QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O przyszłości magazynów i centrów dystrybucyjnych rozmawialiśmy we Wrocławiu

wykres


W czwartek, 25 października we Wrocławiu, nasza agencja informacyjna zaprosiła gości na drugie w tym roku spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi magazynowo- przemysłowemu i logistyce. W części merytorycznej nasi eksperci omówili m.in. aktualną sytuację na rynku oraz perspektywy i trendy w rozwoju obiektów magazynowych i centrów logistycznych. Nowe technologie, rozwój dróg, trudności w dystrybucji towarów w dużych miastach, rynek pracy oraz nowa ustawa o funkcjonowaniu stref ekonomicznych wytyczają zmiany na rynku. Do nowoczesnych magazynów wkracza automatyzacja, do dużych miast City Logistics, a dla nowych inwestycji pojawiły się nowe ciekawe lokalizacje zarówno w Polsce Zachodniej, jak i na ścianie wschodniej. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy Axi Immo, Metroplan i Panattoni Europe, a patronami honorowymi Loża Dolnośląska BCC i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie w pierwszej połowie kwietnia 2019 roku.


wykres wykres


Kolejne udane spotkanie poświęcone rynkowi obiektów magazynowych zorganizowała wrocławska agencja informacyjna, wydawca portali QBusiness.pl i ReNews.pl. Przybyłych gości do hotelu Mercure Wroclaw Centrum przywitał Leszek Kun, redaktor naczelny, który przedstawił program i partnerów spotkania. Głównymi partnerami byli firmy Axi Immo, Metroplan, Panattoni Europe oraz Chomar Logistic, firma doradcza Olesiński i Wspólnicy, Grupa Pol-Motors, AMW< KOWR, TelForceOne S.A., KFB Acoustics i Vinaria din Vale Polska.


wykres wykres


Wśród firm operujących na tym rynku dużym powodzeniem cieszą się samochody marki Ford Focus, dlatego też początku spotkania Daniel Madejski, dyrektor sprzedaży Grupy Pol-Motors, autoryzowanego dealera marki Ford przedstawił najnowszy model samochodu Ford Focus, który został wprowadzony na rynek w ubiegłym miesiącu. Dealer zaproponował bardzo atrakcyjną ofertę dla firm.


wykres wykres


O sytuacji na rynku i perspektywach i kierunkach jego rozwoju mówił Maciej Rojowski, BTS Senior Consultant w firmie doradczej Axi Immo. Mimo gorszych danych makroekonomicznych rynek nieprzerwanie mknie do przodu i nie należy się spodziewać większego spowolnienia. Deweloperzy mają cały portfel zamówień, których przybywa. Przybywa także nowych rejonów, gdzie są i będą lokowane nowe inwestycje. Wynika, to z poziomu zatrudnienia, rozwoju dróg oraz zmianom w pomocy publicznej dla inwestorów, które przyniosła ustawa o funkcjonowaniu stref ekonomicznych. Zmiany są szczególnie korzystne dla Polski Wschodniej. Tym nie mniej w Polsce Zachodniej w dalszym ciągu jest atrakcyjnych wiele lokalizacji, które przyciągają kolejnych inwestorów.


wykres wykres


Do obiektów magazynów zawitały nowe technologie. O nowych rozwiązaniach w obiektach magazynowych opowiedział Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska. Automatyzacja procesów jest coraz częściej wykorzystywana w obiektach magazynowych. Najczęściej modelem w nowych obiektach jest formuła mieszana. Zautomatyzowanie części procesów pozwala na wyższe składowanie, lepsze wykorzystanie i zmniejszenie powierzchni najmu. Oczywiście nie we wszystkich obiektach automatyzacja jest korzystna, szczególnie, gdy najemca ma krótkoterminową umowę najmu.


wykreswykres


Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni Europe opowiedział, jak największy deweloper w Polsce reaguje nowe trendy i wymagania i potrzeby najemców. Ze względu na coraz większe trudności w dostawach na terenie większych miast coraz popularniejsza staje się usługa przeładunku frachtu i dowozu towarów mniejszymi samochodami, tzw. City Logistics Rośnie też popyt ze strony mniejszych najemców. W odpowiedzi na potrzeby firma Panattoni Europe realizuje we Wrocławiu nowy koncept City Logistics Wrocław.


wykres wykres


Z kolei o nowych zasadach wsparcia dla przedsiębiorstw w Polsce mówił Bartosz Jeziorski, Senior Consultant i Andrzej Łobodziński, Senior Manager z firmy doradczej Olesiński i Wspólnicy. Nowa regulacja różnicuje wsparcie Państwa dla inwestorów. Duże znaczenie lokalizacji nowej inwestycji ma województwo (wielkość wsparcia) i powiatu (wymogi Ilościowe). Wsparcie adresowane jest głównie dla firm produkcyjnych i usług. W ostatniej prezentacji, Andrzej Łuc, Kierownik Działu ds. Marketingu i PR Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego przedstawił projekt komercjalizacji obiektów magazynowych i terenów po byłej składnicy wojskowej przy ulicy Poznańskiej we Wrocławiu oraz nowe oferty gruntów na terenie byłego lotniska w Oleśnicy.


wykres wykres


Podsumowaniem części merytorycznej był panel dyskusyjny, którego wiodącym tematem była przyszłość obiektów magazynowych i logistyki w Polsce. Dyskusję poprowadziła Sylwia Jagódka, specjalista ds. powierzchni produkcyjnych i magazynowych Axi Immo. W dyskusji udział wzięli: Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska, Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni Europe, Bartosz Jeziorski, Senior Consultant z firmy doradczej Olesiński, Rafał Choma, Prezes Zarządu Chomar Logistics oraz dr Janusz Jackiewicz, Dyrektor Techniczny z firmy Telforceone.


wykres wykres


W trakcie dyskusji Michał Brzozowski mówił o tym jak i w jakich obiektach można zastosować automatyzację procesów. O tym jak deweloperzy dostosowują projekty nowych budynków do trendów na rynku i potrzeb klientów mówił z kolei Damian Kowalczyk. O nowych możliwościach lokowania inwestycji mówił Bartosz Jeziorski. Do zmian muszą się dostosować operatorzy logistyczni. O tym mówił Rafał Choma na przykładzie swojej firmy Chomar Logistics. Obecnie "palącym" problem dla sektora stają się wysokie opłaty za energię elektryczną. Przydatne w oszczędzaniu energii może być wykorzystanie automatycznego oświetlenia LEDowego z zasilaniem fotowoltanicznym wskazał dr Janusz Jackiewicz, Dyrektor Techniczny z firmy Telforceone.


wykres wykres


Po zakończeniu dyskusji goście zostali zaproszeni na koktajl podczas, którego była okazja do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.


wykres wykres


Spotkaniom towarzyszyła degustacja potraw szefa kuchni hotelu, Rozmowom sprzyjała ekskluzywna degustacja win mołdawskich przygotowana przez bezpośredniego dystrybutora firmę Vinaria din Vale Polska. Napoje chłodzące i znakomitą włoską kawę Caffe Boasi zapewniła Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ.


wykres wykres


W trakcie spotkania nasi partnerzy prezentowali swoje oferty. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły oferty gruntów inwestycyjnych oferowanych przez KOWR O/Wroclaw, oferta produktów antyhałasowych oraz specjalistycznych usług , które przygotowała firma KFB Acoustics, oferty nieruchomości AMW, oszczędne rozwiązania oświetlenia Telforceone, oferta nowego Forda Focusa dla firm, a także usługi firmy Chomar Logistics.


wykres wykres


Nie mogło też zabraknąć losowania upominków dla naszych gości, które ufundowali nasi partnerzy. Pierwszą nagrodą była oryginalna lornetka wojskowa, Andrzej Łuc z Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego wylosował i wręczył nagrodę. Kolejne upominki ufundował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, które wręczył Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego we Wrocławiu.


wykres wykres


Firma Vinaria din Vale wręczyła laureatom upominki w postaci świetnych win mołdawskich, a nagrodą główną w konkursie Grupy Pol-Motors był voucher na dowolny model Forda na weekend. Po losowaniu goście wrócili do rozmów kuluarowych. Koktajl zakończył się około północy.


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Nawiązano nowe kontakty biznesowe. Zainteresowanie tematyką przemysłową i logistyką jest bardzo duże. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie w kwietniu przyszłego roku.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to także doskonała okazja dla zaprezentowania oferty firm, pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych, szczególnie podczas wieczornego koktajlu, który zawsze towarzyszy popołudniowej części konferencyjnej.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu ibis Style we Wrocławiu za organizację naszej imprezy.


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

28.10.2017


Tagi: spotkanie biznesowe, logistyka obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Roquette jest światowym liderem w dziedzinie wykorzystania składników...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...