QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Kanadyjski Dzień Współpracy Gospodarczej

16 września 2008 r. Ambasada Kanady, we współpracy z Biurem rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia zorganizowała we Wrocławiu konferencję pod nazwą "Canada Trade Day".


Celem spotkania było zaprezentowanie kanadyjskich rozwiązań technologicznych oraz promowanie współpracy gospodarczej w sektorach ochrony środowiska i budownictwa. Miało ono za zadanie ułatwienie firmom kanadyjskim bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi partnerami i klientami z Polski. jak również umożliwienie dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.


Podczas ceremonii otwarcia wystąpili Pan Roger Bélanger Radca Handlowy Ambasady w Kanadzie oraz Pani Janina Woźna Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. W swoim wystąpieniu zgodnie podkreślali osiągnięcia, jakie były następstwem inwestowania firm z kapitałem kanadyjskim na obszarze dolnośląskim.


Pani Dyrektor Janina Woźna zaprezentowała walory naszego rynku konsumenckiego, jego centralne położenie w stosunku do rynków zachodniej i wschodniej Europy, a zwłaszcza harmonizację warunków działania zarówno w sferze handlowej, jak i inwestycyjnej z otoczeniem unijnym, przy znacząco mniejszych kosztach działania.Wraz z szybkim wzrostem polskiej gospodarki, możliwości handlowe i inwestycyjne dla współpracy polskiego i kanadyjskiego biznesu ulegają rozszerzeniu, a kanadyjski rynek coraz bardziej się otwiera na współpracę z Polską. Współpraca Biura Rozwoju Gospodarczego z Ambasadą Kanady rozpoczęła się w 2003 roku od uczestnictwa 30 firm z naszego regionu w Forum Futuralia w Quebec. We Wrocławskiej edycji Forum w 2006 r. w spotkaniach biznesowych uczestniczyły 22 firmy kanadyjskie. W maju 2008 20 polskich przedsiębiorców uczestniczyło w XIII edycji Futuraliów w Quebec.


W seminarium Canada Trade Day wzięło udział 83 polskich przedsiębiorców oraz najwięksi inwestorzy kanadyjscy na terenie Dolnego Śląska, tacy jak: Bombardier Transportation, Mc Cain, Royal Group Technologies, REPIS, Obecni byli także przedstawiciele 13 przedsiębiorstw z kapitałem kanadyjskim, działających na terenie Polski, w tym m.in.: Summit Structures, SNC Lavalin, WCI Waste Conversion Inc., Econova, Domexpert, Greensteel Door Systems, Fab Form Industries Ltd., Renaissance Stairs, Distribution R. Désilets.


Firmy kanadyjskie zaprezentowały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w budownictwie i ochronie środowiska. Po spotkaniach odbyły się rozmowy biznesowe One-to-One, których celem było zainicjowanie nowych form współpracy gospodarczej pomiędzy firmami obu krajów.


Źródło: Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...