QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

BRAIN EMBASSY 2 – WSPÓŁPRACA TRWA!

Minął już rok od oficjalnego otwarcia pierwszej części innowacyjnego biura co-creatingowego - Brain Embassy. W tym czasie ponad 250 osób miało okazję sprawdzić w swojej codziennej pracy, jak przestrzeń, design i wyposażenie wpłynęły na ich efektywność, kreatywność oraz zmieniły ich myślenie o biurze.


- Postanowiliśmy zapytać członków naszej społeczności, jak oceniają pracę w tak nowatorskiej przestrzeni, jaką jest Brain Embassy. Wyniki tego badania bardzo pozytywnie nas zaskoczyły – mówi Adam Lis, General Manager Brain Embassy. Ponad 65% respondentów zadeklarowało, że wzrosła ich efektywność pracy, a blisko 70% stwierdziło, że polepszyła się także ich koncentracja. Ponadto aż 93% osób potwierdziło, że wybór Brain Embassy miał pozytywny wpływ na atmosferę pracy i spotkań biznesowych. - Jednak to, co napawa nas największą duma to fakt, że aż 95% badanych poleciłoby Brain Embassy swoim partnerom biznesowym oraz znajomym i przyjaciołom. Dla nas to ewidentny dowód na to, że dotąd niespotykane na polskim rynku połączenie światowej klasy designu z funkcjonalnością i wyposażeniem najwyższej jakości będzie stanowiło przyszłość na rynku powierzchni biurowych - dodaje Adam Lis.


wykres


AMBASADA KREATYWNOŚCI CORAZ WIĘKSZA

Zaledwie rok po inauguracji, Brain Embassy niemal dwukrotnie powiększyła swoją powierzchnię – znów zaskakując różnorodnością oraz oryginalnością zastosowanych rozwiązań. Tym razem za koncepcję architektoniczną i projekt nowej części odpowiadały: studio mode:lina™ oraz pracownia Archicon, za wykonanie wnętrz obu części Artservis, a za wyposażenie wnętrz – ponownie firma Kinnarps. - Członkowie społeczności Brain Embassy oczekują najwyższej jakości rozwiązań, zapewniających optymalne i zróżnicowane środowisko pracy. Ponadto niezwykle cenią sobie wygodę i ergonomię wyposażenia. Dlatego też jedynym słusznym wyborem była kontynuacja współpracy z Kinnarps oraz zaproszenie do współtworzenia projektu Brain Embassy studia mode:lina™, które zdobyło najwyższe laury w licznych międzynarodowych konkursach architektonicznych - mówi Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland, przedstawiciel pomysłodawcy i inwestora Brain Embassy.


DESIGN W SŁUŻBIE KREATYWNOŚCI

Brain Embassy oferuje przestrzenie, w których można pracować w ruchu, odpoczywać, medytując lub jadąc na rowerze. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia pracujących tu osób. Współpraca z projektantami z pracowni mode:lina™ zaowocowała przestrzennym uzupełnieniem koncepcji marki Brain Embassy motywem przechodzących przez całe wnętrze “synaps”. Ludzki mózg składa się z ponad 86 miliardów neuronów, dzięki którym myślimy, działamy i odkrywamy. Jeszcze więcej jest synaps, przez które “przeskakują” informacje w naszym mózgu. Projektanci stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi, włączając elementy neuronauki do aranżacji wnętrza.


Dodatkowo, wnętrze Brain Embassy skrywa w sobie wiele niespodzianek, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Chcąc, by spotkania służyły generowaniu nowych pomysłów i inicjatyw, projektanci z biura mode:lina™ wykorzystali w salach konferencyjnych nietypowe motywy przewodnie – pomieszczenia przypominają o wielkich odkryciach biegunów Ziemi i źródeł Amazonki, o osiągnięciach Wielkiego Zderzacza Hadronów oraz o “wielkich umysłach” pisarzy, artystów i matematyków.


wykres


SZCZYPTA EKSTRAWAGANCJI

- Odważne projekty wymagają nietuzinkowych rozwiązań. Dlatego tym razem z portfolio produktów Kinnarps wybraliśmy te, które łączą funkcjonalność z awangardą, tworząc śmiałe i wyraziste elementy w przestrzeni. W nowej części postawiliśmy na krzesła PRIMO, zaprojektowane z pewną dozą ekstrawagancji i jednocześnie zapewniające nieograniczony komfort oraz na fotele STURE, które są nowoczesną wersją klasycznego fotela bujanego - mówi Monika Miksa, Key Account Manager z firmy Kinnarps. Dopełnienie stanowią sofy PARK, które są żartobliwą i znacznie wygodniejszą interpretacją parkowych ławek. Biurka Nano w połączeniu z fotelami ESENCIA stanowią idealne miejsca pracy dla wszystkich, którzy oczekują klasycznego podejścia do pracy biurowej. Natomiast, na osoby ceniące bardziej aktywny styl, czekają biurka OBERON na podnośniku elektrycznym, które umożliwiają pracę na siedząco lub stojąco. Charakterystycznym elementem aranżacji Brain Embassy są też niestandardowe siedziska - piłki Boullee oraz sztaplowane i mobilne stołki Cap. Całość tworzy niezwykle różnorodny zestaw, zapewniający szeroki wybór miejsc dla wszystkich członków społeczności Brain Embassy.


- Cieszę się bardzo, że współpraca z Brain Embassy przebiegała wielopłaszczyznowo, co umożliwiło nam zaprezentowanie spektrum naszych możliwości. W tym obiekcie Kinnarps miał też przyjemność współtworzy koncepcję identyfikacji wizualnej przestrzeni. W tym aspekcie klient oczekiwał dużej dawki kreatywności i nietuzinkowych rozwiązań. Dzięki szerokiej gamie dostawców z różnych branż, mogliśmy dostarczyć kompleksowe rozwiązania także w tym zakresie – dodaje Monika Miksa.


CIĄGŁA EWOLUCJA

Co-creating to wspólne tworzenie nowych rozwiązań, a im więcej aktywnych uczestników procesu tym ciekawsze są jego efekty. Przy powstawaniu nowej części Brain Embassy wzięli udział także członkowie społeczności, co pozwoliło architektom i firmie Kinnarps na zaproponowanie rozwiązań w pełni odpowiadających ich potrzebom. W nowej części, która zajmuje powierzchnię blisko 1,3 tys. mkw., znalazły się m.in.: Co-creating Space, który w zależności od potrzeb może zostać podzielony na 3 sale konferencyjne, mogące łącznie pomieścić w komfortowych warunkach 120 osób. Osoby pracujące w Brain Embassy mają też do dyspozycji 2 pokoje do relaksu – Nap Room i Meditation Room, 3 sale do spotkań w mniejszym gronie - od 2 do 8 osób oraz salę warsztatową o elastycznym ustawieniu dla nawet 30-osobowych grup.


wykres


NOWE LOKALIZACJE

Wszystko wskazuje na to, że współpraca inwestora z firmą Kinnarps potrwa dłużej, ponieważ Adgar Poland podjął decyzję o uruchomieniu Brain Embassy w każdym ze swoich budynków biurowych. Kompleks biurowy Adgar Plaza na Biznesowym Mokotowie to kolejna lokalizacja, w której powstanie ta nowoczesna przestrzeń do pracy dla korporacji, małych i średnich firm, startupów oraz freelancerów. Na dwóch piętrach o łącznej powierzchni ponad 2400 mkw. będzie mogło pracować ponad 380 osób.


FAKTY

NAZWA: Brain Embassy

PROJEKTANT: Studio mode:lina™ oraz pracownia Archicon

INWESTOR: Adgar Poland

METRAŻ: 1300 m2

ROK REALIZACJI: 2017

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

  • stanowiska pracy – biurka Nano, Oberon
  • fotele obrotowe – Essencia
  • stoły i stoliki – Oberon, Nest, Couture, Monolite, Matsumoto
  • siedziska –siedziska sztaplowane Cap, piłki Boulle, hockery Flex, Neo, fotele Apex, Sitter, FRrame, krzesła Dandy, 522, Deli, Embrace, Polett
  • sofy – Olivia, Park
  • akcesoria – donice Shima i Drum, panele sufitowe Hange on

Zobacz także:


Zrównoważony wybór powinien być łatwy


Ikona designu Karim Rashid w wyjątkowej współpracy Grupą Kinnarps na targach 100% Design


Kinnarps wprowadza kolekcję nowych tkanin


75 lat innowacyjnej działalności Kinnarps


COLLECTION S – seria foteli marki Martin Stoll, należącej do Grupy Kinnarps – nagrodzona Red Dot Design 2017


Serie Fields i Space marki Kinnarps zdobywcami nagrody iF Design Award 2017


Kinnarps nagrodzony za najlepsze stoisko na Targach Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie


NEXT OFFICE Praca oparta na aktywności


Co-creating otwarty dla The Brain Embassy


Źródło: Kinnarps Polska

18.10.2017


Tagi: wyposażenie wnętrz, meble biurowe, Brain Embassy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...