QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Waterland inwestuje w polską firmę dermokosmetyczną L’biotica

wykres


Fundusz Waterland Private Equity Investments wesprze dalszy rozwój L’biotica, wiodącego polskiego producenta dermokosmetyków do pielęgnacji włosów.


L'biotica – spółka z siedzibą w Gdańsku, będąca właścicielem marki Biovax, zdecydowała się na współpracę z Waterland, który jako strategiczny partner finansowy wesprze firmę w jej dalszym dynamicznym rozwoju. Dzięki doświadczeniu Waterland, który wielokrotnie był inwestorem w międzynarodowych firmach medycznych, farmaceutycznych i dermokosmetycznych gdańska spółka uzyska również wsparcie biznesowe niezbędne do rozwoju na rynkach zagranicznych.


- Ostatnie lata to czas bardzo dynamicznego rozwoju firmy. Nasze niezwykle ambitne plany rozwoju potrzebują silnego i doświadczonego partnera, partnerstwo z Waterland to decyzja strategiczna i przemyślana - powiedział współzałożyciel i Prezes Zarządu L’biotica Hubert Doluk.


L’biotica jest znana z wysokiej jakości, naturalnych produktów dermokosmetycznych, takich jak Biovax, Ketoxin czy Professional Therapy dostępnych głównie w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych oraz drogeriach. Produkty L’biotica są opracowywane i produkowane w Polsce.


- Mamy duże doświadczenie w rozwijaniu spółek oferujących produkty związane ze zdrowiem i urodą. L’biotica idealnie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną - powiedział Dominik Czajewski, Dyrektor Inwestycyjny w Waterland.


Po inwestycji L’biotica pozostaje niezależną polską firmą dermokosmetyczną, a jej dotychczasowi główni udziałowcy będą nadal kierować spółką.


Źródło: L’biotica

28.09.2016


Tagi: inwestor, Waterland Private Equity Investments