wykres wykres


Główny temat spotkania poprowadziła Sylwia Jagódka, broker nieruchomości komercyjnych w Axi Immo. Sylwia mówiła m.in. o tym jak wyglądał rynek magazynowy w Polsce w 2008/2009, a jak przedstawia się dziś? Jakie czynniki zdecydowały o wzroście pozycji sektora? Jakie nowe regiony będą rozwijały się w najbliższych latach? Jakie wyzwania stoją przed rynkiem na kolejne lata.


wykres wykres


W drugim wystąpieniu Andrzej Łuc, Kierownik Działu ds. Marketingu i PR wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego w dynamicznej prezentacji przedstawił aktualną ofertę terenów inwestycyjnych i nieruchomości magazynowych pozostającą jeszcze w zasobach agencji. W kolejnej prezentacji Artur Kowalski, Product Manager – specjalista ds. energii firm Junghenrich Polska mówił o elektromobilności i korzyściach zastosowania nowoczesnych rozwiązań, jakim jest zasilanie urządzeń, szczególnie wózków widłowych bateriami Li-Ion.


wykres wykres


Podsumowaniem części konferencyjnej była debata praktyków, przedstawicieli czołowych firm operujących na tym rynku. W dyskusji udział wzięli: Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni Europe, Jacek Jońca, Development Director Metroplan Polska, mec. dr Agnieszka Łuszpak - Zając, partner sdzlegal, Marek Rutkowski, Project Coordinator Kinnarps Polska i Szczepan Gowin, Senior Business Development Manager Rhenus Logistics S.A. Dyskusję poprowadziła Sylwia Jagódka, broker nieruchomości komercyjnych w Axi Immo.


wykres wykres


Uczestników panelu pytaliśmy m.in. czy i jak jesteśmy przygotowani na zmieniające się potrzeby rynku: czy nadszedł czas na pełną automatyzację i czy roboty zastąpią wkrótce pracowników fizycznych. Damian Kowalczyk zapewnił, że firma Panattoni Europe bardzo elastycznie reaguje na nowe potrzeby klientów. Czołowy deweloper jest w pełni przygotowany na zmiany w projektach budowanych obiektów, w tym o wysokości ponad 10 m, z posadzką przygotowaną pod automatykę, w formule „eco-friendly”.


wykres wykres


Jacek Jońca z Metroplanu przypomniał, że najważniejszym etapem w procesie inwestycji jest projektowanie. Zadaniem Generalnego Wykonawcy na etapie budowy nie jest optymalizacja budynku, musi być jak najszybciej wybudowany i zgodnie z projektem. Bardzo ważnym elementem dyskusji była opinia mec. dr. Agnieszki Łuszpak - Zając, sdzlegal, która zwróciła uwagę, że nie wszyscy uczestnicy rynku rozmawiają tym samym językiem: zdarza się, że deweloper i klient, dla którego ma zostać wybudowana czy dostosowana powierzchnia, nie uwzględniają przy podpisaniu umowy najmu np. standardu powierzchni biurowej (np. obecności klimatyzacji) lub klient nie artykułuje swoich planów: w pierwszej fazie współpracy magazynowanie, ale w dalszych planach produkcja, co wpłynie na konieczność zmiany przeznaczenia obiektu, a nie zawsze będzie taka możliwość.


wykres wykres


Zarówno Marek Rutkowski z Kinnarps Polska, jak i Szczepan Gowin z firmy Rhenus Logistics S.A. potwierdzili, że właściciele magazynów zwracają coraz większą uwagę na wyposażenie biur i pomieszczeń socjalnych – niska aktywność zawodowa i starzejące się społeczeństwo wymuszają konieczność poszukiwania nowych zachęt w celu dotarcia do pracowników, w tym przede wszystkich zapewnienia im dobrych warunków pracy.


wykres wykres


Wszyscy zgodzili się, że Wrocław jest dobrym miejscem do inwestowania. Potrzeby klientów zmieniają się, oczekiwania rosną ale wszyscy staramy się im sprostać, wyprzedzając niejako te oczekiwania. Mimo malejącej podaży gruntów pod zabudowę, jesteśmy w stanie wybudować jeszcze sporo fabryk i magazynów, również w zgodzie z najnowszymi trendami, a nasz rynek magazynowy wydaje się na tyle stabilny, że docierające z Zachodu informacje o spowolnieniu gospodarczym zdają się nie wpływać zdecydowanie na jego rozwój.


wykres wykres


Po zakończeniu dyskusji goście zostali zaproszeni na koktajl do restauracji, gdzie kontynuowano rozmowy w luźnej atmosferze podczas degustacji potraw i trunków. Doskonały czas do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.


wykres wykres


Nasze spotkania biznesowe budzą zainteresowanie we Wrocławiu. Mieliśmy wielką przyjemność gościć czołowe postacie biznesu, instytucji i samorządu.


wykres wykres


Wieczorem rozlosowaliśmy także upominki dla naszych gości, które ufundowali nasi partnerzy.


wykres wykres


Jedną z nagród była oryginalna wojskowa saperka ufundowana przez wrocławski oddział Agencji Mienia Wojskowego. Kolejną nagrodą był voucher na weekend z samochodem Jeep Wrangler ufundowany przez GAM z Długołeki, autoryzowany dealer Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo i Jeep.


wykres wykres


GAM Długołęka przygotował ekspozycję wybranych modeli samochodów.Na hotelowym patio zaprezentowały się Alfa Romeo Stelvio, Jeep Wrangler i Fiat Ducato. Ekspozycja wzbudziła duże zainteresowanie gości, którzy mogli zapoznać się z ofertą samochodów przygotowaną wspólnie z firmą Masterlease oraz zapisywać się na jazdy próbne.


wykres wykres


Sporym zainteresowaniem cieszyły oferty partnerów spotkania Axi Immo, Panattoni Europe, Metroplan, Jungheinrich Polska, Kinnarps Polska i STOW.


wykres wykres


Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu przedstawiła możliwości podjęcia studiów podyplomowych na wybranych kierunkach. Agencja Mienia Wojskowego prezentowała swoje aktualne oferty gruntów inwestycyjnych i magazynów.


wykres


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Nawiązano nowe kontakty biznesowe. Zainteresowanie tematyką z zakresu nieruchomości komercyjnych (magazynów i biurowców) jest bardzo duże. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkania w drugiej połowie roku.


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w różnych sektorach biznesu. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to także doskonała okazja dla zaprezentowania oferty firm, pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych, szczególnie podczas wieczornego koktajlu, który zawsze towarzyszy popołudniowej części konferencyjnej.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które aktywnie wspierały nasze spotkanie. Zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału podczas kolejnych naszych wydarzeń.


ZOBACZ TERMINARZ I RELACJE Z NASZYCH SPOTKAŃ BIZNESOWYCH


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Partnerzy, sponsorzy i patroni spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

14.04.2019


Tagi: spotkanie biznesowe, logistyka obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...