QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Rola regionu płd-zach Polski na szlaku magazynowo-logistycznym

wykres


W środę, 25 października we Wrocławiu odbyło się nasze drugie spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi przemysłowemu. Tematyka poświęcona rozwojowi rynku magazynowego i logistyce spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Świadczy o tym frekwencja. W spotkaniu udział wzięło ponad 150 gości - menedżerów, przedsiębiorców i przedstawicieli władz samorządowych z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Głównymi partnerami wydarzenia były firmy Panattoni Europe i Cushman & Wakefield. Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie w dniu 18 kwietnia 2018 roku poświęcone obiektom przemysłowym.


wykres wykres


Nasze zaproszenie przyjęło ponad 160 gości z regionu południowego i południowo - zachodniego Polski, których przywitał organizator spotkania Leszek Kun, redaktor naczelny portali QBusiness.pl i ReNews.pl. Leszek Kun przedstawił partnerów spotkania: Panattoni Europe, Cushman & Wakefield, Nunner Logistics, Metroplan, Rhenus Logistics, Agencja Mienia Wojskowego, MM Cars. Patronami Honorowymi byli: Loża Dolnośląska BCC, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN i Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.


wykres wykres


Mieliśmy wielką przyjemność gościć władze samorządowe z województwa lubuskiego: Wadima Tyszkiewicza, Prezydenta Nowej Soli i Pawła Lichtańskiego, Burmistrza Iłowy. W ostatnim czasie Lubuskie stało się interesującym regionem dla inwestorów. Ruszyły inwestycje przemysłowe w woj. Lubuskim, szczególnie w rejonie Nowej Soli i Zielonej Góry. Zainteresowanie inwestorów budzi ciąg terenów inwestycyjnych wzdłuż autostrady A4.


wykres wykres


W pierwszym wystąpieniu Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield przedstawił sytuację na rynku magazynowym i logistycznym w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem regionu południowo-zachodniego. Rynek w Polsce niezwykle szybko rozwija się, obserwuje się bardzo duży popyt na rynku obiektów magazynowych i przemysłowych. Z uwagi na bardzo trudny rynek pracy, inwestorzy zaczęli poszukiwać nowych lokalizacji dla swoich inwestycji. Już teraz np. w Bolesławcu swoje centrum ulokowała firma Rhenus Logistics (60 tys. m2), ruszyła budowa centrum dla H&M (60 tys. m2). Kolejnymi lokalizacjami mogą się stać wkrótce rejon Jawora i Legnicy i lokalizacje w województwie lubuskim. Inwestycje wystartowały także w Opolu. Z pewnością rynek czeka dalszy rozwój związanymi z inwestycjami Mercedesa w Jaworze i budową przez LG fabryki baterii dla aut elektrycznych pod Kobierzycami. Nowe inwestycje przemysłowe to duże wyzwania dla firm logistycznych.


wykres wykres


W drugim wystąpieniu Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics przedstawił różne rozwiązania usług logistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki kontraktowej i outsourcingu. Obecnie firma prężnie rozwija się w Polsce. Po oddziałach w Sosnowcu i we Wrocławiu, zostały otwarte kolejne w Mirkowie i Grodzisku Mazowieckim.


wykres wykres


Następnie Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe przedstawił najnowsze rozwiązanie, jakim jest Logistyka Miejska , tzw. logistyka ostatniej mili". Ze względu na zwiększająca się przesyłek generowanych przez e-commerce rośnie zapotrzebowanie na ich dostawy na terenie miast. Jest to duże wyzwanie dla firm logistycznych, które rozpoczęły wdrażanie tej usługi. To oczywiście wiąże się z inwestycjami w miastach i nowoczesnymi rozwiązania transportowymi. W Polsce niekwestionowanym liderem rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych jest właśnie firma Panattoni Europe, która może się poszczycić blisko 70% udziałem.


wykres wykres


Podsumowaniem pierwszej części spotkania był panel dyskusyjny "Nowe wyzwania dla rynku magazynów i logistyki", który poprowadził Maciej Szczepański, Business Development Manager Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield. W dyskusji nad trendami w rozwoju rynku udział wzięli: Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics, Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska, Piotr Hoch, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej Rhenus Logistics, Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe i Michał Sikora, Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i specjalnych stref ekonomicznych Cushman & Wakefield.


wykres wykres


W trakcie dyskusji Sławomir Kubas, Head of Logistics, Nunner Logistics mówil o nowoczesnych rozwiązaniach jakie oferują firmy logistyczne dla przedsiębiorstw przemysłowych i firm dystrybucyjnych, natomiast Michał Brzozowski, Dyrektor Zarządzający Metroplan Polska wskazywał, że zarówno obiekty magazynowe, jak i usługi logistyczne muszą zastosować innowacyjne rozwiązania, z wykorzystaniem szczególnie automatyzacji. Wymusza to trudny pracy i szybki rozwój nowych technologii


wykres wykres


Z kolei, Piotr Hoch, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Kontraktowej Rhenus Logistics mówił o rozwoju usług logistyki magazynowej dla e-commerce w kontekście lokalizacji projektów. a Damian Kowalczyk, Senior Development Manager, Panattoni Europe opowiedział o rosnącym zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w Polsce oraz jakie regiony mają obecnie największy potencjał wzrostu i dlaczego. Dane zostały zaczerpnięte z badania w firmach logistycznych.


wykres wykres


Michał Sikora, Konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i specjalnych stref ekonomicznych Cushman & Wakefield przedstawił uwarunkowania związane z inwestycjami i lokowaniem oraz dostępnością gruntów inwestycyjnych. Goście aktywnie włączyli się do dyskusji. Poruszone zostały m.in. wyzwania jakie stanęły przed polskimi firmami transportowymi i logistycznymi, w tym m.in. trwające negocjacje dotyczące tzw. pakietu mobilnego.


wykres wykres


Najciekawsze oferty gruntów inwestycyjnych z zasobów w rejonie Wrocławia oraz w woj. lubuskim będących w zasobach Agencji Mienia Wojskowego przedstawił Marcin Dyki, Specjalista z Działu ds. Nieruchomości z wrocławskiego oddziału AMW.


wykres wykres


Paweł Roesler, Dyrektor Zarządzający MM Cars, autoryzowanego dealera marki Opel przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu przedstawił najnowsze modele Opla Insigni i Grandlanda, które można było oglądać na miejscu. Wspólnie z Leszkiem Płócienikiem, Dyrektorem Sprzedaży Regionu Południowo - Zachodniego Masterlease przedstawili szczegóły atrakcyjnego program flotowego dla firm Opel Drive Plan z gwarancją najniższej ceny.


wykres wykres


Po zakończeniu części merytorycznej wylosowano upominki dla naszych gości: dużą paczkę kawy Zinia dystrybuowaną przez firmę Modular Experience oraz weekend z Oplem ufundowany przez firmę MM Cars.


wykres wykres


Następnie goście zostali zaproszeni na ekskluzywny koktajl podczas, którego była okazja do bezpośrednich rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Spotkaniom towarzyszyła degustacja potraw szefa kuchni hotelu Ibis Style, win z Wine Collection. Duże wzięcie miała kawa Zinia serwowana w specjalnym module kawowym firmy Modular Experience.


wykres wykres


W trakcie koktajlu goście mieli okazję zapoznać się najnowszymi modelami samochodów Opel Insignia i Grandland i Crossland, które prezentowała firma MM Cars, autoryzowany dealer marki Opel przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu.


wykres wykres


W trakcie koktajlu panowała doskonała atmosfera. Na zdjęciu po prawej: Marek Woron, Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC.


wykres wykres


Nasze spotkanie zaszczyciło wielu znakomitych gości.


wykres wykres


Wiele osób wykorzystało czas na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, rozmowy i dyskusje z prelegentami, a także na zapoznanie się z ofertami naszych partnerów.


wykres wykres


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Zainteresowanie tematyką przemysłową i logistyką jest bardzo duże. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie w kwietniu przyszłego roku. Już teraz zachęcamy zainteresowanych do podjęcia rozmów o współpracy. Terminarz i proponowana tematyka jest na stronie poświęconej spotkaniom biznesowym.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to nie tylko dobrze spędzony czas w gronie ludzi biznesu ale także pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu ibis Style we Wrocławiu za organizację naszej imprezy.


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl

29.10.2017


Tagi: spotkanie biznesowe, logistyka obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...