QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Grupa Masterlease - stabilny trzeci kwartał

wykres


W trzech kwartałach 2016 roku rynek usług outsourcingu samochodów w Polsce rozwijał się stabilnie. Jednym z liderów rynku pozostaje Grupa Masterlease. Jej flota na koniec września 2016 r. wyniosła łącznie 30 197 finansowanych pojazdów, co stanowiło ponad 18% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku (25567).


– Sytuacja rynkowa sprzyja naszej działalności. Do końca września tego roku przekazaliśmy naszym klientom 9 035 samochodów o łącznej wartości ponad 625 mln zł, tym samym realizując roczny plan sprzedaży w 74%. Po raz pierwszy w historii naszej Grupy, flota naszych pojazdów przekroczyła 30 000 sztuk. Pozytywnie odbieramy także rosnący stan floty z usługami dodatkowymi. Na koniec trzeciego kwartału 53% zrealizowanej marży to właśnie marża na usługach dodatkowych. W szczególności jesteśmy zadowoleni z dobrego wyniku na marży serwisowej – mówi Jakub Kizielewicz, Prezes Zarządu Grupy Masterlease.


We wrześniu tego roku Spółka zaprezentowała założenia nowej Strategii Biznesowej na lata 2016-2019.


– Intensywnie pracujemy nad implementacją nowej strategii, która szczególny nacisk kładzie na nowe produkty dla klientów indywidualnych i małych przedsiębiorstw. W odpowiedzi na potrzeby tych grup klientów uruchomiliśmy nową wersję platformy Master1.pl, z bogatą ofertą produktów finansowania samochodów, obejmującą również produkty typu „abonament”. Lada dzień, we współpracy z producentem popularnej w Polsce marki samochodów, wdrożymy kolejny program tego typu. Pracujemy także nad modyfikacją naszych systemów, która ma umożliwić w połowie przyszłego roku realizację on-line transakcji zawieranych przez klientów detalicznych – komentuje Jakub Kizielewicz, Prezes Zarządu Grupy Masterlease.


Sprzedaż samochodów pokontraktowych to ważny element biznesu Spółki, który w najbliższym czasie może dodatkowo się rozwijać.


– Mimo nieco niższego wyniku na remarketingu w trzecim kwartale, jesteśmy zadowoleni z rozwoju tego segmentu, który w 2016 roku dołożył już 11,5 mln zł do wyników Grupy. Chcemy doprowadzić do wzrostu efektywności wykorzystania pojazdów pokontraktowych, nie starszych niż 3-4 lata. W tym celu sukcesywnie włączamy je do floty aut dostępnych w abonamencie dla klientów detalicznych. Jesteśmy zdania, że tego typu działania mogą doprowadzić do odmłodzenia samochodów poruszających się po polskich drogach, które są zdecydowanie starsze niż w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Na atrakcyjność naszej oferty mogą mieć wpływ zapowiadane zmiany w przepisach dotyczących podatku akcyzowego, które przewidują nowe stawki tego podatku i mają na celu promowanie zakupu nowszych, bardziej ekologicznych aut. Potencjalne wprowadzenie w życie tych regulacji może pozytywnie wpłynąć na wzrost sprzedaży nowych i mało używanych pojazdów, a właśnie na takich koncentrujemy naszą działalność – komentuje Konrad Karpowicz, Wiceprezes Zarządu Grupy Masterlease.


Źródło: Grupa Masterlease

16.11.2016


Tagi: wyniki finansowe