QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Fundusz Erne Ventures kupił udziały w Graphene Solutions

wykres


Erne Ventures, fundusz kapitałowy wchodzący w skład NCIndex30, kupił 24,94% udziałów spółki Graphene Solutions. Transakcja jest elementem umowy inwestycyjnej podpisanej w lipcu tego roku, a jej wartość wyniosła blisko 0,05 mln zł. Graphene Solutions jest innowacyjną spółką, której celem jest badanie i komercjalizacja niszowych aplikacji wykorzystujących technologie tlenku grafenu. Firma uzyskała rekomendacje dofinansowania z NCBiR w łącznej kwocie ponad 8,8 mln zł.


- Graphene Solutions współpracuje z renomowanymi polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowany zespół pracowników naukowych, umożliwiający jej realizację zadań na wymagającym rynku aplikacji grafenowych. Pozyskanie finansowania od Erne Ventures oraz środków z NCBiR, pozwoli nam na przyspieszenie badań w rozwoju technologii grafenowych, które mogą mieć przełomowe znaczenie w wielu branżach” – mówi Jan Błaszczyk z Graphene Solutions.


- Portfel inwestycyjny Erne Ventures obejmuje spółki innowacyjne i o dużym potencjale wzrostu. Aplikacje grafenowe – podobnie jak gry komputerowe, telemedycyna czy rozszerzona rzeczywistość – to nowoczesne technologie z potencjałem na globalny zasięg. Taka charakterystyka celów akwizycyjnych jest dla nas kluczowa i przynosi wymierne rezultaty naszym akcjonariuszom, co widać po wynikach finansowych – dodał Arkadiusz Kuich, prezes Erne Ventures.


Źródło: Erne Ventures

06.09.2016


Tagi: Graphene Solutions, udziały, inwestor