QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Czy dynamicznie rozwijający się rynek przemysłowy jeszcze przyspieszy?

wykres


W Polsce w niespotykanym tempie rosną obiekty przemysłowe. Dlatego 19 kwietnia na naszym spotkaniu biznesowym podsumowaliśmy sytuację na dynamicznie rozwijającym się rynku. W trakcie części merytorycznej najwięcej dyskusji wzbudził projekt zmian w funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych. W drugiej koktajlowej części nasi partnerzy i goście mieli okazję do indywidualnych spotkań i rozmów biznesowych. Umówiliśmy się już na kolejne wydarzenie poświęcone rynkowi magazynowo-przemysłowemu w drugiej połowie października. Teraz czas na kolejne poświęcone równie dynamicznie rozwijającemu się rynkowi biurowców (23.05) oraz na Letni Wieczór Biznesu - wakacyjny mixer, który odbędzie się 5 lipca na patio Puro Hotel we Wrocławiu.


W czwartek, 19 kwietnia we Wrocławiu odbyło się kolejne nasze spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi magazynowo-przemysłowemu w Polsce. Zaproponowana tematyka wzbudziła spore zainteresowanie. W spotkaniu udział wzięło ponad 100 gości - menedżerów, przedsiębiorców, stref ekonomicznych i przedstawicieli władz samorządowych z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy Panattoni Europe i Cushman & Wakefield. Wydarzeniu honorowo patronowały: Loża Dolnośląska BCC, ARP S.A. (Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN), Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.


wykres wykres


W restauracji hotelu Radisson Blu gości przywitał organizator spotkania Leszek Kun, redaktor naczelny portali QBusiness.pl i ReNews.pl.Przedstawiony został Adam Kuśnierz, Dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOAN. Następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do centrum konferencyjnego na pierwszą merytoryczną część wydarzenia.


wykres wykres


Na początku Leszek Kun przedstawił partnerów spotkania, następnie Marcin Pawęska, rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu poinformował o światowym kongresie logistycznym organizowanych przez uczelnię w dniach 3-6 czerwca we Wrocławiu.


wykres wykres


W pierwszym wystąpieniu Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield podsumował sytuację na niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku magazynowym i przemysłowym w Polsce. Nowych obiektów przybywa w niespotykanym tempie. Pojawiły się na mapie nowe lokalizacje, jak Szczecin, Białystok, Nowa Sól, czy Legnica i Bolesławiec na Dolnym Śląsku. Przybywa także nowych inwestycji w dotychczasowych głównych lokalizacjach. Obecny poziom inwestycji powinien utrzymać się w kolejnych miesiącach.


wykres wykres


Z kolei Szymon Więcek, Leasing Manager Panattoni Europe omówił ciekawe zagadnienie, co jest istotne w przygotowaniu, dostosowaniu i adaptacji powierzchni magazynowej pod potrzeby najemcy produkcyjnego. Partnerem spotkania była także firma Luxon Led, która oferuje nowoczesne rozwiązania oświetlenia obiektów. Na zdjęciu po prawej Michał Wyborski, dyrektor sprzedaży.


wykres wykres


Podsumowaniem pierwszych omówionych tematów był panel dyskusyjny poświęcony wyzwaniom dla firm z tego sektora rynku w okresie rekordowego popytu i podaży. Dyskusję poprowadził Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield, a udział w panelu wzięli: Szymon Więcek, Leasing Manager Panattoni Europe, Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska, Szczepan Gowin, Senior Business Development Manager Rhenus Logistics, mec. Adrian Ciesielski z Kancelarii Sołtysiński Kawecki &Szlęzak i Michał Sikora, Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i specjalnych stref ekonomicznych Cushman & Wakefield.


wykres wykres


Jako pierwszy dyskusję rozpoczął Szymon Więcek. który opowiedział jak firma Panattoni Europe przygotowuje realizowane przez siebie obiekty pod coraz większe potrzeby i wymagania klientów produkcyjnych. O konieczności automatyzacji obiektów mówił Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska.


wykres wykres


Szczepan Gowin mówił o nowych wyzwaniach stojących przed operatorami logistycznymi w trakcie dynamicznego rozwoju rynku i rosnącego zapotrzebowania na indywidualne rozwiązania usług logistycznego dla coraz bardziej wymagających klientów i jak radzi się z tym globalna firma Rhenus Logistics.


wykres wykres


Najwięcej emocji wzbudziła dyskusja nt. zmian w funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych. Trwają obecnie prace na zapisami w nowej ustawie, która prawdopodobnie zostanie za niedługo uchwalona i jeszcze w tym roku wejdą w życie przepisy wykonawcze. O możliwych zmianach dyskusję rozpoczął Michał Sikora. Temat kontynuował mec. Adrian Ciesielski, który wskazał korzyści i zagrożenia jakie może wnieść nowa ustawa. Do dyskusji właczył się także Michał Brzozowski. Skorzystać na tym mogą szczególnie regiony słabiej do tej pory rozwinięte, jak np. Ściana Wschodnia. Mniej korzystne mogą stać się warunki dla inwestowania w popularnych do tej pory lokalizacjach w Polsce Południowej. Na koniec padła propozycja, aby celowe spotkanie w tym temacie zorganizować po uchwaleniu ustawy i opublikowaniu przepisów wykonawczych.


wykres wykres


Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego we Wrocławiu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaprezentował najciekawsze oferty gruntów inwestycyjnych w rejonie Wrocławia, a także wybrane obiekty zabytkowe z zasobu KOWR, które w atrakcyjnej czekają na nowego właściciela. Następnie Andrzej Łuc, Kierownik Działu ds. Marketingu i PR Oddziału Terenowego Agencji Mienia Wojskowego przedstawił najnowsze oferty gruntów AMW, w tym teren po byłym lotnisku w Oleśnicy i nowość tereny powojskowe przy ulicy Poznańskiej we Wrocławiu.


wykres wykres


Na koniec części merytorycznej Daniel Madejski, dyrektor sprzedaży Grupy Pol-Motors przedstawił rozwiązania jakie autoryzowany dealer marki Ford oferuje swoim klientom. Daniel Madejski opowiedział także o zaletach i korzyściach w prowadzeniu biznesu jakie oferują różne modele samochodów Ford Transit. Dla zainteresowanych najkorzystniejszą formą jest finansowanie poprzez Masterlease.


wykres wykres


Po godzinie 20 goście zostali zaproszeni do restauracji na wieczorny koktajl podczas którego tradycyjnie odbyło się wiele ciekawych spotkań i rozmów kuluarowych. Nawiązano nowe znajomości.


wykres wykres


W trakcie koktajlu nasi partnerze prezentowali i przedstawiali swoje oferty zainteresowanym osobom.


wykres wykres


Jednym z partnerów spotkania była Mennica Wrocławska z Grupy Goldenmark, która przygotowała kolekcję wyrobów ze złota i innych metali szlachetnych oraz zorganizował konkurs, którego główną nagrodą była atrakcyjna srebrna moneta prezentowana przez Roksanę Kryńską.


wykres wykres


Spotkaniom wieczornym towarzyszyły degustacje, w tym doskonałej kawy Zinia dystrybuowanej przez firmę Modular Experience oraz znakomitych win włoskich.


wykres wykres


Podczas koktajlu zostały wylosowane nagrody oraz rozstrzygnięte konkursy. Pierwszą nagrodę wylosował i wręczył Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego we Wrocławiu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Natomiast kilogramową paczkę kawy Zinia wylosował Szczepan Kusibab, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający firmy Adamietz.


wykres wykres


Następnie rozstrzygnięto konkursy. W konkursie Pol-Motors nagrodę odebrała Renata Francuz z firmy DDD. Voucher na dowolny model samochódu Ford z pełnym bakiem na weekend wręczył Daniel Madejski, dyrektor sprzedaży. Laureatem konkursu Mennicy Wrocławskiej i srebrną monetę odebrał Jarosław Noworol.


wykres wykres


Laureatem konkursu Mennicy Wrocławskiej i srebrną monetę odebrał Jarosław Noworol.


wykres


Bardzo udane spotkanie zakończyło się przed 24. Od 22 goście mogli skorzystać z transportu do domu lub hotelu na terenie Wrocławia, który zapewniły Fordy Transity (Tourneo Courier i Custom) z Pol-Motors – autoryzowanego dealera marki Ford.


Kluczowym celem naszych spotkań biznesowych jest omówienie ważnych tematów z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Nasze spotkania to nie tylko dobrze spędzony czas w dobrych towarzystwie ale także nowe możliwości nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Kolejne nasze spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi biurowców odbędzie się już w środę, 23 maja, a tradycyjny Letni Wieczór Biznesu - 5 lipca.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu Radisson Blu we Wrocławiu za perfekcyjną organizację naszej imprezy.Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na FacebookuPartnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl

22.04.2018


Tagi: spotkanie biznesowe, produkty inwestycyjne


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...