QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Budner S.A. zmienia nazwę na Fundamental Group

giełda

Budner S.A. jest jedną z kluczowych warszawskich firm na rynku budowlanym w Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami firma w styczniu 2017 r. zmieni nazwę na Fundamental Group. Jej profil zostanie uzupełniony o dodatkowe działania strategiczne, które mają sprzyjać szybszemu i dalszemu rozwojowi Spółki. Firmą pokieruje dotychczasowa kadra menedżerska, która od kilkunastu lat tworzyła historię sukcesu Budner.


Fundamental Group będzie kontynuować rozwój i działalność firmy w dotychczasowych obszarach, koncentrując się na świadczeniu usług generalnego wykonawstwa robót kubaturowych, z których spółka Budner S.A. była do tej pory znana i ceniona na rynku budowlanym. Bez zmian pozostanie organizacja i wykwalifikowana kadra pracownicza, która będzie stanowić największą wartość Spółki.


Mamy określone plany dalszego rozwoju – struktura docelowa jest tak zdefiniowana, aby finalnie zadebiutować na GPW do końca 2018 roku – mówi Leszek Stankiewicz, Członek Zarządu Budner S.A.


- Nowa nazwa firmy nawiązuje bezpośrednio do „fundamentu”, słowa odnoszącego się do początku dającego stateczność całej budowli. Naszym fundamentem jest przede wszystkim 25-letnie doświadczenie w realizacji szerokiego zakresu prac – od stanów surowych, poprzez remonty i adaptacje, do zaawansowanych prac wykończeniowych i najbardziej kompleksowych usług – podsumowuje Leszek Stankiewicz.


- Zdobywanie nowych i skomplikowanych technologicznie kontraktów ma się udać poprzez wdrożenie nowej strategii wzrostu opartej na doświadczonej kadrze będącej fundamentem mocnego zespołu. Fundamental Group oznacza zatem stabilność, rzetelność, nowoczesność, wysoką jakość i profesjonalizm oraz partnerstwo w biznesie – komentuje Leszek Stankiewicz, Członek Zarządu Budner S.A.


Rozszerzenie działalności w obszarze przemysłowym jest działaniem strategicznym.


Firma planuje także prężnie się rozwijać w nowych segmentach rynku, stawiając m.in. na budownictwo inwestycyjne. W Polsce powstaje coraz więcej obiektów z mikroapartamentami i mieszkaniami na wynajem. Udział w tym sektorze jest strategią firmy na przyszłość – Fundamental Group będzie walczyć o pozycje w branży rozwijając projekty wykończonych mieszkań na wynajem realizowanych w układzie „Design and build” pod klucz. Spółka ma także w planach budowę sieci akademików – w pierwszym etapie dwóch w Warszawie oraz jednego w Krakowie.


- Również planujemy dostosowywać niektóre nasze projekty w kierunku wykorzystania prefabrykacji – mówi Robert Jelonek, Członek Zarządu Budner S.A. - Konstrukcje z prefabrykatów są trwałe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji.


Ponadto ważnym elementem strategii Fundamental Group jest poszerzenie zakresu działalności firmy o sektor infrastruktury.


Źródło: Budner S.A.

06.12.2016


Tagi: rebranding, Fundamental Group