QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Obiekty przemysłowe i magazynowe. Rola Dolnego Śląska na mapie Polski

Rynek nieruchomości magazynowych i przemysłowych ma się bardzo dobrze i w dalszym ciągu posiada duży potencjał rozwoju. Gruntów inwestycyjnych na Dolnym Śląsku nie zabraknie. Takie wnioski płyną z mini forum, które odbyło się 6 kwietnia we wrocławskim hotelu Sofitel Old Town. Było to pierwsze spotkanie z cyklu konferencji o tematyce związanej z rynkiem nieruchomości komercyjnych przygotowanych przez naszą agencję. Kolejne, mini konferencja "Wyzwania dla rynku biurowego w dobie intensywnego rozwoju" odbędzie się 24 maja br. Partnerem głównym obu wydarzeń jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


wykres wykres


W czwartek, 6 kwietnia we wrocławskim hotelu Sofitel Old Town odbyło się niezwykle ciekawe mini forum poświęcone rynkowi obiektów magazynowych i przemysłowych, którego organizatorem była nasza agencja. Na spotkanie przybyło blisko 140 gości z firm, instytucji i samorządów z województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Patronami forum były: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Loża Dolnośląska BCC, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości S.A. z siedzibą w Kamiennej Górze.


wykres wykres


Dr Monika Pfanhauser, pracującą w zespole doktora Adama Domanasiewicza w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki, poprosiła o wsparcie dla fundacji na rzecz osób oczekujących na przeszczepy. Obecny poziom finansowania przeszczepów przez NFZ pozwala przeprowadzić 2 operacje rocznie, a potrzeby są znacznie większe.


wykres wykres


Pierwszy temat forum omówił Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Łukasz Czajkowski przedstawił analizę aktywności deweloperów, inwestorów i najemców w rejonie Wrocławia oraz sytuację na rynku terenów inwestycyjnych. Najbardziej aktywne są firmy z sektora produkcyjnego, usług, IT i R&D. W 2016 roku inwestorzy ponieśli nakłady w wysokości 863 mln euro, zatrudnienie znalazło ponad 4,5 tys. osób. Największymi graczami na rynku magazynowym są Prologis i Panattoni.


wykres wykres


Następnie Radosław Rozpędowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego oraz Piotr Regiec, Dyrektor OT/Wrocław Agencji Nieruchomości Rolnych przedstawili najciekawsze oferty gruntów inwestycyjnych z zasobów agencji.


wykres wykres


dr inż. Janusz Jackiewicz, Dyrektor Techniczny Telforceone SA przedstawił innowacyjny system oświetlenia LED obiektów przemysłowych, z możliwością dołączenia paneli fotowoltaicznych. System pozwala nie tylko na duże oszczędności ale jest także przyjazny dla środowiska. Kolejnym prelegentem był dr. inż. Filip Barański, Prezes Zarządu KFB Polska Sp. z o. o., który omówił dopuszczalne normy hałasu oraz przedstawił zrównoważone projektowanie akustyczne obiektów przemysłowych.


wykres wykres


Wojciech Dachniewski, Starszy Negocjator, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield zaprezentował analizę rynku w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem roli Dolnego Śląska. Zostały przedstawione dane, takie jak: poziom podaży, aktywność najemców i deweloperów, najważniejsze inwestycje, wysokość czynszów, poziom wolnej powierzchni, trendy w projektowaniu i prognozy na ten rok. Najbardziej aktywnymi najemcami są operatorzy logistyczni.


wykres wykres


Aktywność inwestorów instytucjonalnych na rynku magazynowym w Polsce i na Dolnym Śląsku – omówił Marcin Kocerba, Dział Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield. Omówione zostały m.in. najciekawsze transakcje na rym rynku.


wykres wykres


Na koniec części merytorycznej odbył się panel dyskusyjny pt. "Deweloper kontra…? - Największe wyzwania dla inwestorów na rynku magazynowym i przemysłowym w Polsce”, który prowadził Marcin Kocerba z agencji Cushman & Wakefield. W dyskusji udział wzięli: dr Agnieszka Łuszpak - Zając, partner sdzlegal, Damian Kowalczyk, Senior Development Manager Panattoni Europe, Sławomir Kubas, Nunner Logistics, Wojciech Dachniewski, Starszy Negocjator, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield, dr inż. Filip Barański, Prezes Zarządu KFB Polska Sp. z o. o. orazPiotr Klank, CTP Invest Poland, Dyrektor Regionu.


Dyskusję rozpoczął Damian Kowalczyk który przedstawił strategię Panattoni Europe w odniesieniu do sytuacji na rynku i zmieniających się wymagań najemców, którzy oczekują coraz nowocześniejszych i funkcjonalnych obiektów. Mówił także o ryzyku, które musi ponieść deweloper, aby skutecznie działać na rynku.


wykres wykres


Z kolei Piotr Klank z CTP Invest opowiedział, czy kieruje się jego firma wchodząc do Polski. CTP Invest jest wiodącym deweloperem w Europie Środkowo-Wschodniej, który z powodzeniem realizuje parki przemysłowe i widzi duży potencjał dla takich inwestycji w Polsce. Natomiast Sławomir Kubas z Nunner Logistics podzielił się doświadczeniami z relacji pomiędzy najemcą i deweloperem, a szczególnie czego oczekują od siebie nawzajem.


wykres wykres


Wojciech Dachniewski z agencji Cushman & Wakefield omówił czynniki, które mogą mieć decydujący wpływ cenę najmu. Przede wszystkim są to: jakość powierzchni i obiektu, jego lokalizacja, specyfikacja techniczna, itp. mec. dr Agnieszka Łuszpak - Zając, partner sdzlegal przedstawiła różne możliwości i ograniczenia w pozyskiwaniu gruntów inwestycyjnych pod nowe obiekty magazynowo-przemysłowe.


wykres wykres


Paulina Popławska z firmy Geodis poprosiła panelistów o ocenę Dolnego Śląska, jako miejsca do lokowania inwestycji. Wszyscy zgodnie podkreśli, region jest dobrze położonym, bardzo przyjaznym miejscem dla inwestorów i warto tutaj rozwijać biznes.


wykres wykres


Po godzinie 20 organizatorzy zaprosili gości na ekskluzywny koktajl. Podczas degustacji potraw przygotowanych przez szefa kuchni hotelu Sofitel Old Town oraz trunków odbyło się wiele spotkań i rozmów kuluarowych.


wykres wykres


Wiele osób wykorzystało czas na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, rozmowy i dyskusje z prelegentami, a także na zapoznanie się z ofertami naszych partnerów.


wykres wykres


Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze do późnych godzin nocnych. Zainteresowanie tą tematyką przerosło nasze oczekiwania. Dlatego umówiliśmy się na kolejne spotkanie rynkowe jesienią br.


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w biznesie. Zawsze staramy się zaproponować ważne bieżące tematy z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu. Nasze spotkania to nie tylko dobrze spędzony czas w gronie ludzi biznesu ale także pozyskanie przydatnych informacji i możliwość nawiązania efektywnych kontaktów biznesowych.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które sponsorowały nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu Sofitel Old Town we Wrocławiu za perfekcyjną organizację naszej imprezy.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl

11.04.2017


Tagi: spotkanie biznesowe, mini forum, obiekty magazynowe, obiekty przemysłowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...