QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Biurowiec Astris w Krakowie

wykres


W biznesowym centrum Krakowa powstaje Astris - nowoczesny i proekologiczny biurowiec klasy A. Obiekt, którego inwestorem jest Spółka Astris, dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowej, funkcjonalnej powierzchni biurowej w największym regionalnym mieście w Polsce. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w kwietniu 2017 roku. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


Biurowiec Astris będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. W budynku powstanie parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc rowerowych. Wielką zaletą tego obiektu jest jego lokalizacja w doskonale skomunikowanej części Krakowa. Astris stanie przy głównej arterii komunikacyjnej, ul. Lublańskiej, będącej elementem drogi wylotowej z miasta. W najbliższym otoczeniu biurowca kursuje wiele linii autobusowych, dzięki którym w ciągu 10 minut można dotrzeć do ścisłego centrum i dworca kolejowego Kraków Główny. W pobliżu obiektu znajduje się również rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, które ułatwią dojazd do pracy przyszłym pracownikom. Ponadto plany budowy linii tramwajowej w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca są dodatkowym atutem potwierdzającym atrakcyjność i potencjał rozwojowy tej lokalizacji.


- Astris będzie funkcjonalnym obiektem, który dostarczy około 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, na którą popyt w dynamicznie rozwijającym się mieście, jakim jest Kraków, nadal rośnie. Najemcy będą mogli korzystać z wielu udogodnień i nowatorskich rozwiązań oferowanych przez ten budynek. Firmy, które szukają komfortowej i spełniającej wysokie wymagania przestrzeni dla swojej działalności, powinny być zainteresowane ulokowaniem swoich siedzib w biurowcu Astris- wyjaśnia Julie Archambault, Starszy negocjator, Cushman & Wakefield. - Aktualnie Astris znajduje się w stanie surowym otwartym. Trwają intensywne prace związane z montażem fasady budynku. W kwietniu 2017 roku biurowiec zostanie oddany do użytku - dodaje J. Archambault.


Astris już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt nowoczesny i proekologiczny, a dowodem tego są liczne udogodnienia dla przyszłych najemców i certyfikat ekologiczny LEED. Specyfikacja techniczna kwalifikuje budynek na poziomie GOLD w certyfikacji LEED. Cały biurowiec wykonany zostanie z wysokiej jakości materiałów przyjaznych środowisku, a dźwiękoszczelne przeszklenia rozjaśnią wnętrza i wypełnią reprezentacyjną fasadę budynku. W założeniach twórców, Astris ma być miejscem dobrze urządzonej przestrzeni biurowej, która wspomaga produktywność i komfort pracy. Możliwa będzie więc swobodna aranżacja powierzchni biura w systemie open space, mieszanym lub gabinetowym. Na ostatnim piętrze i na dachu budynku powstaną tarasy - miejsce relaksu dla przyszłych pracowników. Astris jako tak zwany „zielony biurowiec” zostanie wyposażony w energooszczędny system oświetlenia, wodooszczędne toalety i w możliwie największy sposób będzie wykorzystywał światło dzienne, a pracownicy dojeżdżający do pracy rowerem, skorzystają z pryszniców i szatni.


Zaletą biurowca Astris jest także dostęp do szerokiej oferty usług w jego otoczeniu. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne punkty gastronomiczne, sklepy i usługi bankowe, a także centra medyczne i obiekty rozrywki (Multikino i Aqua Park - Fitness Club). W odległości 5 minut spacerem od biurowca jest również Park Zaczarowanej Dorożki, który będzie dodatkową zieloną strefą odpoczynku po pracy. Astris powstaje w części miasta, w której funkcjonują już inne biurowce, co tylko potwierdza fakt, że jest to znany i ceniony przez firmy biznesowy rejon Krakowa. Stolica Małopolski znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych lokalizacji na świecie dla projektów z sektora usług dla biznesu w rankingu Tholons Top 100 (zajęła 1 miejsce wśród europejskich miast) . Swoje siedziby w Krakowie ulokowało już blisko 150 międzynarodowych firm outsourcingowych i obecnie pracuje tu przeszło 55 tys. osób.


Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest spółka RE-Bau. Za projekt budynku odpowiada konsorcjum firm: Architekt Tomasz Zawisza i biuro projektowe Architekt Marek Trela. Realizację budowy nadzoruje firma konsultingowo-projektowa BILFINGER TEBODIN. Komercjalizację obiektu prowadzi Cushman & Wakefield - wiodąca, międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Zarządzaniem i koordynacją inwestycji w imieniu inwestora zajmuje się Pan Jarosław Betka wykorzystując 20-letnie doświadczenie zdobyte podczas pracy nad podobnymi projektami biurowymi w wiodących firmach deweloperskich.


Źródło: Astris

03.11.2016


Tagi: biurowiec, Astris, Kraków


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...