QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

We Wrocławiu rozmawialiśmy o biurowcach

W czwartek, 10 marca zorganizowaliśmy spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi wrocławskich budynków biurowych. W części konferencyjnej eksperci z globalnej agencji Cushman & Wakefield podzielili się z nami wiedzą nt. wrocławskiego rynku i przedstawili prognozy na najbliższy rok. Zaprezentowano możliwości finansowania inwestycji i transakcji, a także warunki jakie powinny spełniać projekty biurowe w relacji do nowych trendów na rynku pracy. Omówiono także prawne zasady wykonywania adaptacji budynku. Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield, a Honorowym Patronem, Loża Dolnośląska BCC. Spotkanie odbyło się w butikowym hotelu The Granary.


Tematyka naszego spotkana wzbudziła duże zainteresowanie, które przeszło nasze oczekiwania. Do hotelu The Granary przybyło około 130 gości - przedstawicieli deweloperów, firm wynajmujących biura z różnych sektorów, firm budowlanych i agencji nieruchomości. Podczas powitania, Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media przedstawił firmy partnerskie i ich menedżerów. Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield. Partnerami i sponsorami: Echo Investment SA - inwestor biurowca Nobilis Business House, Megapolis inwestor obiektu biurowego Bielany Business Point, REESCO - generalny wykonawca, Agencja Mienia Wojskowego, OT/Wrocław.

Po części powitalnej, Zbigniew Sieja, zastępca dyrektora OT we Wrocławiu Agencji Mienia Wojskowego przedstawił najbliższe planu przetargów gruntów i nieruchomości przygotowywanych przez agencję w nowej strukturze organizacyjnej.

Glówne tematy części merytorycznej poprowadzili eksperci globalnej agencji Cushman & Wakefield. W pierwszej prezentacji Marcin Siewierski, Negotiator, Regional Cities podzielił się informacjami o wrocławskim rynku nieruchomości biurowych na tle innych miast regionalnych. Przedstawione zostały także prognozy na najbliższe 2 lata. Kolejnym prelegentem był Marcin Kocerba, Senior Surveyor, Capital Markets Department, który przedstawił sytuację na rynku inwestycyjnym nieruchomości biurowych: transakcje, stopy zwrotu w poszczególnych miastach, tendencje na rynku. Marcin Kocerba omówił warunki jakie powinien spełnić obiekt biurowy, by stał się interesującym produktem dla różnego typu nabywców nieruchomości, głównie funduszy inwestycyjnych.

O możliwościach pozyskiwania środków finansowych na realizację i kupno nieruchomości biurowych mówiła Mira Kantor-Pikus, Director of Strategic Advisory Capital Markets - Poland. W kolejnej prezentacji Michał Gliński, radca prawny z kancelarii Wardyński i Wspólnicy przedstawił aspekty prawne zasad wykonywania adaptacji budynku lub przedmiotu najmu przez wynajmującego lub przez najemcę.

Po prezentacjach odbył się niezwykle ciekawy panel dyskusyjny, który poprowadziła Mira Kantor-Pikus. W trakcie dyskusji Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager Echo Investment SA mówiła m.in. o pozytywnych i negatywnych aspektach Wrocławia jako lokalizacji nowych projektów biurowych.

Adam Pietkiewicz, Prezes Zarządu spółki Megapolis - inwestora biurowca Bielany Business Point mówił dlaczego warto inwestować w Bielanach Wrocławskich. Natomiast Tomasz Tylec, Senior Project Manager firmy Reesco opowiedział o roli generalnego wykonawcy oraz o tym jakie nowe technologie i podejście do budynku może przyciągać najemców.

Anna Sobańska Office, Manager Catlin mówiła możliwościach zwiększenia zainteresowania najemców rynkiem wrocławskim oraz o pozytywnych i negatywnych aspektach lokowania nowej działalności biznesowej we Wrocławiu. Z kolei Joanna Prokurat, radca prawny Joanna Prokurat – radca prawny z z kancelarii Wardyński i Wspólnicy przedstawiła podatkowe rozliczenie mediów - TSUE w odniesieniu praktyka polskich sądów i organów oraz nowe zasady wydawania interpretacji podatkowych i eliminowania ich z obrotu.

Po części konferencyjnej przyszedł czas na ekskluzywny koktajl w restauracji hotelowej przy muzyce na żywo. Znakomity szef kuchni zaproponował gościom oryginalne i niezwykle efektowne menu koktajlowe.

W trakcie koktajlu i rozmów kuluarowych goście mogli zasmakować m.in. cydr Meli Melum, kawę Lavazza, przygotowaną przez dystrybutora firmę Eden oraz degustować wina.

Gościem honorowym był Marek Woron, Kanclerz Loży Dolnośląskiej i Wiceprzewodniczący Zarządu BCC. Na zdjęciu po lewej stronie Marek Woron i Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Na zdjęciu po prawej Piotr Kolbusz, Prezes Black Point i Exclusive Apartments.

W spotkaniu udział wzięli właściciele i przedstawiciele czołowych inwestorów obiektów biurowych we Wrocławiu.

Obecni byli przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Koktajl był doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów z naszymi ekspertami. Na zdjęciu po lewej Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager Echo Investment SA, a po prawej Mira Kantor-Pikus, Director of Strategic Advisory Capital Markets - Poland Cushman & Wakefield.

Spotkanie koktajlowe przebiegało w doskonałej atmosferze, nasi goście nawiązali wiele nowych kontaktów biznesowych.

Na zdjęciu po lewej Karolina Kocyłowska, Dyrektor Generalny hotelu The Granary w rozmowie z Jarosławem Sztuckim, Dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. Na zdjęciu po prawej Wojciech Preis z firmy Stator i Joanna Maślak z Media Impact Polska - Grupa Onet.

Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield. Partnerem była także spółka Echo Investment, która promowała biurowiec Nobilis Business House.

Podczas spotkania Grupa deweloperska Megapolis przedstawiła biurowiec Bielany Business Point, który powstaje przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich. Obiekt komercjalizuje wrocławska agencja Jot-Be. Agencja Mienia Wojskowego prezentowała oferty gruntów inwestycyjnych i nieruchomości.

To pierwsze nasze spotkanie biznesowe w tym roku i od razu niezwykle udane. Zainteresowanie zaproponowaną tematyką przerosło nasze oczekiwania. Planujemy kolejne imprezy w najbliższych miesiącach. Na naszych portalach opublikowaliśmy planowany terminarz spotkań biznesowych na cały 2016 rok. Z sektora nieruchomości komercyjnych przygotowujemy mini forum połączone z koktajlem poświęcone rynkowi powierzchni magazynowo - przemysłowych. Ponadto planujemy tematykę: finansowanie rozwoju przedsiębiorstw, inwestycji na rynkach kapitałowych, nieruchomości luksusowych i innych, np. zaproponowanych przez naszych partnerów.


Chcemy poruszyć tematy: finansowanie rozwoju firm, nieruchomości komercyjne (biurowce) oraz rynek kapitałowy. W przyszłym roku planujemy także organizację forum poświęconego rynkowi powierzchni przemysłowo-magazynowych na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do współpracy. W gronie naszych gości warto pokazać się i przedstawić swoją firmy i propozycje biznesowe. Zapraszamy!


Zobacz terminarz i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w wielu sektorach rynku. Odbywają się prezentacje interesujących zagadnień z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała agencja Małgorzaty Rakowskiej.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które zaangażowały się w nasze spotkanie, a także menedżerom i sympatycznej załodze hotelu The Granary we Wrocławiu za wzorowe przygotowanie naszej imprezy.Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku i GoogleSponsorami i partnerami Koktajlu Inwestycyjnego byli:Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

13.03.2016


Tagi: koktajl, spotkanie biznesowe


MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Roquette jest światowym liderem w dziedzinie wykorzystania składników...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...