QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Laureaci XXI edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” uhonorowani podczas Wielkiej Gali Finałowej

wykres


Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały przedstawicielom przedsiębiorstw podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów. Partnerem Głównym konferencji był PKO Bank Polski.


Nagrody dla najlepszych

Uczestnicy programu ubiegają się nie tylko o tytuł i certyfikat, ale też nagrody specjalne. Najważniejsza z nich – Statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play” – trafiła do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle innych Laureatów XXI edycji programu. Były to: ASD Toyota Ukleja Spółka Jawna oddział Ujście, Suchy Las, Złotkowo oraz Lexus w Poznaniu; Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. z Łomży; ERKADO Zbigniew Kozłowski z Gościeradów-Folwark; MILKPOL S. A. z Czarnocina; Przedsiębiorstwo Wielbranżowe „FAST" Sp. z o.o. z Zielonej Góry; Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S. A. z Wrocławia, Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej PROFARM Sp. z o.o. z Lęborka; RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. ze Świebodzina; Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” w Inowrocławiu samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej; VOSTER Sp. z o.o. Sp. k. z Zarzecza; WAMAX Artykuły i Urządzenia Biurowe z Wrocławia; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie; WOOD-MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. z Koła; Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „OSKA” Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz – Sp. j. z Przyłęk.


Z kolei wyjątkową działalność na rzecz środowiska naturalnego nagradzano Wyróżnieniem Ekologicznym. Tę zieloną statuetkę otrzymały 4 przedsiębiorstwa: Flowair Głogowski i Brzeziński Sp. j. z Gdyni; Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. z Konina; Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. z Rzeszowa oraz WŁODAN Andrzej Włodarczyk Sp. j. z Porszewic.


Wśród wyróżnień na Uczestników czekały również 4 nagrody „Debiut Fair Play”, przyznawane przedsiębiorstwom, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle innych debiutujących w danej edycji Laureatów. Nagrodę uzyskały: ALTER S.A. z Tarnowa Podgórnego; Gas Storage Poland Sp. z o.o. z Dębogórza; a także dwie firmy z Wrocławia M&M Consulting Jarosław Michniewski oraz Mimari Michał Mirocha.


Kapituła przyznała również 14 medali „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”.


Semper Fidelis – Zawsze Wierny

W ubiegłym roku program „Przedsiębiorstwo Fair Play” obchodził swoje 20-lecie. Oznacza to, iż po raz pierwszy wyróżniono firmy, którym Kapituła przyznała certyfikat w dwudziestu kolejnych edycjach. Została na tę okazję stworzona statuetka „Semper Fidelis” z diamentem w barwach programu. Podczas tegorocznej Gali Finałowej Programu statuetką i tytułem „Semper Fidelis” uhonorowane zostały aż 4 firmy: DORA METAL Sp. z o.o. z Czarnkowa, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Jasienicy Rosielnej, Polmass S.A. z Bydgoszczy oraz TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa.


Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.


Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność - wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W formie studium przypadku opisana została ich historia, polityka wewnętrzna, działania na rzecz kontrahentów, klientów, społeczności lokalnej oraz środowiska naturalnego. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf


Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie - niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.


Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Źródło: KIG

26.11.2018


Tagi: konkurs, statuetki, Przedsiębiorstwo Fair Play


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...