QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

BIK poprawia rentowność działalności

wykres


Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w 2016 r. osiągnął ponad 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, w porównaniu do 17,3 mln zł w poprzednim roku. Jednocześnie w 2016 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) wypracowało 4,7 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o 57% względem 3 mln zł uzyskanych w 2015 r. W efekcie wskaźnik rentowności netto w minionym roku był na poziomie 27,7 proc. i był o ponad 10 p.p. wyższy niż rok wcześniej.


- Miniony rok potwierdził, że nasza Grupa od lat znajduje się w bardzo dobrej, stabilnej sytuacji finansowej. Osiągnięta znaczna poprawa na poziomie wyniku netto to głównie efekt funkcjonowania już prawie w całości wynajętego Retail Parku „Karpacka” w Bielsku – Białej, jak i utrzymania odpowiedniego poziomu najmu w naszych obiektach magazynowych – powiedział Mirosław Koszany, Prezes Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.


Wartość kapitałów własnych Biura Inwestycji Kapitałowych na koniec 2016 roku wyniosła 90,1 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 35%. Na osiągnięty wzrost wpływ miała przede wszystkim zakończona sukcesem publiczna emisja akcji o wartości ponad 20,3 mln zł oraz osiągnięte całkowite dochody.


- Jesteśmy przekonani, że bieżący rok, w który wkroczyliśmy jako spółka giełdowa, będzie dla nas bardzo owocny. Sprzyjające otoczenie gospodarcze, szczególnie to związane z rozwojem rynku powierzchni magazynowych w Polsce, pozwala nam na sporą dawkę optymizmu. W pełni podtrzymujemy nasze strategiczne założenia z okresu IPO, tj. zwiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej o ponad 75% w ciągu najbliższych 2,5 lat - podkreślił Mirosław Koszany.


Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).


Źródło: Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

26.04.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe