QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Murapol wychodzi z Polnordu

wykres


Murapol wychodzi z Polnordu – kolejny krok w porządkowaniu spółki przed przygotowaniami do IPO oraz uwalnianiu zasobów finansowych na inwestycje i wzmacnianie biznesu podstawowego spółki.


W dniu 21 czerwca 2018 roku Murapol S.A. sprzedał posiadany pakiet 3,227 mln akcji spółki Polnord S.A. za cenę 8,97 zł za jedną akcję. Transakcje opiewały na łączną kwotę blisko 29 mln zł i zostały dokonane poza systemem notowań ciągłych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


W końcu 2017 roku Murapol S.A. nabył pakiet akcji Polnord S.A., który uprawniał go do 9,87 proc. udziału w akcjonariacie spółki. Średnia cena ubiegłorocznych transakcji zakupu akcji Polnordu przez Murapol wyniosła 10,51 zł za akcję. Uzyskana w transakcjach sprzedaży cena jest jednak wyższa niż średnia giełdowa kursu za ostatni miesiąc, 3, 6 i 9 miesięcy, które wyniosły odpowiednio: 7,96 zł, 8,09 zł, 8,79 zł i 8,61 zł. Zarząd Murapolu uznaje warunki tych transakcji za korzystne, także ze strategicznego punktu widzenia, wychodzi bowiem konsekwentnie z inwestycji, które nie przynoszą wyraźnych synergii oraz w których odgrywa rolę pasywnego inwestora. Pozyskane środki zasilą fundamentalną działalność spółki, w której generuje powtarzalne marże i umacnia swoją pozycję. Sprzedane akcje nie były obciążone, w szczególności zastawem, i całość środków z transakcji trafi do Grupy Murapol jutro.


- Konsekwentnie porządkujemy Grupę Murapol pod kątem przygotowania jej do zaoferowania inwestorom podczas IPO jako klasycznego dewelopera mieszkaniowego. Dlatego naszym celem jest skupienie całego potencjału i wszystkich środków Grupy na rozwoju podstawowego obszaru naszej działalności - deweloperskiej. Temu też służy uwalnianie kolejnych funduszy z posiadanych inwestycji i przekierowanie ich na działania pozwalające konsekwentnie umacniać pozycję na rynku mieszkaniowym, czyli na działalności generującej systematyczne, powtarzalne i bieżące marże. – mówi Nikodem Iskra, Prezes zarządu Murapol S.A. – Wracamy do korzeni naszej działalności czyli do deweloperki mieszkaniowej, gdyż na tym znamy się najlepiej i, w naszej ocenie, koncentracja wyłącznie na tym profilu naszej działalności najlepiej przemówi do przyszłych akcjonariuszy. – dodaje Nikodem Iskra.


Źródło: Murapol S.A.

21.06.2018


Tagi: Polnord, akcje, transakcja, GPW