QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Rola regionu płd-zach Polski na szlaku magazynowo-logistycznym

wykres


W środę, 25 października we Wrocławiu odbyło się nasze drugie spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi przemysłowemu. Tematyka poświęcona rozwojowi rynku magazynowego i logistyce spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Świadczy o tym frekwencja. W spotkaniu udział wzięło ponad 150 gości - menedżerów, przedsiębiorców i przedstawicieli władz samorządowych z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy Panattoni Europe i Cushman & Wakefield. Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie w dniu 18 kwietnia 2018 roku poświęcone obiektom przemysłowym.


wykres wykres


Nasze zaproszenie przyjęło ponad 160 gości z regionu południowego i południowo - zachodniego Polski, których przywitał organizator spotkania Leszek Kun, redaktor naczelny portali QBusiness.pl i ReNews.pl. Leszek Kun przedstawił partnerów spotkania: Panattoni Europe, Cushman & Wakefield, Nunner Logistics, Metroplan, Rhenus Logistics, Agencja Mienia Wojskowego, MM Cars. Patronami Honorowymi byli: Loża Dolnośląska BCC, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.


wykres wykres


Mieliśmy wielką przyjemność gościć władze samorządowe z województwa lubuskiego: Wadima Tyszkiewicza, Prezydenta Nowej Soli i Pawła Lichtańskiego, Burmistrza Iłowy. W ostatnim czasie Lubuskie stało się interesującym regionem dla inwestorów. Ruszyły inwestycje przemysłowe w woj. Lubuskim, szczególnie w rejonie Nowej Soli i Zielonej Góry. Zainteresowanie inwestorów budzi ciąg terenów inwestycyjnych wzdłuż autostrady A4.


wykres wykres


W pierwszym wystąpieniu Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield przedstawił sytuację na rynku magazynowym i logistycznym w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem regionu południowo-zachodniego. Rynek w Polsce niezwykle szybko rozwija się, obserwuje się bardzo duży popyt na rynku obiektów magazynowych i przemysłowych. Z uwagi na bardzo trudny rynek pracy, inwestorzy zaczęli poszukiwać nowych lokalizacji dla swoich inwestycji. Już teraz np. w Bolesławcu swoje centrum ulokowała firma Rhenus Logistics (60 tys. m2), ruszyła budowa centrum dla H&M (60 tys. m2). Kolejnymi lokalizacjami mogą się stać wkrótce rejon Jawora i Legnicy i lokalizacje w województwie lubuskim. Inwestycje wystartowały także w Opolu. Z pewnością rynek czeka dalszy rozwój związanymi z inwestycjami Mercedesa w Jaworze i budową przez LG fabryki baterii dla aut elektrycznych pod Kobierzycami. Nowe inwestycje przemysłowe to duże wyzwania dla firm logistycznych.


wykres wykres


W drugim wystąpieniu Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics przedstawił różne rozwiązania usług logistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki kontraktowej i outsourcingu. Obecnie firma prężnie rozwija się w Polsce. Po oddziałach w Sosnowcu i we Wrocławiu, zostały otwarte kolejne w Mirkowie i Grodzisku Mazowieckim.


wykres wykres


Następnie Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe przedstawił najnowsze rozwiązanie, jakim jest Logistyka Miejska , tzw. logistyka ostatniej mili". Ze względu na zwiększająca się przesyłek generowanych przez e-commerce rośnie zapotrzebowanie na ich dostawy na terenie miast. Jest to duże wyzwanie dla firm logistycznych, które rozpoczęły wdrażanie tej usługi. To oczywiście wiąże się z inwestycjami w miastach i nowoczesnymi rozwiązania transportowymi. W Polsce niekwestionowanym liderem rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych jest właśnie firma Panattoni Europe, która może się poszczycić blisko 70% udziałem.


wykres wykres


Podsumowaniem pierwszej części spotkania był panel dyskusyjny "Nowe wyzwania dla rynku magazynów i logistyki", który poprowadził Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield. W dyskusji nad trendami w rozwoju rynku udział wzięli: Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics, Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska, Piotr Hoch, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej Rhenus Logistics, Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe i Michał Sikora, Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i specjalnych stref ekonomicznych Cushman & Wakefield.


wykres wykres


W trakcie dyskusji Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics mówil o nowoczesnych rozwiązaniach jakie oferują firmy logistyczne dla przedsiębiorstw przemysłowych i firm dystrybucyjnych, natomiast Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska wskazywał, że zarówno obiekty magazynowe, jak i usługi logistyczne muszą zastosować innowacyjne rozwiązania, z wykorzystaniem szczególnie automatyzacji. Wymusza to trudny pracy i szybki rozwój nowych technologii


wykres wykres


Z kolei, Piotr Hoch, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej Rhenus Logistics mówił o rozwoju usług logistyki magazynowej dla e-commerce w kontekście lokalizacji projektów. a Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe opowiedział o rosnącym zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w Polsce oraz jakie regiony mają obecnie największy potencjał wzrostu i dlaczego. Dane zostały zaczerpnięte z badania w firmach logistycznych.


wykres wykres


Michał Sikora, Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i specjalnych stref ekonomicznych Cushman & Wakefield przedstawił uwarunkowania związane z inwestycjami i lokowaniem oraz dostępnością gruntów inwestycyjnych. Goście aktywnie włączyli się do dyskusji. Poruszone zostały m.in. wyzwania jakie stanęły przed polskimi firmami transportowymi i logistycznymi, w tym m.in. trwające negocjacje dotyczące tzw. pakietu mobilnego.


wykres wykres


Najciekawsze oferty gruntów inwestycyjnych z zasobów w rejonie Wrocławia oraz w woj. lubuskim będących w zasobach Agencji Mienia Wojskowego przedstawił Marcin Dyki, Specjalista z Działu ds. Nieruchomości z wrocławskiego oddziału AMW.


wykres wykres


Paweł Roesler, Dyrektor Zarządzający MM Cars, autoryzowanego dealera marki Opel przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu przedstawił najnowsze modele Opla Insigni i Grandlanda, które można było oglądać na miejscu. Wspólnie z Leszkiem Płócienikiem, Dyrektorem Sprzedaży Regionu Południowo - Zachodniego Masterlease przedstawili szczegóły atrakcyjnego program flotowego dla firm Opel Drive Plan z gwarancją najniższej ceny.


wykres wykres


Po zakończeniu części merytorycznej wylosowano upominki dla naszych gości: dużą paczkę kawy Zinia dystrybuowaną przez firmę Modular Experience oraz weekend z Oplem ufundowany przez firmę MM Cars.


wykres wykres


Następnie goście zostali zaproszeni na ekskluzywny koktajl podczas, którego była okazja do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Spotkaniom towarzyszyła degustacja potraw szefa kuchni hotelu Ibis Style, win z Wine Collection. Duże wzięcie miała kawa Zinia serwowana w specjalnym module kawowym firmy Modular Experience.


wykres wykres


W trakcie koktajlu goście mieli okazję zapoznać się najnowszymi modelami samochodów Opel Insignia i Grandland i Crossland, które prezentowała firma MM Cars, autoryzowany dealer marki Opel przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu.


wykres wykres


W trakcie koktajlu panowała doskonała atmosfera. Na zdjęciu po prawej: Marek Woron, Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC.


wykres wykres


Nasze spotkanie zaszczyciło wielu znakomitych gości.


wykres wykres


Wiele osób wykorzystało czas na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, rozmowy i dyskusje z prelegentami, a także na zapoznanie się z ofertami naszych partnerów.


wykres wykres


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Zainteresowanie tematyką przemysłową i logistyką jest bardzo duże. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie w kwietniu przyszłego roku. Już teraz zachęcamy zainteresowanych do podjęcia rozmów o współpracy. Terminarz i proponowana tematyka jest na stronie poświęconej spotkaniom biznesowym.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to nie tylko dobrze spędzony czas w gronie ludzi biznesu ale także pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu ibis Style we Wrocławiu za organizację naszej imprezy.


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl

29.10.2017


Tagi: spotkanie biznesowe, logistyka obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Roquette jest światowym liderem w dziedzinie wykorzystania składników...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...