QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Letni koktajl inwestycyjny za nami. Zobacz relację!

We wtorek, 5 lipca zorganizowaliśmy spotkanie biznesowe poświęcone pozagiełdowym możliwościom inwestowania środków finansowych. Omówione zostały także aspekty prawno-finansowe zakupu nieruchomości w Hiszpanii, a także ustawę o obrocie gruntami rolnymi w kontekście inwestycji w działki rekreacyjne. Druga część spotkania to ekskluzywny koktajl podczas którego goście mogli m.in. indywidualnie porozmawiać z naszymi ekspertami oraz zapoznać się z najnowszymi modelami samochodów Jaguar. Głównym partnerem spotkania była firma Gerda Broker. Honorowym Patronem spotkani była Loża Dolnośląska BCC.


Mimo wakacji tematyka naszego spotkana wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, które było dla nas dużym zaskoczeniem. Do hotelu Radisson Blu przybyło ponad 100 gości - właścicieli firm i przedsiębiorcy z Wrocławia i regionu.


W restauracji podczas powitania, Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media przedstawił firmy partnerskie i ich menedżerów. Następnie goście zostali zaproszeni do centrum konferencyjnego na część merytoryczną.

W sali konferencyjnej eksperci zaprezentowali różne możliwości zainwestowania środków finansowych w produkty pozagiełdowe jak: fundusz zamknięty, condo i aparthotele, nieruchomości w Hiszpanii, mieszkania pod wynajem, czy zakup atrakcyjnego biura czy powierzchni handlowo-usługowej.

Pierwszym prelegentem był Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker, który krótko omówił perspektywy dla polskiej gospodarki i wpływ zewnętrznych i wewnętrznych czynników makroekonomicznych na jej rozwój. Kolejnym prelegentem był Łukasz Lefanowicz, prezes zarządu Gerda Broker, który przedstawił możliwości zainwestowania środków w apartamenty w dobrych lokalizacjach jak, np. na Gubałówce czy w nowobudowanym hotelu Best Western przy ulicy Gwarnej we Wrocławiu. Dobrą inwestycją mogą być także udziały w funduszach zamkniętych, jak np. GTF FIZ AN. Łukasz Lefanowicz zaprezentował możliwości finansowago wsparcia firmom, które rozwijają nowe projekty.

Nasz gość specjalny, mecenas Fernando Lozano – Partner w Kancelarii LOZANO SCHINDHELM przedstawił zagadnienia inwestycji na hiszpańskim rynku nieruchomości, w tym uwarunkowania podatkowe i prawne szczególnie interesujące dla inwestorów indywidualnych. Natomiast dr Agnieszka Łuszpak-Zając, partner w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM omówiła aspekty prawne związane z nabyciem działki rekreacyjnej w odniesieniu do nowej ustawy o obrocie gruntami rolnymi.

Iwona Kołodziejczyk, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska przedstawiła trzy wrocławskie inwestycje mieszkaniowe francuskiego dewelopera we Wrocławiu: apartamentowiec Wyspiańskiego 11, osiedla Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette na Grabiszynku. Zakup mieszkań pod wynajem szczególnie we Wrocławiu jest także dobrą inwestycją.

Podobnie dobrą inwestycją są zlokalizowane powierzchnie biurowe i usługowe. Patryk Czernik - pełnomocnik zarządu ds. nieruchomości firmy Archicom zaprezentował najnowszą inwestycję biurową wrocławskiego dewelopera - kameralny biurowiec Club House położony przy ulicy Hallera. Atrakcyjne powierzchnie Oddanie budynku do użytki zaplanowano w połowie 2018 r.

TEAM Marek Pasierbski - autoryzowany dealer marek premium pokazał najnowsze modele ekskluzywnych aut Jaguar i Land Rover. Szczególne zainteresowanie wzbudził SUV Jaguar F-Pace.

Koktajl był doskonałą okazją do indywidualnych rozmów z naszymi ekspertami, zapoznania się z ofertami naszych partnerów. Spotkaniom towarzyszyły degustacje potraw przygotowanych przez szefa kuchni hotelu Radisson Blu, znakomitych trunków, jak whisky Glenlivet, win, czy kawy Lavazza dystrybuowanej przez firmę Eden Springs Polska.

Głównym partnerem spotkania była firma Gerda Broker. Na pierwszym zdjęciu Łukasz Lefanowicz, prezes zarządu z załogą Gerda Broker. Na drugim zdjęciu Daniel Klik, kierownik sprzedaży TEAM Marek Pasierbski w rozmowie z mec. Wojciechem Zającem, partnerem kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM.

Partnerami naszego spotkania były firmy Bouygues Immobilier Polska i Masterlease. Na pierwszym zdjęciu od lewej Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. Na drugim zdjęciu w środku Leszek Płóciniak – dyrektor regionu płd-zach Masterlease.

Goście spędzili z nami wieczór w doskonałych nastrojach. Mimo burzowej pogody rozmowy i spotkania przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. ostatni goście opuścili hotel po godzinie 24.

Kolejne spotkania biznesowe odbędą się jesienią. 22 września odbędzie się już XIII edycja spotkania Back to Business, podczas której tematami wiodącymi będą: możliwości finansowania rozwoju firmy oraz perspektywy dla polskiej gospodarki. Natomiast 26 października planujemy mini forum poświęcone rynkowi obiektów maazynowo-przemysłowych wraz z koktajlem. Będzie to pierwsze we Wrocławiu spotkanie poświęcone temu dynamicznie rozwijającemu się rynkowi. Zapraszamy do współpracy i udziału!


Zobacz Terminarz i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w wielu sektorach rynku. Odbywają się prezentacje interesujących zagadnień z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała agencja Małgorzaty Rakowskiej.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które zaangażowały się w nasze spotkanie, a także menedżerom i sympatycznej załodze hotelu Radisson Blu we Wrocławiu za wzorowe przygotowanie naszej imprezy.Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na FacebookuSponsorami i partnerami Koktajlu Inwestycyjnego byli:Źródło: QBusiness.pl

07.07.2016


Tagi: koktajl, spotkanie biznesowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...