Biurowiec Astris w Krakowie

W biznesowym centrum Krakowa powstaje Astris - nowoczesny i proekologiczny biurowiec klasy A. Obiekt, którego inwestorem jest Spółka Astris, dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowej, funkcjonalnej powierzchni biurowej w największym regionalnym mieście w Polsce. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w kwietniu 2017 roku. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Biurowiec Astris będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. W budynku powstanie parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc rowerowych. Wielką zaletą tego obiektu jest jego lokalizacja w doskonale skomunikowanej części Krakowa. Astris stanie przy głównej arterii komunikacyjnej, ul. Lublańskiej, będącej elementem drogi wylotowej z miasta. W najbliższym otoczeniu biurowca kursuje wiele linii autobusowych, dzięki którym w ciągu 10 minut można dotrzeć do ścisłego centrum i dworca kolejowego Kraków Główny. W pobliżu obiektu znajduje się również rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, które ułatwią dojazd do pracy przyszłym pracownikom. Ponadto plany budowy linii tramwajowej w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca są dodatkowym atutem potwierdzającym atrakcyjność i potencjał rozwojowy tej lokalizacji.
- Astris będzie funkcjonalnym obiektem, który dostarczy około 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, na którą popyt w dynamicznie rozwijającym się mieście, jakim jest Kraków, nadal rośnie. Najemcy będą mogli korzystać z wielu udogodnień i nowatorskich rozwiązań oferowanych przez ten budynek. Firmy, które szukają komfortowej i spełniającej wysokie wymagania przestrzeni dla swojej działalności, powinny być zainteresowane ulokowaniem swoich siedzib w biurowcu Astris- wyjaśnia Julie Archambault, Starszy negocjator, Cushman & Wakefield. - Aktualnie Astris znajduje się w stanie surowym otwartym. Trwają intensywne prace związane z montażem fasady budynku. W kwietniu 2017 roku biurowiec zostanie oddany do użytku - dodaje J. Archambault.
Astris już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt nowoczesny i proekologiczny, a dowodem tego są liczne udogodnienia dla przyszłych najemców i certyfikat ekologiczny LEED. Specyfikacja techniczna kwalifikuje budynek na poziomie GOLD w certyfikacji LEED. Cały biurowiec wykonany zostanie z wysokiej jakości materiałów przyjaznych środowisku, a dźwiękoszczelne przeszklenia rozjaśnią wnętrza i wypełnią reprezentacyjną fasadę budynku. W założeniach twórców, Astris ma być miejscem dobrze urządzonej przestrzeni biurowej, która wspomaga produktywność i komfort pracy. Możliwa będzie więc swobodna aranżacja powierzchni biura w systemie open space, mieszanym lub gabinetowym. Na ostatnim piętrze i na dachu budynku powstaną tarasy - miejsce relaksu dla przyszłych pracowników. Astris jako tak zwany „zielony biurowiec” zostanie wyposażony w energooszczędny system oświetlenia, wodooszczędne toalety i w możliwie największy sposób będzie wykorzystywał światło dzienne, a pracownicy dojeżdżający do pracy rowerem, skorzystają z pryszniców i szatni.
Zaletą biurowca Astris jest także dostęp do szerokiej oferty usług w jego otoczeniu. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne punkty gastronomiczne, sklepy i usługi bankowe, a także centra medyczne i obiekty rozrywki (Multikino i Aqua Park - Fitness Club). W odległości 5 minut spacerem od biurowca jest również Park Zaczarowanej Dorożki, który będzie dodatkową zieloną strefą odpoczynku po pracy. Astris powstaje w części miasta, w której funkcjonują już inne biurowce, co tylko potwierdza fakt, że jest to znany i ceniony przez firmy biznesowy rejon Krakowa. Stolica Małopolski znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych lokalizacji na świecie dla projektów z sektora usług dla biznesu w rankingu Tholons Top 100 (zajęła 1 miejsce wśród europejskich miast) . Swoje siedziby w Krakowie ulokowało już blisko 150 międzynarodowych firm outsourcingowych i obecnie pracuje tu przeszło 55 tys. osób.
Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest spółka RE-Bau. Za projekt budynku odpowiada konsorcjum firm: Architekt Tomasz Zawisza i biuro projektowe Architekt Marek Trela. Realizację budowy nadzoruje firma konsultingowo-projektowa BILFINGER TEBODIN. Komercjalizację obiektu prowadzi Cushman & Wakefield - wiodąca, międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Zarządzaniem i koordynacją inwestycji w imieniu inwestora zajmuje się Pan Jarosław Betka wykorzystując 20-letnie doświadczenie zdobyte podczas pracy nad podobnymi projektami biurowymi w wiodących firmach deweloperskich.
Źródło: Astris
03.11.2016
Tagi: biurowiec, Astris, Kraków