QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Jakub Borowczyk

foto

Nowym prezesem Klastra IT został Jakub Borowczyk z firmy brightONE. Na stanowisku prezesa Klastra IT zastąpi on Katarzynę Witkowską, która pełniła tę funkcję przez ostatnich 5 lat. W tym roku nie kandydowała na stanowisko prezesa, jednak pozostała w zarządzie. W skład zarządu weszło aż 12. przedstawicieli firm technologicznych należących do stowarzyszenia. Organizacja zrzesza obecnie ponad 80 firm ze Szczecina i regionu, które współpracują ze sobą na rzecz budowania i rozwoju silnej marki regionalnej branży nowoczesnych technologii.


Jakub Borowczyk od 4 lat piastuje stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie brightONE, która należy do Klastra IT. Wcześniej przez wiele lat zdobywał doświadczenie jako menedżer w międzynarodowych korporacjach w kraju i zagranicą. Jego kariera zawodowa od początku związana jest z branżą IT – pracował jako programista, kierownik projektów, sprzedawca i menedżer. Współtworzył m.in. systemy informatyczne pierwszego lotu największego samolotu pasażerskiego na świecie – Airbusa A380. Jest rodowitym szczecinianinem, ukończył Uniwersytet Szczeciński.


- Istotną rolą Stowarzyszenia od lat jest budowanie silnej branży IT w Szczecinie. Chcę aby Klaster.IT podjął się również zdefiniowania strategicznych kierunków rozwoju tego sektora w naszym mieście. Szeroka cyfryzacja, która wpływa na każdą gałęź przemysłu, wymaga ukierunkowania działań, które to przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności firm z branży IT i wzmocni ich pozycję w kraju i zagranicą. Nowy liczniejszy Zarząd nie tylko wskazuje na chęć dalszej współpracy, lecz również pozwala na celowy podział i stworzenie „hubów” kompetencyjnych – mówi Jakub Borowczyk.


Po zmianie statutu liczba członków zarządu Klastra IT zwiększyła się z 5 do 12 osób. Poza prezesem w jego skład weszli: Robert Bodendorf (MikroSerwis), Grzegorz Chamulak (Xcomp), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Maciej Jankowski (Fundacja Netcamp), Marcin Kaczmarek (Consileon), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa), Marzena Mojsiewicz (ProINFO Internet & Media Marketing), Marcin Skonieczny (Dige), Paweł Sławacki (Meelabs Polska), Marcin Szulga (Asseco Data Systems) i Katarzyna Witkowska (Technopark Pomerania).


Klaster IT zrzesza ponad 80 zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Należące do niego firmy rozwijają wzajemne relacje biznesowe poprzez realizację wspólnych projektów i udział w wydarzeniach, na których dzielą się wiedzą techniczną i biznesową. Stowarzyszenie współpracuje także ze szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia specjalistów IT, z władzami samorządowymi w zakresie uwzględniania potrzeb firm IT w planowaniu polityki gospodarczej regionu oraz z instytucjami wspierającymi biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.Źródło: Klaster IT

04.06.2018


Tagi: Jakub Borowczyk, prezes zarządu


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...