QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Mostostal Warszawa wygrywa przetarg NATO

wykres


Mostostal Warszawa wspólnie z Mostostalem Płock wybuduje i zmodernizuje magazyn paliw i smarów (MPS-1) w Powidzu w województwie wielkopolskim. Oferta konsorcjum została uznana za najkorzystniejszą w przetargu międzynarodowym, który na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej przeprowadził Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Wartość umowy wynosi ponad 33 mln zł brutto.


Po stronie Mostostal Warszawa kontrakt będzie realizował Oddział Zachodni, Przemysłu i Ochrony Środowiska pod dyrekcją Marzeny Witkowskiej. W zakresie prac objętych umową mieszczą się przede wszystkim roboty budowlano-montażowe obiektów tworzących skład MPS-1 wraz z dostawą elementów instalacji paliwowych wskazanych przez Zamawiającego. Oprócz tego, konsorcjum będzie odpowiedzialne za przygotowanie terenu inwestycji, w tym wycinki drzew oraz nasadzenia zastępcze, czy też demontaże istniejącej infrastruktury kompleksu magazynowego w Powidzu. Konsorcjum jest również zobowiązane świadczyć usługi towarzyszące, aby przekazać do eksploatacji w pełni funkcjonalny obiekt.


– Przetarg został przeprowadzany zgodnie z dyrektywą NATO, która określa zasady przeprowadzania konkurencyjnych przetargów międzynarodowych. Musieliśmy spełnić szereg warunków, aby dopuszczono nas do udziału, w tym uzyskać tzw. deklarację uprawnienia. Taki dokument wydaje jednorazowo, w odniesieniu do konkretnego przedsięwzięcia, Ministerstwo Rozwoju. Przy budowie kompleksu magazynowego smarów i paliw w Powidzu będziemy mieli dostęp do informacji niejawnych oznaczonych zarówno klauzulą „zastrzeżone”, jak i NATO RESTRICTED, a to nakłada na nas dodatkowo restrykcyjne obowiązki w zakresie realizacji – powiedziała Marzena Witkowska, Dyrektor Oddziału Zachodniego, Przemysłu i Ochrony Środowiska.


Mostostal Warszawa posiada bogate doświadczenie przy realizacji kontraktów wojskowych. Obecnie spółka prowadzi roboty budowlane w kompleksie wojskowym w Redzikowie. W przeszłości Mostostal Warszawa był generalnym wykonawcą przebudowy hali sportowej i basenów dla jednostki wojskowej w Mrągowie czy budowy obiektów garażowych i placów manewrowych w Braniewie.


Źródło: Mostostal Warszawa

28.04.2017


Tagi: przetarg, NATO, magazyn, Powidz