QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Echo Investment prezentuje bardzo dobre wyniki w III kwartale 2018 r.

wykres


Nowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe, sprzedaż biurowca Sagittarius we Wrocławiu, otwarcie katowickiego Libero, sprzedaż ostatniej transzy akcji EPP, uplasowanie 50 mln zł obligacji dla inwestorów indywidualnych oraz zapowiedź dywidendy zaliczkowej - to praca wykonana przez Echo Investment od początku trzeciego kwartału, przynosząca doskonałe wyniki. Deweloper od początku roku zanotował 158 mln zł zysku netto i cieszy się stabilną sytuacją finansową.


Trzeci i czwarty kwartał to tradycyjnie najbardziej intensywny czas dla działu mieszkaniowego. Dotychczasowe wyniki sprzedaży i przekazań mieszkań są zgodne z oczekiwaniami i potwierdzają, że na koniec roku Echo Investment osiągnie cele około 1,1 tys. sprzedanych mieszkań i 1 tys. lokali przekazanych klientom.


- Stale rozbudowujemy ofertę, od początku roku rozpoczęliśmy budowę ośmiu inwestycji z 950 mieszkaniami. W przyszłym roku zamierzamy rozpocząć około 1 450 mieszkań, m.in. w dużych i atrakcyjnych projektach, jak Ordona w Warszawie, Tymienieckiego w Łodzi, Nasze Jeżyce w Poznaniu czy Wita Stwosza w Krakowie. W stosunku do 2018 r. powiększymy ofertę o ponad 50% – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.


Spółka rozwija platformę mieszkań na wynajem Resi4Rent, w której ma 30% udziałów i dla której realizuje usługi przygotowania oraz realizacji inwestycji. W trzecim kwartale Resi4Rent przejęło od Echo Investment cztery projekty w trakcie budowy z 1,2 tys. mieszkaniami. Dwa projekty we Wrocławiu i Łodzi będą zakończone i gotowe do przyjęcia mieszkańców w drugiej połowie 2019 r., pozostałe dwa – w pierwszej połowie 2020 r. W najbliższym czasie Resi4Rent przejmie kolejne sześć projektów z 1,7 tys. mieszkaniami, które są przygotowywane do budowy.


W 2018 roku Echo Investment rozpoczęło budowę czterech biurowców, a do końca kwartału 2019 r. ruszy realizacja pięciu kolejnych w miastach regionalnych. Spółka z sukcesami rozwija biznes biurowy, zarówno w Warszawie jak i w miastach regionalnych. Potwierdza to m.in. wynajem pierwszego budynku Browarów Warszawskich – Biur przy Bramie oraz duże zainteresowanie wynajmem w dwóch kolejnych budynkach Browarów, które są już w budowie. Deweloper podpisał też umowy w projekcie Moje Miejsce w Warszawie oraz prowadzi zaawansowane negocjacje na większość powierzchni kompleksu Face2Face w Katowicach.


Po ponad dwóch latach budowy, 15 listopada Echo Investment oddał do użytku katowickie centrum handlowe Libero. Inwestycja została świetnie przyjęta przez odwiedzających i miasto. To blisko 45 tys. mkw. w pełni wynajętej powierzchni. Zgodnie z najnowszymi trendami, około 20% powierzchni Libero zostało przeznaczone na strefę rozrywkowo-usługową, która otwarta jest także w niedziele bez handlu. Zgodnie z harmonogramem postępują prace budowlane w kolejnej inwestycji handlowej - Galerii Młociny w Warszawie, a najemcy wykazują duże zainteresowanie. Projekt jest już w około 90% wynajęty.


Grupa Echo Investment wypracowała od początku roku 158 mln zł zysku netto. Wartość jej aktywów systematycznie rośnie i wynosi na koniec trzeciego kwartału 2018 r. ok. 3,8 mld zł.


- Na koniec trzeciego kwartału stan naszych środków pieniężnych wynosił 522 mln zł. Kilka tygodni temu uplasowaliśmy wśród inwestorów indywidualnych pięcioletnie obligacje o wartości 50 mln zł. W listopadzie sprzedaliśmy pozostałe akcje EPP. Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) z inwestycji w EPP wynosiła około 15%, licząc z dywidendami. Mamy komfortową sytuację gotówkową, która w pełni zabezpiecza nasze potrzeby inwestycyjne i rozwojowe. Biorąc pod uwagę wyniki i dostępne środki, zadeklarowaliśmy dywidendę zaliczkową z zysku za 2018 r. w wysokości 0,5 zł na jedną akcję – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment.


Źródło: Echo Investment

28.10.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe