QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Eksperci branży BSS obradowali w Gdyni

wykres


Styczeń, jak co roku jest miesiącem, w którym Pro Progressio organizuje jedne z najważniejszych wydarzeń biznesowych dla sektora BSS. Tym razem, 25 stycznia 2018 roku druga edycja The BSS Forum oraz 5 Gala Outsourcing Stars odbyły się w Gdyni.


W dniu 25 stycznia, od wczesnych godzin rannych, Polscy i międzynarodowi eksperci branży outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu pojawili się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Powodem ich wizyty, było drugie The BSS Forum, organizowane przez Pro Progressio. Fundacja Pro Progressio, która na co dzień analizuje i wspiera w rozwoju sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, raz w roku organizuje wydarzenie, które w pełni podsumowuje najważniejsze dla branży zagadnienia operacyjne i organizacyjne, wyzwania, trendy oraz potrzeby.


Solidna dawka wiedzy i wymiana doświadczeń została zaprezentowana podczas drugiej edycji The BSS Forum. Optymalizacja procesów, transformacja centrów operacyjnych wraz z robotyzacją i automatyzacją, to tylko wybrane elementy, które dzięki branży BSS przekładają się na bardziej efektywną pracę innych branż i sektorów gospodarki. Organizatorom Forum zależało, aby tematy te wybrzmiały głośno i były omawiane w gronie krajowych i międzynarodowych ekspertów, reprezentujących m.in. takie organizacje jak 3M, DFDS, PKP Energetyka, Grupa Nowy Styl, Torus, CBRE, Grupa Progres, Michael Page, Devire, Cushman&Wakefield, State Street Bank, WNS, Coders Lab, Noma Solutions, Bank PeKao, Aleksander Mann Solutions, AVON Global Financial Shared Services i wielu innych. The BSS Forum podczas paneli dyskusyjnych, prezentacji, warsztatów i sesji burzy mózgów, zgromadziły ponad 300 uczestników, którzy aktywnie brali udział w dyskusjach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty Grupy Progres poświęcone efektywnym procesom rekrutacyjnym oraz sesja edukacyjna prowadzona przez Toma Quigley dedykowana budowaniu relacji sprzedażowych z rynkiem brytyjskim.


Pewnym eksperymentem i to udanym okazały się sesje burzy mózgów, których organizatorzy Forum ujęli aż trzy w czasie trwania wydarzenia. Pierwsza z sesji dotyczyła technicznej strony branży Call Contact Center, druga była poświęcona wskaźnikom efektywności pracy, a ostatnia przyciąganiu nowych inwestycji BSS. Trzecia sesja z uwagi na ogromne zainteresowanie została przeniesiona w ostatniej chwili do większej sali wykładowej.


Pro Progressio na co dzień analizuje krajowe, europejskie i globalne trendy w obszarze outsourcingu oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Dzięki wnikliwej analizie rozwoju przedsiębiorstw, analitycy i eksperci Pro Progressio gromadzą wiedzę o tym, czym branża się interesuje, o czym chce rozmawiać, a także o tym, jakie tematy są modne, chociaż niekoniecznie przekładają się na bieżący rozwój poszczególnych organizacji i całej branży. The BSS Forum stanowiło podsumowanie tych analiz i dzięki wsparciu krajowych i międzynarodowych ekspertów, było wydarzeniem, podczas którego wiedza ta została przekazana menedżerom sektora BSS w Polsce.


Dobór tematyki Forum był skupiony na najważniejszych dla branży BSS obszarach, w tym takich jak HR, Work Life Balance, środowisko pracy, transformacja biznesowa, rozwój oprogramowania, automatyzacja procesów, sprzedaż oraz sposoby pozyskiwania inwestycji zagranicznych, ochrona danych osobowych i delegowanie pracowników. Wydarzenie było spotkaniem praktyków, liderów biznesu, mentorów, coachów i przede wszystkim osób odpowiadających za operacyjny rozwój sektora BSS w Polsce i zagranicą.


Przez cały dzień Forum towarzyszyły spotkania biznesowe, które miały miejsce w trzech strefach spotkań zaaranżowanych przez Grupę Nowy Styl. Wsparcie przy umawianiu spotkań zapewniał system Event Tiger, który jest oprogramowaniem wykorzystywanym podczas wszystkich wydarzeń biznesowych realizowanych przez Pro Progressio.


Forum zyskało uznanie i wsparcie ze strony podmiotów odgrywających kluczową rolę w rozwoju sektora BSS nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Złotym Sponsorem był Torus, a Złotym Partnerem Grupa Nowy Styl. Wydarzenia były wspierane przez IAOP (International Association of Outsourcing Professionals), DOV (Deutscher Outsourcing Verband), Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą, Indyjsko-Polską Izbę Gospodarczą, Brytyjsko-Polską Izbę Gospodarczą, CIMA, CBRE, RICS, Lwowski Klaster IT, Polskie Forum Call Center, Polskie Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego oraz Cushman & Wakefield. W gronie Partnerów i Sponsorów wydarzenia były także BVBCup, Alfavox, BCB Business Park, Kids&Co., Grupa Progres, Grupa Expres, Riposta, Coders Lab, Unified Factory, Focus Event oraz decanter.pl. To dzięki szerokiemu zainteresowaniu i wsparciu zarówno środowisk związanych z zarządzaniem kadrami, nieruchomościami, nowoczesnymi technologiami, jak również organizacji członkowskich zrzeszających międzynarodowy biznes – Forum i Gala z roku na rok podnoszą poziom merytoryczny, mocniej jednoczą branżę BSS oraz jej bezpośrednie otoczenie.


Trójmiasto od wielu lat jest w zainteresowaniu inwestorów otwierających centra typu BPO, SSC i ITO. Gdańska Oliwa, to przykład fantastycznie zarządzanego biznesowego centrum tego miasta, które z powodzeniem zapełnia się kolejnymi międzynarodowymi projektami o charakterze centrów usług wspólnych. Jak się jednak okazuje – to, obok Gdańska, Gdynia zaczyna wyrastać jako lokalizacja, w której centra typu BSS zyskują miejsce do swojej globalnej ekspansji. O atrakcyjności inwestycyjnej miasta mówiła podczas The BSS Forum, Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała – Zastępca Prezydenta Gdyni.


The BSS Forum, którego głównym Partnerem było Miasto Gdynia i zyskało wsparcie Invest in Pomerania, odbyło się pod Honorowym Patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Invest in Pomerania jest kluczową instytucją w województwie pomorskim odpowiadającą za pozyskiwanie i rozwój inwestycji, PAIH zaś znacząco wspiera rozwój inwestycji na poziomie całego kraju. Obecność i wsparcie Forum ze strony środowisk samorządowych i odpowiadających za pozyskiwanie i obsługę inwestycji pokazało, że temat rozwoju sektora BSS jest w ścisłym zainteresowaniu zarówno miasta, regionów, jak i całego Państwa.


wykres


Celebracja na najwyższym poziomie

The BSS Forum przyniosło szeroką wymianę wiedzy, ale to wieczorna Gala Outsourcing Stars była wydarzeniem, podczas którego sektor nowoczesnych usług dla biznesu świętował swoją wielkość, nagradzał najszybciej rozwijające się firmy i instytucje otoczenia biznesu oraz pozostawił niezapomniane wrażenia.


Pro Progressio po raz kolejny pokazała, że Gale Biznesowe mogą być wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem organizatorzy postawili na niecodzienną scenerię. Okrągła scena (360o) Gali Outsourcing Stars stanęła w centrum Areny Gdynia. To nietypowe ustawienie pozwoliło uczestnikom Gali zasiąść wokół sceny na sześciu specjalnie przygotowanych trybunach. Ponieważ to Rock Your Business było motywem wiodącym, cała oprawa muzyczna Gali miała charakter rockowy. Za całością wydarzenia stała Agencja Focus Event, a zespół, który tak doskonale grał na scenie to The Customs.


Wstępem do wydarzenia była animacja prezentująca outsourcing w przeszłości, od czasów Henry’ego Forda przez czasy obecne po prognozę wpływu outsourcingu na rozwój przedsiębiorstw w przyszłości. Gala została rozpoczęta wystąpieniami – Przedstawicielki Miasta Gdynia, Pani Prezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychała oraz Pana dr Krzysztofa Sengera z Zarządu PAIH. Całość Gali była prowadzona przez Wiktora Doktór – Prezesa Pro Progressio i została podzielona na trzy części. W pierwszej – podsumowano obecny stan rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, w drugiej – ogłoszono wyniki konkursu Outsourcing Stars oraz odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Finałem Gali była część networkingowa, która zakończyła się o godzinie 03:00 nad ranem. Goście Gali Outsourcing Stars otrzymali najnowszy roczny Raport Pro Progressio, w którym poza branżowym podsumowaniem roku, ponownie zamieszczono listę Tygrysów Biznesu, czyli osób które według Pro Progressio mają znaczący wpływ na rozwój sektora BSS w Polsce.


Gala, jak co roku, stanowiła finał konkursu Outsourcing Stars. W bieżącej edycji przyznano nagrody w 13 kategoriach oraz jedno wyróżnienie dla wyjątkowego menedżera. Laureatami nagród w poszczególnych kategoriach zostali:


Miasto – Poznań

Agencja Real Estate – Colliers International

Deweloper – SKANSKA

HR Rekrutacja – Adecco

HR Leasing Pracowniczy – Grupa Progres

HR IT Contracting – Devire

BPO – WNS

SSC – State Street Bank

Call Contact Center – Telmon

Archiwizacja Dokumentów – Iron Mountain

Outsourcing Sił Sprzedaży – Adecco

Software Development – Luxoft

Księgowość, Kadry, Płace – TMF Group


Tytuł Menedżera Roku otrzymała Monika Smulewicz – wybitna menadżer, która poza pracą w Grant Thornton, prowadzi także firmę szkoleniową CEDOZ, projekt HR na szpilkach, jest twórcą oprogramowania do zarządzania procesami księgowymi i aktywnie wspiera rozwój wiedzy na temat zarządzania kadrami, płacami i w wielu innych obszarach.


Gala Outsourcing Stars z jednej strony zamykała rok 2017. Z drugiej strony otwierała rok 2018 dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branży outsourcingu oraz BSS w Europie i co roku organizowane jest w innej formule. Pro Progressio poprzez Galę, przekazuje wyrazy uznania i szacunku dla firm BSS, które mają znaczący wpływ na rozwój globalnej przedsiębiorczości. Kolejne The BSS Forum oraz Gala Outsourcing Stars już za rok – 24 stycznia 2019.


Źródło: Pro Progressio

30.01.2018


Tagi: konferencja, The BSS Forum, Gala Outsourcing Stars


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...