QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Bardzo dobre wyniki frachtów ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics zakończył 2016 rok z bardzo dobrym wynikiem dla wszystkich frachtów z oferty firmy. Operator zanotował rekordowy wzrost m.in. w transporcie kolejowym, morskim czy drogowym, umacniając jednocześnie swoją pozycję w logistyce kontraktowej i sektorze e-commerce.


Rok 2016 upłynął dla ROHLIG SUUS Logistics pod znakiem kolejnych inwestycji w nowe lokalizacje. Operator zmienił siedziby oddziałów w Bydgoszczy i Lublinie i funkcjonuje obecnie w nowoczesnych obiektach magazynowych klasy A+ o wielkości odpowiednio 5000 m² i 3000 m². Ponadto firma otworzyła dwa nowe oddziały w Koszalinie i Olsztynie. Wskazane centra logistyczne, zlokalizowane w bliskiej odległości tras szybkiego ruchu podniosły jakość usług operatora, zwiększając możliwości przeładunkowe i zapewniając bardziej płynną oraz szybszą obsługę.


Jak wskazuje Daniel Franke, członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics – Osiągnięcie ponad 20% wzrostu w logistyce kontraktowej jest możliwe dzięki skoordynowanemu procesowi otwierania nowych obiektów magazynowych i powiększaniu obecnie istniejących lokalizacji. W lutym uruchomiliśmy nowy obiekt w Łodzi, ale w 2017 roku planujemy jeszcze otwarcie kolejnych magazynów - w Gliwicach i Białymstoku. Ponadto, oddziały w Rzeszowie i Krakowie przygotowywane są do przeprowadzki do nowych, znacznie większych lokalizacji. Dzięki tym decyzjom ROHLIG SUUS Logistics nadal będzie powiększał swój udział w rynku. Jednocześnie wdrażamy coraz bardziej skomplikowane projekty (m.in. z branży automotive) i obsługujemy całe łańcuchy dostaw, co umożliwia nam podnoszenie rentowności produktu – podkreśla Daniel Franke.


Krajowe przewozy drobnicowe – ogromne wzrosty wolumenu i sprzedaży mimo zawirowań na rynku transportowym

ROHLIG SUUS Logistics zakończył ubiegły rok z bardzo dobrym wynikiem sprzedaży dla frachtu drogowego, jednak nie był to łatwy czas dla samej branży. Sławomir Wujek - Dyrektor Produktu Dystrybucji Krajowej zaznacza, że – patrząc z perspektywy całego sektora, rok 2016 był dość trudnym okresem m.in. z uwagi na zawirowania związane ze wzrostem kosztów funkcjonowania firm transportowych, wahania cen paliw czy niełatwą sytuację na rynku pracy (brak kierowców). Mimo tego, zanotowaliśmy blisko 30% wzrost sprzedaży usług drobnicy krajowej, utrzymując jednocześnie satysfakcjonującą marżę – dodaje reprezentant operatora i podkreśla – W 2017 roku planujemy utrzymać obecną dynamikę sprzedaży oraz uruchomić kolejny oddział, który będzie stanowił dopełnienie naszej sieci krajowej. Dodatkowo, jedna z naszych kluczowych lokalizacji w Łodzi, w połowie lutego 2017 r. rozpoczęła funkcjonowanie w nowym, większym obiekcie, podnosząc możliwości przeładunkowe o ponad 200%.


Kolej rośnie w siłę

ROHLIG SUUS Logistics od lat rozwija z powodzeniem ofertę połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem, a szczególnie z Chinami, realizując serwisy bezpośrednie na trasie Chiny-Europa-Chiny. Ubiegły rok należał do szczególnie udanych dla operatora, bowiem dynamika sprzedaży frachtu kolejowego w odniesieniu do 2015 roku, wzrosła aż o blisko 90%, a liczba zleceń przekroczyła 280%. Silna koncentracja na wzmocnieniu połączeń w ramach jedwabnego szlaku oraz budowa elastycznej oferty dla Klientów, dla których kolej stanowi alternatywę w porównaniu do frachtu morskiego i lotniczego, zaprocentowały dobrymi wynikami w 2016 roku.


Iwetta Drewko Bieńkowska, Dyrektor ds. Spedycji Kolejowej w ROHLIG SUUS Logistics podkreśla, że – jeszcze przed rokiem obsługiwaliśmy dwa bezpośrednie serwisy kolejowe z Państwa Środka do Europy i w kierunku odwrotnym. Obecnie zapewniamy wyjazdy z 9 terminali zlokalizowanych we wschodniej części Chin, z których regularnie kursują pociągi ekspresowe do Europy Zachodniej. Dzięki temu serwis kolejowy stał się dostępny 7 dni w tygodniu, z czasem dostawy 12 - 14 dni. Klienci mają więc naprawdę duży wybór połączeń, w zależności od miejsca podjęcia przesyłki i oczekiwanego terminu dostawy.


Dobry rok dla transportu morskiego i lotniczego

Mariusz Filec, Dyrektor ds. Rozwoju Frachtu Lotniczego także bardzo pozytywnie ocenia zeszły rok. – Transport lotniczy rozwija się dynamicznie w ROHLIG SUUS Logistics, co zdecydowanie widać w wynikach firmy. W 2016 roku wartość produktu wzrosła bowiem powyżej 30%, zaś liczba zleceń o blisko 20%. Był to zdecydowanie najlepszy czas dla sektora lotniczego od ponad 5 lat – wskazuje Mariusz Filec i dodaje – W ubiegłym roku koncentrowaliśmy się głównie na obsłudze takich branż jak kosmetyczna, farmaceutyczna, spożywcza, czy charakterystyczna dla frachtu lotniczego - elektroniczna, które stanowiły większość naszego biznesu.


Powodów do niepokoju nie ma również Jacek Liszewski, Dyrektor ds. Rozwoju Transportu Morskiego, który zaznacza, że – wartość frachtu wzrosła w 2016 roku o 41%, przy czym wolumen przesyłek polskich Klientów zwiększył się blisko do 40 tys. TEU. Ten wynik plasuje nas w czołówce operatorów logistycznych – mówi reprezentant firmy i podkreśla - Ponadto ubiegły rok przyniósł prawie dwukrotny wzrost eksportu, co określa również kierunek naszego rozwoju w 2017 roku.


Rynek e-commerce wciąż na fali

ROHLIG SUUS Logistics od blisko 3 lat rozwija także usługi dedykowane sektorowi e-commerce. Przewagę konkurencyjną operatora stanowi obsługa magazynowa i dostawy przesyłek o gabarytach większych niż paczki podejmowane przez branżę kurierską. W odniesieniu do roku 2015, firma zanotowała wzrost liczby e-przesyłek o ponad 140% oraz sprzedaży o ponad 160%.


Coraz większym zainteresowaniem Klientów cieszą się usługi dodatkowe. W tym obszarze ROHLIG SUUS Logistics również zrealizował swoje zamierzenia, kończąc 2016 rok z prawie dwukrotnym wzrostem liczby usług pobrania (COD) i 400% usług wniesienia. Zgodnie z oczekiwaniami e-konsumentów operator planuje sukcesywnie wprowadzać do swojego portfolio kolejne usługi. Ponadto firma w ubiegłym roku zaczęła wyposażać swoich kierowców w dodatkowy sprzęt tzw. ,,schodowłazy’’, które ułatwiają transport wielkogabarytowego AGD czy mebli.


Źródło: ROHLIG SUUS Logistics

09.03.2017


Tagi: frachty