QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Innowacyjność i produktywność w gospodarce stawiającej wymagania - spotkanie biznesowe

wykres


14 kwietnia w Katowicach SIAD Group, UniCredit, Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zorganizowały spotkanie biznesowe pt. „Innowacyjność i produktywność w gospodarce stawiającej wymagania”, podczas którego spotkali się przedstawiciele śląskiej branży przemysłowej oraz reprezentanci władz i instytucji regionu.


Szanse i zagrożenia dla polskiej gospodarki

- Perspektywy dla Polskiej gospodarki w tej chwili kształtują się bardzo korzystnie. Zwłaszcza w krótkim okresie możemy się spodziewać solidnego wzrostu gospodarczego, pomimo szeregu ryzyk w gospodarce światowej. Przede wszystkim liczymy na solidny wzrost konsumpcji prywatnej, która będzie się opierała na trzech podstawowych filarach: solidnym rynku pracy, dalszym spadku cen i dodatkowych środkach, które gospodarstwa domowe uzyskają z programu Rodzina 500+. Tutaj w krótkim okresie należy spodziewać się pozytywnego oddźwięku i pozytywnego wzrostu gospodarczego. Jeżeli chodzi o główne zagrożenia, pojawiają się obawy dotyczące spowolnienia wzrostu gospodarczego w Chinach i podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. A jeśli chodzi o Polskę – rekomendowane jest, żeby w ramach działań, nie zwiększać nadmiernie deficytu i nie ryzykować wejścia w procedurę nadmiernego deficytu w przypadku spowolnienia gospodarczego. – tak sytuację gospodarczą opisał Adam Antoniak, Starszy Ekonomista w Zespole Analiz i Prognoz Rynkowych Banku Pekao przedstawił makroekonomiczne prognozy dla Polski.


Włoskie firmy bardzo chętnie inwestują w Polsce

Elisabetta Caprino, Sekretarz Generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w następujący sposób podsumowuje wejście na polski rynek nowego włoskiego inwestora:


- Zwiększająca się liczba członków Włoskie Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, pokazuje, że Włosi są bardzo zainteresowani zakładaniem biznesu w Polsce. Od grudnia 2014 roku Izba jest akredytowana przez włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, co daje nam wiele nowych praw i obowiązków. Oprócz tego, aktywnie wspieramy naszych członków, których jest coraz więcej, rozwijają się i w związku z tym, oczekują również większego zaangażowania ze strony Izby. Jest to dobry znak, ponieważ włoskie przedsiębiorstwa patrzą na Polskę jako na interesujący kierunek z dużym potencjałem gospodarczym. Dlatego sukcesywnie otwieramy nowe biura, 12 lipca planujemy otwarcie oddziału we Wrocławiu a w Warszawie zmieniamy siedzibę na nową i większą. SIAD jest jednym z najnowszych członków Izby Włoskiej. W 1927 roku SIAD rozpoczynał swoją działalność jako mała firma rodzinna. Obecny CEO Bernardo Sestini reprezentuje już czwarte pokolenie właścicieli. Firma na przestrzeni lat bardzo się rozrosła i obecnie ma wiele przedstawicielstw na całym świecie. W Polsce SIAD rozpoczął działalność na Śląsku, kupując w Rudzie Śląskiej fabrykę Technogas i planuje dalszą ekspansję w regionie i poza nim.


Pietro Vinci – Dyrektor katowickiego oddziału Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej dodaje:


- Izba Włoska bardzo prężnie rozwija się w Polsce, katowicki oddział otworzyliśmy dwa lata temu, za miesiąc otwieramy oddział we Wrocławiu a w planach mamy również Poznań. Nowym członkiem Izby Włoskiej jest Grupa SIAD, która w 2015 roku zdecydowała się na wejście na rynek polski i ze względu na przemysłowe uwarunkowania regionu oraz bliskie sąsiedztwo z Czechami, gdzie działa już od wielu lat, wybrała na miejsce swojej działalności Śląsk.


Najpierw Śląsk, później cała Polska

Grupa SIAD jest obecnie jedną z czołowych włoskich firm sektora chemicznego, działających w branży gazów technicznych, techniki, opieki zdrowotnej, usług i towarów przemysłowych. Filozofią firmy jest świadczyć jak najlepsze i nowoczesne, nieustannie ulepszane usługi. Górny Śląsk stanowi najnowszą lokalizację na mapie ekspansji Grupy, a w jej planach jest dalszy rozwój i nowe inwestycje na terenie Polski.


Bernardo Sestini, Chief Executive Officer w SIAD, na pytanie: „Jakie są plany rozwoju firmy SIAD w Polsce i jaki wpływ będzie miała jej obecność na terenie Śląska?” opowiada:


- Grupa SIAD dopiero zawitała do Polski. Kupiliśmy w Rudzie Śląskiej średnich rozmiarów firmę – Technogas i w tej chwili planujemy nasze działania na najbliższe dwa lata. Chcemy rozszerzyć pole działalności na inne regiony Polski, ponieważ sprzedaż gazów technicznych odbywała się do tej pory głównie w regionie Śląska, a naszym celem jest udział w całym polskim rynku. Myślę tutaj głównie o rejonie Pomorza, które jest ważnym punktem docelowym na naszej mapie rozwoju. SIAD ma w swojej ofercie wiele produktów, które z powodzeniem moglibyśmy dostarczyć do pomorskich klientów, np. wszystkie materiały dla spawalnictwa oraz gaz.

Nasze nastawienie do przyszłości w Polsce jest bardzo pozytywne. Chcemy się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy dla Polaków.. W tym momencie polski oddział jest również bardzo wspierany przez nasze filie w Czechach. Moim zdaniem Polacy i Czesi mają podobnie podejście do biznesu – bardzo lojalne i proaktywne.


Ivo Lukas, Dyrektor Generalny SIAD w Czechach, na Słowacji i w Polsce dodaje:


- Dlaczego Polska? Nasze przedsiębiorstwo zaopatruje w gazy techniczne i inne produkty Słowację, Węgry, Czechy i Austrię. Jeśli chodzi o Polskę, to kilka lat temu był problem z nabyciem gazów technicznych i dostawaliśmy zapytania od przedstawicieli polskich firm o zaopatrywanie ich w nasze produkty. W ten sposób w naturalny sposób zaczęliśmy się pojawiać na polskim rynku. Po jakimś czasie rozpoczęliśmy rozmowy z Technogas i doszło do decyzji zakupy tej spółki.

To oczywiste, że Polska to duży rynek z 40 mln ludzi, a co za tym idzie duża szansa na sprzedaż. Chcielibyśmy rozwinąć naszą aktywność w Polsce i doprowadzić do rozwoju naszej inwestycji, jak to miało miejsce w Czechach, gdzie właśnie budujemy wyspecjalizowane laboratorium gazów technicznych. Zależy nam na tym, aby w Polsce powstało dużej wielkości przedsiębiorstwo, które będzie spełniało wysokie standardy zaopatrzeniowe gazów technicznych dla polskich klientów.


Eksperci z Grupy SIAD opowiedzieli także o najnowszych osiągnięciach, zwiększeniu wydajności, wprowadzeniu innowacyjnych aplikacji i osiąganiu większych oszczędności dzięki gazom technicznym i specjalistycznym. Poruszone zostały m.in. zagadnienia dotyczące zwiększania produktywności przemysłu dzięki nowym mieszankom gazów, urządzeniom spawalniczym i rozwiązaniom proponowanym przez usługi SIAD.


Konferencja zadedykowana była przedsiębiorstwom działających w sektorze przemysłu transportowego, motoryzacyjnego, metalowego, wytwórczego, chemicznego, energetycznego oraz elektrycznego a także lokalnym instytucjom zainteresowanym współpracą i poszerzeniem wiedzy na temat możliwości płynących z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu w ich regionie.


Po części merytorycznej obył się networking, podczas którego goście mieli czas na rozmowę z prelegentami oraz ekspertami.


Źródło: Grupa SIAD

21.04.2016


Tagi: spotkanie biznesowe, Katowice


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...