QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

We Wrocławiu rozmawialiśmy o biurowcach

W czwartek, 10 marca zorganizowaliśmy spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi wrocławskich budynków biurowych. W części konferencyjnej eksperci z globalnej agencji Cushman & Wakefield podzielili się z nami wiedzą nt. wrocławskiego rynku i przedstawili prognozy na najbliższy rok. Zaprezentowano możliwości finansowania inwestycji i transakcji, a także warunki jakie powinny spełniać projekty biurowe w relacji do nowych trendów na rynku pracy. Omówiono także prawne zasady wykonywania adaptacji budynku. Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield, a Honorowym Patronem, Loża Dolnośląska BCC. Spotkanie odbyło się w butikowym hotelu The Granary.


Tematyka naszego spotkana wzbudziła duże zainteresowanie, które przeszło nasze oczekiwania. Do hotelu The Granary przybyło około 130 gości - przedstawicieli deweloperów, firm wynajmujących biura z różnych sektorów, firm budowlanych i agencji nieruchomości. Podczas powitania, Leszek Kun, właściciel agencji informacyjnej QBusiness Media przedstawił firmy partnerskie i ich menedżerów. Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield. Partnerami i sponsorami: Echo Investment SA - inwestor biurowca Nobilis Business House, Megapolis inwestor obiektu biurowego Bielany Business Point, REESCO - generalny wykonawca, Agencja Mienia Wojskowego, OT/Wrocław.

Po części powitalnej, Zbigniew Sieja, zastępca dyrektora OT we Wrocławiu Agencji Mienia Wojskowego przedstawił najbliższe planu przetargów gruntów i nieruchomości przygotowywanych przez agencję w nowej strukturze organizacyjnej.

Glówne tematy części merytorycznej poprowadzili eksperci globalnej agencji Cushman & Wakefield. W pierwszej prezentacji Marcin Siewierski, Negotiator, Regional Cities podzielił się informacjami o wrocławskim rynku nieruchomości biurowych na tle innych miast regionalnych. Przedstawione zostały także prognozy na najbliższe 2 lata. Kolejnym prelegentem był Marcin Kocerba, Senior Surveyor, Capital Markets Department, który przedstawił sytuację na rynku inwestycyjnym nieruchomości biurowych: transakcje, stopy zwrotu w poszczególnych miastach, tendencje na rynku. Marcin Kocerba omówił warunki jakie powinien spełnić obiekt biurowy, by stał się interesującym produktem dla różnego typu nabywców nieruchomości, głównie funduszy inwestycyjnych.

O możliwościach pozyskiwania środków finansowych na realizację i kupno nieruchomości biurowych mówiła Mira Kantor-Pikus, Director of Strategic Advisory Capital Markets - Poland. W kolejnej prezentacji Michał Gliński, radca prawny z kancelarii Wardyński i Wspólnicy przedstawił aspekty prawne zasad wykonywania adaptacji budynku lub przedmiotu najmu przez wynajmującego lub przez najemcę.

Po prezentacjach odbył się niezwykle ciekawy panel dyskusyjny, który poprowadziła Mira Kantor-Pikus. W trakcie dyskusji Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager Echo Investment SA mówiła m.in. o pozytywnych i negatywnych aspektach Wrocławia jako lokalizacji nowych projektów biurowych.

Adam Pietkiewicz, Prezes Zarządu spółki Megapolis - inwestora biurowca Bielany Business Point mówił dlaczego warto inwestować w Bielanach Wrocławskich. Natomiast Tomasz Tylec, Senior Project Manager firmy Reesco opowiedział o roli generalnego wykonawcy oraz o tym jakie nowe technologie i podejście do budynku może przyciągać najemców.

Anna Sobańska Office, Manager Catlin mówiła możliwościach zwiększenia zainteresowania najemców rynkiem wrocławskim oraz o pozytywnych i negatywnych aspektach lokowania nowej działalności biznesowej we Wrocławiu. Z kolei Joanna Prokurat, radca prawny Joanna Prokurat – radca prawny z z kancelarii Wardyński i Wspólnicy przedstawiła podatkowe rozliczenie mediów - TSUE w odniesieniu praktyka polskich sądów i organów oraz nowe zasady wydawania interpretacji podatkowych i eliminowania ich z obrotu.

Po części konferencyjnej przyszedł czas na ekskluzywny koktajl w restauracji hotelowej przy muzyce na żywo. Znakomity szef kuchni zaproponował gościom oryginalne i niezwykle efektowne menu koktajlowe.

W trakcie koktajlu i rozmów kuluarowych goście mogli zasmakować m.in. cydr Meli Melum, kawę Lavazza, przygotowaną przez dystrybutora firmę Eden oraz degustować wina.

Gościem honorowym był Marek Woron, Kanclerz Loży Dolnośląskiej i Wiceprzewodniczący Zarządu BCC. Na zdjęciu po lewej stronie Marek Woron i Piotr Regiec, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Na zdjęciu po prawej Piotr Kolbusz, Prezes Black Point i Exclusive Apartments.

W spotkaniu udział wzięli właściciele i przedstawiciele czołowych inwestorów obiektów biurowych we Wrocławiu.

Obecni byli przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Koktajl był doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów z naszymi ekspertami. Na zdjęciu po lewej Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager Echo Investment SA, a po prawej Mira Kantor-Pikus, Director of Strategic Advisory Capital Markets - Poland Cushman & Wakefield.

Spotkanie koktajlowe przebiegało w doskonałej atmosferze, nasi goście nawiązali wiele nowych kontaktów biznesowych.

Na zdjęciu po lewej Karolina Kocyłowska, Dyrektor Generalny hotelu The Granary w rozmowie z Jarosławem Sztuckim, Dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. Na zdjęciu po prawej Wojciech Preis z firmy Stator i Joanna Maślak z Media Impact Polska - Grupa Onet.

Głównym partnerem spotkania była firma Cushman & Wakefield. Partnerem była także spółka Echo Investment, która promowała biurowiec Nobilis Business House.

Podczas spotkania Grupa deweloperska Megapolis przedstawiła biurowiec Bielany Business Point, który powstaje przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich. Obiekt komercjalizuje wrocławska agencja Jot-Be. Agencja Mienia Wojskowego prezentowała oferty gruntów inwestycyjnych i nieruchomości.

To pierwsze nasze spotkanie biznesowe w tym roku i od razu niezwykle udane. Zainteresowanie zaproponowaną tematyką przerosło nasze oczekiwania. Planujemy kolejne imprezy w najbliższych miesiącach. Na naszych portalach opublikowaliśmy planowany terminarz spotkań biznesowych na cały 2016 rok. Z sektora nieruchomości komercyjnych przygotowujemy mini forum połączone z koktajlem poświęcone rynkowi powierzchni magazynowo - przemysłowych. Ponadto planujemy tematykę: finansowanie rozwoju przedsiębiorstw, inwestycji na rynkach kapitałowych, nieruchomości luksusowych i innych, np. zaproponowanych przez naszych partnerów.


Chcemy poruszyć tematy: finansowanie rozwoju firm, nieruchomości komercyjne (biurowce) oraz rynek kapitałowy. W przyszłym roku planujemy także organizację forum poświęconego rynkowi powierzchni przemysłowo-magazynowych na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do współpracy. W gronie naszych gości warto pokazać się i przedstawić swoją firmy i propozycje biznesowe. Zapraszamy!


Zobacz terminarz i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Kluczowym celem naszych spotkań menedżerskich jest komunikacja między podmiotami funkcjonującym w wielu sektorach rynku. Odbywają się prezentacje interesujących zagadnień z zakresu gospodarki, finansów, rynku nieruchomości i przemysłu.


Organizatorem imprezy była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała agencja Małgorzaty Rakowskiej.


Dziękujemy bardzo wszystkim firmom, które zaangażowały się w nasze spotkanie, a także menedżerom i sympatycznej załodze hotelu The Granary we Wrocławiu za wzorowe przygotowanie naszej imprezy.Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku i GoogleSponsorami i partnerami Koktajlu Inwestycyjnego byli:Źródło: QBusiness.pl/ReNews.pl

13.03.2016


Tagi: koktajl, spotkanie biznesowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...