QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Dobre wyniki Grupy Masterlease po trzech kwartałach 2018

wykres


Grupa Masterlease jest na dobrej drodze do realizacji całorocznego budżetu sprzedaży. Po trzech kwartałach Spółka dostarczyła klientom 10 269 pojazdów, co stanowi 78% planu całorocznego.


Nasze wyniki sprzedaży w trzecim kwartale 2018 są pochodną wzrostu popytu na rynku, który wspierany był czynnikami regulacyjnymi, czyli wprowadzeniem normy emisji spalin Euro 6.1. dla nowych samochodów oraz zmianami podatkowymi związanymi z leasingiem pojazdów, których wprowadzenie planowane jest począwszy od 2019. – mówi Wiceprezes Zarządu Konrad Karpowicz.


W pierwszym półroczu spółka osiągnęła wynik netto na poziomie 9,1 mln zł w porównaniu do 30,0 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie 2017 roku.


- Narastająco po trzech kwartałach mamy niższe wyniki w porównaniu rok do roku do czego głównie przyczynił się w dalszym ciągu niesatysfakcjonujący dla nas poziom marży na remarketingu i niższe wyceny wartości samochodów na zakończenie kontraktów ujawniające się w marży na amortyzacji. Historycznie były to dla nas bardzo ważne składniki rachunku wyników. Jednocześnie, w trzecim kwartale zdołaliśmy sprzedać lub wstawić do nowych kontraktów ponad 1500 pokontraktowych samochodów, co jest historycznie najlepszym wynikiem kwartalnym – mówi Prezes Zarządu Jakub Kizielewicz.


Źródło: Grupa Masterlease

07.11.2018


Tagi: wyniki finansowe, wyniki sprzedaży