QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Intrum Justitia i Lindorff łączą się

wykres


Połączenie spółek Intrum Justitia i Lindorff ma na celu zbudowanie pozycji lidera w sektorze usług zarządzania należnościami.


Dzisiaj Intrum Justitia i Lindorff ogłosiły swój zamiar połączenia się i utworzenia nowej spółki. Będąc od ponad 100 lat pionierami w obszarze zarządzania należnościami, teraz połączymy nasze siły. Nowa spółka będzie liderem w naszej branży, który mocno zaznaczy swoją obecność na 23 rynkach w całej Europie. Wspólnie będziemy tworzyć jeden zespół, w którego skład wejdzie ponad 8 000 profesjonalnych i zaangażowanych pracowników w całej Europie.


- Po połączeniu osiągniemy wielkość i pozycję umożliwiającą nam skorzystanie z bezprecedensowej okazji do wzrostu i ekspansji wynikającej z aktualnych trendów strukturalnych w sektorze bankowości. Mamy wspólne ambicje polegające na zajęciu pozycji lidera w branży i wierzymy, iż możemy się pozytywnie przyczynić do rozwoju zdrowej ekonomii w Europie. Obie spółki, każda we własnym zakresie, dokładały pionierskich starań mających na celu pokazanie, w jaki sposób działa nasza branża, koncentrując się na zapewnieniu zgodności z regulacjami prawnymi oraz uczciwej i pełnej szacunku windykacji – mówi Mikael Ericson, prezes i dyrektor generalny Intrum Justitia.


- To połączenie jest idealne zarówno z geograficznego punktu widzenia, jak również z perspektywy doświadczenia oraz klientów. Wzmocni to naszą obecność na lokalnych rynkach i stworzy dla nas międzynarodową platformę umożliwiającą kontynuację, a także dalsze udoskonalanie naszych usług zarówno dla małych i dużych klientów. Razem z Mikaelem cieszę się na połączenie umiejętności naszych pracowników oraz naszego doświadczenia w branży, bo dzięki tej fuzji stworzymy wiodącą w branży organizację świadczącą usługi zarządzania należnościami – mówi Klaus-Anders Nysteen, prezes i dyrektor generalny Lindorff.


Spółka powstała w wyniku połączenia będzie obsługiwać klientów w 23 krajach w Europie. Jesteśmy przekonani, iż klienci zasługują na dostęp do najlepszych dostępnych systemów i technologii zarządzania należnościami, jak również do inteligentnych pracowników, którzy rozumieją ich potrzeby.


Spółka Lindorff została założona przez Eynara Lindorffa w miejscowości Kristiania (teraz Oslo) w 1898 r. Spółka Intrum Justitia została założona w Sztokholmie w 1923 r. przez Svena Göranssona. Dzisiaj obie spółki zajmują wiodące pozycje w Europie i mają wyraźne ambicje, aby stać się światowymi liderami w naszej branży. Nasza wspólna, nordycka historia oraz wspólne wartości tworzą solidną podstawę tego mariażu. Intrum Justitia i Lindorff mają tę samą ambicję, aby stać się zaufanym, innowacyjnym liderem w branży.


Spółka Lindorff jest obecna w 13 krajach: nordyckich, w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, w krajach bałtyckich, Polsce, Rosji i Holandii. Zatrudnia ponad 4 400 pracowników, a jej główna siedziba znajduje się w Oslo.


Spółka Intrum Justitia jest obecna w 20 krajach. Zatrudnia około 4 000 pracowników, a jej główna siedziba znajduje się w Nacka, niedaleko Sztokholmu. Oprócz krajów nordyckich Intrum Justitia prowadzi działalność w Austrii, Belgii, Estonii, Niemczech, Holandii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Słowacji, Czechach, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.


Źródło: Intrum Justitia i Lindorff

14.11.2016


Tagi: usługi zarządzania należnościami, spółki, fuzja