QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Znaleźć rozwiązania problemów: Synergy Days 2016 za nami

wykres


Ponad 300 uczestników wydarzenia Synergy Days zastanawiało się w dniach 15 i 16 czerwca jak wybierać systemy IT. Do Warszawy i Krakowa przyjechała kadra decyzyjna dużych i średnich przedsiębiorstw, która zamierza zainwestować w nowe rozwiązania informatyczne do końca 2017 roku. Spotkanie wspierało kilkadziesiąt specjalistycznych portali branżowych i informatycznych, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałkowie Województw Mazowieckiego i Małopolskiego.


- To wyjątkowe wydarzenie na rynku polskim – tłumaczy ideę spotkania Iwona Gajda , Prezes Zarządu BPC Group, głównego organizatora Synergy Days – gdyż gromadzi przedsiębiorców bezpośrednio zaangażowanych w procesy wyboru zaawansowanych systemów informatycznych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi tu tylko o wydatek rządu kilkuset tysięcy złotych czy kilku milionów. Decyzja o wyborze rozwiązania IT wpłynie na dalsze losy biznesowe tych firm – wygrają swoją przyszłość i pozycję na rynku bądź przegrają z agresywną konkurencją.


Obecnie w Polsce dostępnych jest kilkadziesiąt rozwiązań informatycznych, które wspierają zarządzanie całym przedsiębiorstwem lub jego strategicznym obszarem. Systemy oferuje kilkuset dostawców o różnych kompetencjach. Organizatorzy Synergy Days tłumaczą, iż przedsiębiorcom jest bardzo trudno podjąć właściwą decyzję o tym jaki system IT wybrać i z kim współpracować.


- Jeśli dostawcy nie potrafią przedstawić korzyści jakie płyną z wdrożenia ERP, to jest to ich słabość. Powinni rozumieć, czego klient oczekuje od systemu. Właścicielom i kierownictwu przedsiębiorstw należy więc pokazać, iż wprowadzenie rozwiązania IT zwiększy efektywność biznesu, o kilka punktów wzrośnie rentowność, zwiększy się produktywność itp.- mówi Dariusz Śliwowski, Prezes Zarządu proALPHA Polska Sp.z o.o., działającego od ponad dekady na polskim rynku dostawcy autorskich rozwiązań ERP.


Rafał Kapusta, Koordynator projektów IT w firmie Humansoft Sp. z o.o., która od ćwierćwiecza realizuje projekty wdrożeniowe na rynku m.in. w zakresie systemów klasy ERP własnego autorstwa, zauważa: - Wiele przedsiębiorstw sektora MSP wypracowało własną strukturę organizacyjną poprzez awanse wewnętrzne osób, które pracują w nich kilkadziesiąt lat, nie znają innych wzorców. Gdy dochodzi do zakupu systemu, decydenci często chcą jednocześnie poukładać organizację. Są przekonani, że system to umożliwi – uszereguje i nazwie procesy, które zachodzą w firmie. Sami nie znają swych potrzeb względem IT. To podejście jest nie jest prawidłowe , gdyż od analizy procesów biznesowych należy zacząć. W 2015 roku firma konsultingowa Business Penetration & Consulting monitorowała ponad 400 procesów wyboru systemów IT w obszarze zarządzania, co czwarty projekt wymagał wsparcia doradczego, gdyż przedsiębiorcy nie radzili sobie z organizacją tak trudnego i specjalistycznego procesu.


Na Synergy Days przyjechali przedstawiciele kadry zarządzającej przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych z terenu całego kraju oraz dostawcy z Polski, Czech, Finlandii i Niemiec. W trakcie części konferencyjnej zaprezentowano niemal 80 zaawansowanych rozwiązań IT , które przedstawiano w ramach specjalistycznych bloków m.in. ERP, na którym prezentowano systemy usprawniające zarządzanie całym przedsiębiorstwem, MES, w trakcie którego omawiano rozwiązania dla obszaru produkcyjnego czy BI i Workflow na których poruszano temat analityki zarządczej i obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Przedsiębiorcy oraz dostawcy mogli uczestniczyć w kilku debatach tematycznych, których przewodnim tematem były wskazówki dotyczące wyboru systemów IT.


Wydarzeniem towarzyszącym konferencji była premiera książki „Systemy IT w Polsce: jak wybierać?”. Publikacja stanowi kompendium wiedzy dla kadry menadżerskiej przedsiębiorstw, która wybiera zaawansowane rozwiązania IT. Zawiera opisy najpopularniejszych rozwiązań IT dostępnych na polskim rynku, zarówno w zakresie rozwiązań klasy ERP jak i systemów specjalistycznych, które wspierają produkcję (MES, APS, PLM), utrzymanie ruchu (CMMS), gospodarkę magazynową (WMS), analitykę zarządczą i przepływ pracy (BI, Workflow), a także obsługę klienta (CRM) i bezpieczeństwo informacji. W książce poruszony jest także temat prawidłowego przeprowadzenia procesu wyboru i wdrożenia rozwiązań, w tym najczęstszych błędów popełnianych w jego trakcie.


Synergy Days jest wydarzeniem, które ma wpłynąć na poziom świadomości przedsiębiorców i umożliwić im dostęp do wiedzy o zaawansowanych systemach IT. Merytoryczna strona tegorocznej konferencji została wysoko oceniona przez uczestników. Jeden z nich, Marcin Krupa z firmy Addit Sp. z o.o. przyznaje: – Poszukujemy rozwiązań informatycznych dostarczających nam dane o produkcji, logistyce i magazynie. Interesuje nas kwestia monitorowania produkcji, bieżącego podglądu obłożenia maszyn. Jesteśmy rozwijającą się firmą, rozbudowujemy zakład produkcyjny i myślimy o jej dalszej informatyzacji. Z pewnością wykorzystamy wiedzę zdobytą na tej konferencji.


Konferencje organizowane przez Synergy Poland są postrzegane jako miejsce upowszechniania wiedzy na temat informatyzacji oraz prowadzenia procesów inwestycyjnych. W związku z tym przy okazji Synergy Days 2016 Zarząd BPC Group nagrodził osoby, które poprzez swoją działalność wyróżniają się na polu edukacji i doradztwa w zakresie wyboru rozwiązań IT.


Źródło: BPC Group

24.06.2016


Tagi: Synergy Days


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...