QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Biurowce Diamentum Office i Carbon Tower we Wrocławiu

Grupa Cavatina rozpoczęła realizację dwóch nowoczesnych biurowców klasy A: Diamentum Office przy ulicy Robotniczej i Carbon Tower przy ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Oba budynki o powierzchni całkowitej odpowiednio 9291 mkw. GLA i 19095 mkw. GLA zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. Według szacunków agencji CBRE będzie to ponad 30% całkowitej powierzchni biurowej dostarczonej na wrocławski rynek w 2018 roku.


wykres


Budowa pierwszego budynku, Diamentum Office rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Obecnie trwają prace ziemne i wkrótce obiekt wyjdzie ponad powierzchnię ziemi. Projekt budynku szczególnie wyróżnia oryginalna elewacja, która imituje kryształy diamentów. Planowany termin oddania najemcom do użytkowania to marzec 2018 roku.


W biurowcu średnia powierzchnia piętra wyniesie 1235 mkw.. Na parterze przewidziano powierzchnie na handel i usługi, natomiast pod ziemią parking na 100 aut i dla rowerów.


Diamentum Office zlokalizowany jest przy ulicy Robotniczej 42a w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Silver Forum, stacji benzynowej Shell i Lidla niedaleko placu Strzegomskiego.W odległości 500 m od Diamentum Office właśnie rozpoczęło się przygotowanie gruntu pod budowę drugiego większego biurowca Carbon Tower, który będzie zlokalizowany przy ulicy Fabrycznej 6 tuż przy pętli tramwajowej. W marcu inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Planowany termin realizacji przewidziano na 4 kwartał 2018 roku.


wykres


W budynku o podstawie trójkąta o powierzchni blisko 20 tys. mkw., średnia powierzchnia piętra będzie miał 1466 mkw., a na poziomie -1 zaprojektowany parking na 377 samochodów i stanowiska dla rowerów.


Inwestor, Grupa Cavatina skupia aktywność w segmencie biurowym jaką realizuje pan Michał Dziuda główny udziałowiec holdingu Murapol, a zarazem jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. Powyższy segment biurowy jako projekt autorski pana Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol.


Grupa zapoczątkowała swoją aktywność w segmencie biurowym Krakowskim trzy etapowym projektem Equal Business Park, którego łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 48 tys. mkw., a następnie w szybkim tempie zwiększyła skalę aktywnych projektów do ponad 100 tys. kw.2 GLA. Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości w ramach, których planuje począwszy od Q2 2018 rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. mkw. GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów.


Powyższe tempo rozwoju grupy Cavatina możliwe jest zarówno dzięki dużemu doświadczeniu właściciela grupy, który uprzednio w ciągu 15 lat zbudował jeden z największych holdingów nieruchomościowych w Polsce, jak również dzięki unikatowemu systemowi budżetowania pozwalającemu na osiąganie ponadprzeciętnych marż na realizowanych projektach. Powyższe czynniki w połączeniu z dysponowaniem przez grupę i jej właściciela aktywem w postaci akcji holdingu Murapol stanowiących element zabezpieczający, którego wartość przekracza 200 mln PLN sprawiają, że grupa Cavatina posiada realne możliwości realizacji swoich zamierzeń.


Źródło: ReNews.pl

22.04.2017


Tagi: biurowce, Wrocław, Carbon, Diamentum Office, Grupa Cavatina


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...