QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Zmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank

Na przestrzeni ostatnich 10 lat diametralnie zmienił się charakter i funkcjonalność placówek bankowych. W ślad za rewolucją, której dokonała bankowość elektroniczna, zmieniły się też potrzeby w zakresie aranżacji wnętrz oddziałów. Miejsce okienek do wypłat zajęły wygodne przestrzenie do rozmów i spotkań. Zamiast ciągnących się kolejek mamy aromatyczną kawę. Jak pokazuje metamorfoza, którą dziś przechodzi Deutsche Bank, technologia i komfort stanowią duet wygrywający walkę o najbardziej wymagającego klienta.


wykres


Mowa o nowym, referencyjnym oddziale Deutsche Bank, który otwarto niedawno w Poznaniu przy placu Andersa 7. Stworzenie tej przestrzeni powierzono firmie Tétris, która specjalizuje się w kompleksowej aranżacji placówek retailowych. To nie przypadek. Ponad dekadę temu Tétris (wówczas pod marką Neo Świat) zbudował dla Deutsche Bank sieć kilkuset punktów detalicznych w całym kraju. Teraz przyszedł czas na zmianę designu.


Multimedia i kanapy

- Staramy się dostosować do rozwoju rynku i klienta. Dziś oddziały w segmencie premium to miejsca doradcze, w których prowadzi się prezentacje, prelekcje i dyskusje. U progu wita klientów multimedialny portal, gdzie przy pomocy kilku kliknięć można załatwić większość spraw. Stawiamy na komfort, pewność i elastyczność. A żeby je zapewnić, potrzebujemy wnętrz o zupełnie innym charakterze – mówi Agnieszka Karwacka, Dyrektor Corporate Real Estate & Services w Deutsche Bank Polska SA.


wykres


Nowy design stawia na nowoczesność i elegancję. Jest zarazem spójny ze światowymi wytycznymi banku. Dominują spokojne, stonowane szarości i ciepłe brązy. Mamy tu odkryte sufity z widocznymi instalacjami, ozdobionymi kolistymi panelami akustycznymi. Liczne przeszklenia i stanowiska multimedialne nadają wnętrzu lekkości. Całości dopełniają komfortowe meble. Oprócz stanowisk do rozmów indywidualnych, powstała świetnie wyposażona sala konferencyjną, a także specjalna strefa private banking, zaplanowana wedle regionalnych potrzeb klientów.


Specyfika remontu placówek bankowych

W projektach retailowych dla banków należy szczególnie brać pod uwagę specyficzne uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. „Tworzymy tu na przykład więcej pomieszczeń z kontrolą dostępu, podziałem na strefę klienta i pracownika. Dbamy też o to, aby była to przestrzeń jak najbardziej niezależna od innych najemców. Zarówno pod względem zasilania, jak i np. zaplecza sanitarnego – podkreśla Beata Andryk, która zarządzała ze strony Tétris realizacją w Poznaniu.


Podczas remontu swoich placówek Deutsche Bank wystrzega się dywersyfikacji dostawców usług i materiałów. - Z punktu widzenia operacyjnego kluczowa była dla nas szybka i sprawna przeprowadzka oddziału z poprzedniej lokalizacji przy ul. Świętego Marcina. W takich sytuacjach najważniejszy jest partner „fit-out”, który sprawnie przeprowadzi nas przez niuanse i ryzyka budowy, a do tego nie obce są mu wymogi bezpieczeństwa placówek finansowych - dodaje Agnieszka Karwacka z DB.


Kiedy odpowiedzialność jest scedowana na jednego partnera, który panuje nad całym procesem budowy nowego wnętrza, łatwiej jest trzymać projekt w ryzach. Taka strategia szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku problemów, które mogą pojawić się w trakcie urządzania nowej przestrzeni. Jeden menedżer projektu, świadomy wszystkich aspektów budowy, potrafi skuteczniej argumentować i szybko reagować.


- Podczas budowy placówki w Poznaniu wystąpiły na przykład rozbieżności w interpretacji przepisów pożarowych pomiędzy stroną budynku oraz urzędnikami. Dzięki profesjonalnej i wyczerpującej reakcji ekipy Tétris wszystkie wątpliwości zostały natychmiast wyjaśnione, a nowe wnętrze oddano do użytku w zaplanowanym terminie – podsumowuje Agnieszka Karwacka z DB.Źródło: Tétris

23.09.2017


Tagi: bank, Deutsche Bank, placówki, design