QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
Ślęza MRN

Wyniki finansowe DuPont w III kwartale 2016

wykres


Całkowita sprzedaż firmy wzrosła dzięki 3-procentowemu zwiększeniu wolumenu. Marże operacyjne wzrosły we wszystkich raportowanych segmentach. Zwiększona prognoza zysku operacyjnego na 2016 rok.


DuPont (NYSE: DD), światowy lider w dostarczaniu innowacyjnych produktów, materiałów i usług na rynek globalny, ogłosił dzisiaj zysk operacyjny w wysokości 0,34 dolara na akcję oraz zysk z działalności podstawowej GAAP1 w wysokości 0,01 na akcję. W zeszłym roku zysk operacyjny oraz zysk z działalności podstawowej GAAP2 wynosiły odpowiednio 0,13 i 0,14 dolara na akcję.


Całkowita wartość sprzedaży w III kwartale wyniosła 4,9 mld dolarów, wzrost o 1 procent w stosunku do zeszłorocznej wartości przy uwzględnieniu różnic wynikających z cen lokalnych.


Zwiększenie wolnych przepływów pieniężnych o 1,3 miliardy dolarów od początku roku odzwierciedla poprawę w obszarach kapitału pracy, niższe podatki, niższe nakłady inwestycyjne i brak odpływu pieniędzy do Chemours.


- W tym kwartale kontynuowaliśmy dobrą passę z pierwszej połowy roku. Zwiększyliśmy segment zysków operacyjnych o 40 procent, marże operacyjne wzrosły we wszystkich raportowanych segmentach, zredukowaliśmy koszty, zwiększyliśmy wolumeny i poprawiliśmy wolne przepływy pieniężne. W rezultacie tego sukcesu trwającego od zwiększamy prognozę zysków operacyjnych w tym roku – powiedział Ed Breen, CEO firmy DuPont – Robimy również postępy w przygotowaniach do fuzji z Dow. Opracowaliśmy projekt organizacyjny sprzyjający rozwojowi innowacyjności, który wykorzysta nasze rynkowe połączenia do zwiększenia wzrostu. Dodatkowo, ukończyliśmy plany przeprowadzenia synergii kosztów. Obecnie kontynuujemy konstruktywną współpracę z regulatorami w najważniejszych regionach, aby sfinalizować fuzję tak szybko, jak to możliwe. Jeśli regulatorzy będą potrzebować w pełni wykorzystać dozwolony czas, spodziewamy się zamknięcia fuzji w pierwszym kwartale 2017 roku.


Źródło: DuPont

25.10.2016


Tagi: wyniki finansowe