QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Promotech inwestuje w park maszynowy

wykres


O nowe maszyny wzbogaci się zarówno białostocki Promotech, jak i spółka-córka w Łapach – Promotech KM. Koszt najpilniejszych inwestycji to ok. 3 mln zł.


Łapska spółka tylko co zakończyła przeprowadzkę do nowej siedziby. Teraz przyszedł czas na maszyny.


- Na początek zamówiliśmy dwa urządzenia - pionowe centrum frezerskie amerykańskiej marki HAAS oraz prasę krawędziową sterowaną numerycznie tureckiego producenta – firmy DURM - mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. - Łączny koszt obu maszyn to prawie 240 tys. euro, a fizycznie maszyny trafia do nas prawdopodobnie w grudniu tego roku.


Centrum frezarskie wspomoże warsztat w zakresie obróbki skrawaniem elementów wykorzystywanych w wielu konstrukcjach, które produkuje łapski zakład.


- Nowa maszyna odciąży park i przyczyni się do zwiększenia elastyczności w realizacji zleceń – mówi prezes Zadykowicz. - Z kolei prasa krawędziowa to dużo mocniejsza i bardziej precyzyjna maszyna, niż te które mamy w naszym warsztacie. Dzięki niej zdecydowanie poszerzymy możliwości obróbki plastycznej blach.


Zarząd zamierza też systematycznie doposażać nową malarnie proszkową.


- Manipulator półautomatyczny w procesie przygotowania powierzchni to kolejny punkt na liście inwestycji – wymienia Karol Zadykowicz. - Zaraz po nim będziemy szukać dostawców komory do mycia ciśnieniowego. Chcemy tak usprawnić prace na malarni, aby zapewnić jej maksymalną wydajność.


Prezes podkreśla, że tego typu inwestycje są bardzo istotne dla firmy kooperacyjnej, w której liczy się przede wszystkim elastyczność i możliwości techniczne parku maszynowego.


- Tymi dwoma elementami walczymy o nowych klientów i nowe zlecenia – dodaje.


Wydatki na modernizację parku maszynowego w Promotechu KM szacowane są na blisko 2 mln zł, jednak ostateczna kwota tych inwestycji będzie zależna od wyników finansowych spółki. Źródłami finansowania są leasingi operacyjne i środki własne.


Z kolei do białostockiego Promotechu właśnie przyjechało nowe centrum frezarskie CNC firmy HAAS o wartości ponad miliona zł.


- Maszyna będzie wykorzystywana do produkcji elementów automatów spawalniczych, a także wyrobów oferowanych dla naszych kontrahentów ze Skandynawii - nożyc, zaginarek elektromagnetycznych oraz pras – mówi Artur Zawadzki, dyrektor operacyjny Promotechu. – Inwestycja pozwoli na skrócenie czasu dostaw maszyn do klienta oraz obniżenie kosztów produkcji dzięki możliwości stosowania nowych technologii i narzędzi.


Obecnie maszyna jest w trakcie rozruchu. W przyszłości Promotech planuje dalsze inwestycje w rozwój parku maszynowego, m.in. w nowoczesne centra pięcioosiowe oraz szybkie maszyny wielopaletowe.


- Dodatkowo zamierzamy dalej inwestować w oprzyrządowanie pozwalające skutecznie redukować czas przezbrojeń maszyn, a docelowo chcemy wdrożyć metodykę SMED, umożliwiającą skracanie czasów przestawiania maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych – dodaje Artur Zawadzki.


Źródło: Promotech

26.10.2016


Tagi: fabryka, park maszynowy, Łapy