QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Wrocławski Back to Business 2018 już za nami

wykres


W czwartek, 20 września zaprosiliśmy gości na tradycyjne spotkanie Back to Business, którego tematem przewodnim było finansowanie rozwoju firm. Drugą częścią spotkania był ekskluzywny koktajl na patio i w restauracji, który zakończył się około północy. Głównym partnerem spotkania w tym roku był Europejski Fundusz Leasingowy SA, zaś patronami honorowymi: Loża Dolnośląska BCC i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu.


wykres wykres


W tym roku nasze zaproszenie przyjęło ponad 100 gości - prezesów, menedżerów zarządzających, właścicieli firm i przedsiębiorców. W restauracji hotelu Radisson Blu gości przywitał Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media, organizatora spotkania B2B 2018.


wykres wykres


W pierwszej części spotkania Leszek Kun przedstawił partnerów wydarzenia. W tym roku były to firmy: Europejski Fundusz Leasingowy SA, Grupa TEAM, Metropolitan Investment, Bouygues Immobilier Polska, firma doradcza Olesiński i Wspólnicy, DOM.developer, Poland Sotheby’s International Realty, Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ i Willa Win. Patronem imprezy była Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu. Rektor, dr Marcin Pawęska, przedstawił uczelnię oraz nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie łańcuchem dostaw w przemyśle motoryzacyjnym".


wykres wykres


Główny temat spotkania "Finansowanie inwestycji firm", poprowadził Radosław Woźniak, Wiceprezes Zarządu EFL SA. Obecnie leasing jest najważniejszą formą finansowania rozwoju przedsiębiorstw, firma EFL SA efektywnie wspiera inwestycje firm z sektora MŚP.


wykres wykres


W drugim wystąpieniu mec. Salwador Milczanowski z firmy doradczej Olesiński i Wspólnicy omówił temat "Odpowiedzialność karna spółek staje się faktem", na podstawie zapisów w projekcie ustawy nakładającej na podmioty zbiorowe surowe kary za przestępstwa gospodarcze lub przestępstwa skarbowe.


wykres wykres


W kolejnym wystąpieniu Magdalena Grzywa, Business Development Manager oraz Tomasz Kozioł, Dyrektor Sprzedaży Metropolitan Investment przedstawili możliwości inwestowania w nieruchomości komercyjne, szczególnie w obiekty handlowe.


wykres wykres


Na koniec merytorycznej części spotkania, Rafał Półtorak, pełnomocnik zarządu spółki DOM.developer zaprezentował przepiękną inwestycję Polanica Residence z segmentu condo- i aparthoteli. Rafał Półtorak omówił możliwości zainwestowania w 62 apartamenty, które zaoferuje realizowany obecnie obiekt.


wykres wykres


Po bardzo interesujących prezentacjach goście zostali zaproszeni do restauracji i na patio, gdzie rozpoczęły się spotkania i rozmowy indywidualne. Goście mieli także okazję zapoznać się z ekskluzywnymi modelami aut wystawionymi na patio przez Grupę Team. Ozdobą spotkania były elektryczny model Jaguar I-Pace i Range Rover Sport Hybryda.


wykres wykres


Spotkaniom i rozmowom kuluarowym towarzyszyły liczne degustacje. Wyśmienite potrawy przygotował szef kuchni hotelu Radisson Blu, natomiast degustację napojów, w tym znakomitej włoskiej kawy Caffe Boasi zapewniła Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ. Natomiast firma Willa Win zaprosiła gości na degustację znakomitych win.


wykres wykres


Dobra atmosfera, atrakcyjny program a przede wszystkim wspaniali goście tegorocznej edycji Back to Business.


wykres wykres


Wśród gości sporym zainteresowaniem cieszyły się oferty nieruchomości luksusowych prezentowane przez Poland Sotheby’s International Realty szczególnie opracowanie dot.rynku nieruchomości luksusowych i premium "Luxury Realty Map". Firma Bouygues Immobilier Polska przedstawiła ofertę apartamentów w rewitalizowanym budynku przy ul Jagiełły 6 w centrum Wrocławia. Deweloper wkrótce rozpocznie dwie nowe inwestycje na wrocławskim Nadodrzu.


wykres wykres


Wieczorem odbyło się także losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez naszych partnerów, w tym paczki znakomitej włoskiej Caffe Boasi.


wykres wykres


Firma Willa Win wręczyła laureatom upominki w postaci świetnych, a nagrodą główną był voucher weekendowy na pobyt w hotelu Polanica Resort & Spa, ufundowany przez DOM.developer, inwestora Polanicy Residence


wykres


Duże zainteresowanie wzbudziły nowe modele samochodów BMW. Grupa Team prezentował także samochody marki BMW: nowy model BMW X4 oraz BMW Serii 5 z nowym silnikiem.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu Radisson Blu Wrocław za wzorową organizację i świetną atmosferę naszego spotkania.


Kolejne spotkanie biznesowe, 25 października poświęcone będzie rynkowi magazynowemu i centrom dystrybucyjnym i już teraz zapraszamy zainteresowanych do udziału. Można już przysyłać wstępne potwierdzenia. Więcej informacji na stronie: www.qbusiness.pl/index.php?page=magazyny2018


Ostatnim spotkaniem w tym roku będzie koktajl "Giełda, Pieniądze i Nieruchomości". W październiku opublikujemy wstępny terminarz na 2019 rok. W proponowanych przez firmy tematach znajdą się: rynek biurowy na południu Polski (marzec), produkty inwestycyjne i nieruchomości luksusowe, rynek magazynowo-przemysłowy i logistyka. A także Letni Wieczór Biznesu (4 lipca 2019 roku).


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na FacebookuPartnerzy spotkania Back to Business 2018


wykres


PARTNERZY i SPONSORZY:


Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i pięciokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 300 tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.


Grupa TEAM jest następcą małej firmy motoryzacyjnej powstałej na fali przemian po 1989 roku. Początkowo mała hurtownia motoryzacyjna przekształciła się w prężnie działającego dealera samochodów. Od samego początku związana z marką Land Rover , od 2007 r z marką Jaguar a od 2016 roku z marką BMW. W chili obecnej posiada jeden z najnowocześniejszych obiektów skupiający w sobie wszystko, czego może zapragnąć klient: salony i serwisy mechaniczne Jaguara, Land Rovera wraz z pojazdami specjalnymi, BMW i BMW Motorrad oraz salon Polarisa. W ofercie Grupy TEAM można znaleźć zarówno pojazdy nowe, jak i używane, oryginalne części i akcesoria reprezentowanych marek, a także wyspecjalizowany serwis blacharsko-lakierniczy. Za obiektem powstał wyjątkowy na skalę Polski tor off-roadowy, gdzie klienci mogą testować samochody z napędem na 4 koła lub motocykle czy quady.


Metropolitan Investment jest pierwszym w Polsce zespołem prowadzącym projekty inwestycyjno – deweloperskie na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego. Oferujemy unikalne i skuteczne rozwiązania na rynku nieruchomości poprzez projektowanie, budowę, komercjalizację i zarządzanie ukończonymi projektami.


Bouygues Immobilier Polska - największa francuska firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z 62-letnim doświadczeniem w budownictwie. Na polskim rynku działa od 2001 roku. We Wrocławiu wybudowała między innymi apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, kameralne osiedle o nazwie Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku oraz osiedle Belleville. Aktualnie prowadzi rewitalizację kamienicy przy ul. Jagiełły 6 w centrum miasta i przygotowuje kolejne inwestycje na przyszłe lata.


Firma doradcza Olesiński i Wspólnicy to aktualnie ponad 80 doradców, 4 miasta w Polsce, 10 lat doświadczenia, stale rozwijająca się sieć relacji z Partnerami w kraju oraz Partnerami zagranicznymi. Świadczymy usługi Klientom z różnych sektorów gospodarki, oferując kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe we wszystkich dziedzinach prawa. Staranna definicja oczekiwanych rezultatów, poszukiwanie rozwiązań i wdrażanie nowych odważnych pomysłów, a przy tym odpowiedzialność za rekomendowane rozwiązanie to podstawa naszego podejścia.


DOM.developer, inwestor Polanica Residence. Inwestycja w Polanicy Zdroju to najnowsza propozycja nieruchomości z segmentu condo- i aparthoteli. To luksusowa inwestycja, w której zaprojektowano 62 apartamenty wakacyjne o zróżnicowanej wielkości. W budynku przewidziano prywatną strefę SPA dla rezydujących Gości oraz parking podziemny. Obiekty partnerskie: Hotel Polanica Resort&SPA*** oraz Villa Alina Medical&SPA**** zapewniają lokatorom Polanica Residence pełen dostęp do atrakcji, takich jak: e-rowery, zabiegi SPA, kręgielnia, basen z siłownią i wiele innych.


Poland Sotheby’s International Realty - jest częścią Sotheby’s International Realty, największej na świecie firmy pośredniczącej na rynku luksusowych nieruchomości. Firma powstała w 1976 r. wywodząc się ze słynnego domu aukcyjnego Sotheby’s, który jest najstarszą firmą notowaną na amerykańskiej giełdzie, z ponad 270-letnią tradycją.


Gastronomiczna Grupa Zakupowa Horeca GGZ - największa grupa zakupowa z branży HoReCa, która zajmuje się negocjowaniem warunków handlowych. Strategicznymi partnerami Grupy Horeca GGZ są GK Iglotex, Coca Cola, Kompania Piwowarska, Zielona Budka. W 2016 Grupa Zakupowa wzbogaciła się o nowych partnerów handlowych min. Bonduelle, Zeelandia, Herbapol Lublin SA; Willa Win; Mane Trading Union. Na dzień dzisiejszy Horeca GGZ mam podpisane umowy partnerskie z ponad 40 firmami z branży. , promocją oraz organizacją pokazów kulinarnych i targów promujących nowości na rynku gastronomicznym z przeznaczeniem dla dedykowanych klientów. Więcej informacji o Grupie


Willa Win została założona w 2009 roku. Od początku swego istnienia firma dostarcza wina do hoteli, restauracji, kawiarni i firm w całej Polsce. Willa Win współpracuje z miejscami gdzie synergia pomiędzy winem i jedzeniem jest istotą biznesu. Nasza firma wspomaga swoich klientów projektując karty win, oferując szkolenia kelnerskie, kolacje degustacyjne czy organizując eventy winiarskie. Ponadto Willa Win jest importerem win z całego świata, miedzy innymi z: Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec, Argentyny, Chile, Australii, Nowej Zelandii, USA i Południowej Afryki. Wszystkie winnice, które dostarczają nam wino są małymi producentami gdzie winiarstwo zrodzone jest z pasji, a metody uprawy są ekologiczne. W Willi Win do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i z szacunkiem. Zapraszamy do współpracy.


Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest wiodącą uczelnią logistyczną w Polsce. Od lat z dumą pełni rolę lidera studiów z zakresu logistyki, transportu oraz budownictwa. Uczelnia posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych. Jako jedyna uczelnia w Polsce MWSLiT prowadzi studia podyplomowe Zarządzanie łańcuchem dostaw w przemyśle motoryzacyjnym. Więcej informacjiŹródło: QBusiness.pl

22.09.2018


Tagi: spotkanie biznesowe, back to business, event

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...