QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

O przyszłości magazynów i centrów dystrybucyjnych rozmawialiśmy we Wrocławiu

wykres


W czwartek, 25 października we Wrocławiu, nasza agencja informacyjna zaprosiła gości na drugie w tym roku spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi magazynowo- przemysłowemu i logistyce. W części merytorycznej nasi eksperci omówili m.in. aktualną sytuację na rynku oraz perspektywy i trendy w rozwoju obiektów magazynowych i centrów logistycznych. Nowe technologie, rozwój dróg, trudności w dystrybucji towarów w dużych miastach, rynek pracy oraz nowa ustawa o funkcjonowaniu stref ekonomicznych wytyczają zmiany na rynku. Do nowoczesnych magazynów wkracza automatyzacja, do dużych miast City Logistics, a dla nowych inwestycji pojawiły się nowe ciekawe lokalizacje zarówno w Polsce Zachodniej, jak i na ścianie wschodniej. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy Axi Immo, Metroplan i Panattoni Europe, a patronami honorowymi Loża Dolnośląska BCC i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie w pierwszej połowie kwietnia 2019 roku.


wykres wykres


Kolejne udane spotkanie poświęcone rynkowi obiektów magazynowych zorganizowała wrocławska agencja informacyjna, wydawca portali QBusiness.pl i ReNews.pl. Przybyłych gości do hotelu Mercure Wroclaw Centrum przywitał Leszek Kun, redaktor naczelny, który przedstawił program i partnerów spotkania. Głównymi partnerami byli firmy Axi Immo, Metroplan, Panattoni Europe oraz Chomar Logistic, firma doradcza Olesiński i Wspólnicy, Grupa Pol-Motors, AMW< KOWR, TelForceOne S.A., KFB Acoustics i Vinaria din Vale Polska.


wykres wykres


Wśród firm operujących na tym rynku dużym powodzeniem cieszą się samochody marki Ford Focus, dlatego też początku spotkania Daniel Madejski, dyrektor sprzedaży Grupy Pol-Motors, autoryzowanego dealera marki Ford przedstawił najnowszy model samochodu Ford Focus, który został wprowadzony na rynek w ubiegłym miesiącu. Dealer zaproponował bardzo atrakcyjną ofertę dla firm.


wykres wykres


O sytuacji na rynku i perspektywach i kierunkach jego rozwoju mówił Maciej Rojowski, BTS Senior Consultant w firmie doradczej Axi Immo. Mimo gorszych danych makroekonomicznych rynek nieprzerwanie mknie do przodu i nie należy się spodziewać większego spowolnienia. Deweloperzy mają cały portfel zamówień, których przybywa. Przybywa także nowych rejonów, gdzie są i będą lokowane nowe inwestycje. Wynika, to z poziomu zatrudnienia, rozwoju dróg oraz zmianom w pomocy publicznej dla inwestorów, które przyniosła ustawa o funkcjonowaniu stref ekonomicznych. Zmiany są szczególnie korzystne dla Polski Wschodniej. Tym nie mniej w Polsce Zachodniej w dalszym ciągu jest atrakcyjnych wiele lokalizacji, które przyciągają kolejnych inwestorów.


wykres wykres


Do obiektów magazynów zawitały nowe technologie. O nowych rozwiązaniach w obiektach magazynowych opowiedział Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska. Automatyzacja procesów jest coraz częściej wykorzystywana w obiektach magazynowych. Najczęściej modelem w nowych obiektach jest formuła mieszana. Zautomatyzowanie części procesów pozwala na wyższe składowanie, lepsze wykorzystanie i zmniejszenie powierzchni najmu. Oczywiście nie we wszystkich obiektach automatyzacja jest korzystna, szczególnie, gdy najemca ma krótkoterminową umowę najmu.


wykreswykres


Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni Europe opowiedział, jak największy deweloper w Polsce reaguje nowe trendy i wymagania i potrzeby najemców. Ze względu na coraz większe trudności w dostawach na terenie większych miast coraz popularniejsza staje się usługa przeładunku frachtu i dowozu towarów mniejszymi samochodami, tzw. City Logistics Rośnie też popyt ze strony mniejszych najemców. W odpowiedzi na potrzeby firma Panattoni Europe realizuje we Wrocławiu nowy koncept City Logistics Wrocław.


wykres wykres


Z kolei o nowych zasadach wsparcia dla przedsiębiorstw w Polsce mówił Bartosz Jeziorski, Senior Consultant i Andrzej Łobodziński, Senior Manager z firmy doradczej Olesiński i Wspólnicy. Nowa regulacja różnicuje wsparcie Państwa dla inwestorów. Duże znaczenie lokalizacji nowej inwestycji ma województwo (wielkość wsparcia) i powiatu (wymogi Ilościowe). Wsparcie adresowane jest głównie dla firm produkcyjnych i usług. W ostatniej prezentacji, Andrzej Łuc, Kierownik Działu ds. Marketingu i PR Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego przedstawił projekt komercjalizacji obiektów magazynowych i terenów po byłej składnicy wojskowej przy ulicy Poznańskiej we Wrocławiu oraz nowe oferty gruntów na terenie byłego lotniska w Oleśnicy.


wykres wykres


Podsumowaniem części merytorycznej był panel dyskusyjny, którego wiodącym tematem była przyszłość obiektów magazynowych i logistyki w Polsce. Dyskusję poprowadziła Sylwia Jagódka, specjalista ds. powierzchni produkcyjnych i magazynowych Axi Immo. W dyskusji udział wzięli: Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska, Damian Kowalczyk, Development Director Panattoni Europe, Bartosz Jeziorski, Senior Consultant z firmy doradczej Olesiński, Rafał Choma, Prezes Zarządu Chomar Logistics oraz dr Janusz Jackiewicz, Dyrektor Techniczny z firmy Telforceone.


wykres wykres


W trakcie dyskusji Michał Brzozowski mówił o tym jak i w jakich obiektach można zastosować automatyzację procesów. O tym jak deweloperzy dostosowują projekty nowych budynków do trendów na rynku i potrzeb klientów mówił z kolei Damian Kowalczyk. O nowych możliwościach lokowania inwestycji mówił Bartosz Jeziorski. Do zmian muszą się dostosować operatorzy logistyczni. O tym mówił Rafał Choma na przykładzie swojej firmy Chomar Logistics. Obecnie "palącym" problem dla sektora stają się wysokie opłaty za energię elektryczną. Przydatne w oszczędzaniu energii może być wykorzystanie automatycznego oświetlenia LEDowego z zasilaniem fotowoltanicznym wskazał dr Janusz Jackiewicz, Dyrektor Techniczny z firmy Telforceone.


wykres wykres


Po zakończeniu dyskusji goście zostali zaproszeni na koktajl podczas, którego była okazja do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.


wykres wykres


Spotkaniom towarzyszyła degustacja potraw szefa kuchni hotelu, Rozmowom sprzyjała ekskluzywna degustacja win mołdawskich przygotowana przez bezpośredniego dystrybutora firmę Vinaria din Vale Polska. Napoje chłodzące i znakomitą włoską kawę Caffe Boasi zapewniła Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ.


wykres wykres


W trakcie spotkania nasi partnerzy prezentowali swoje oferty. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły oferty gruntów inwestycyjnych oferowanych przez KOWR O/Wroclaw, oferta produktów antyhałasowych oraz specjalistycznych usług , które przygotowała firma KFB Acoustics, oferty nieruchomości AMW, oszczędne rozwiązania oświetlenia Telforceone, oferta nowego Forda Focusa dla firm, a także usługi firmy Chomar Logistics.


wykres wykres


Nie mogło też zabraknąć losowania upominków dla naszych gości, które ufundowali nasi partnerzy. Pierwszą nagrodą była oryginalna lornetka wojskowa, Andrzej Łuc z Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego wylosował i wręczył nagrodę. Kolejne upominki ufundował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, które wręczył Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego we Wrocławiu.


wykres wykres


Firma Vinaria din Vale wręczyła laureatom upominki w postaci świetnych win mołdawskich, a nagrodą główną w konkursie Grupy Pol-Motors był voucher na dowolny model Forda na weekend. Po losowaniu goście wrócili do rozmów kuluarowych. Koktajl zakończył się około północy.


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Nawiązano nowe kontakty biznesowe. Zainteresowanie tematyką przemysłową i logistyką jest bardzo duże. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie w kwietniu przyszłego roku.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to także doskonała okazja dla zaprezentowania oferty firm, pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych, szczególnie podczas wieczornego koktajlu, który zawsze towarzyszy popołudniowej części konferencyjnej.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu ibis Style we Wrocławiu za organizację naszej imprezy.


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

28.10.2017


Tagi: spotkanie biznesowe, logistyka obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...