QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Warszawskie Dni Rekrutacji 2016

Piąta edycja Warszawskich Dni Rekrutacji już za nami! Sprawdźcie, co działo się 18 i 19 lutego na Akademii Leona Koźmińskiego.


wykres


Towarzystwo w tym roku dopisało, aule Akademii Leona Koźmińskiego wypełnił tłum ok. 400 gości otwartych na nową dawkę wiedzy, inspiracji i kontaktów. Dziękujemy, że byliście z nami! Przyszłość HR, nowoczesność, innowacja – w tym roku zespół HRstandard postawił na najnowsze trendy, które będą obowiązywać przez najbliższe lata w branży HR. Przypomnijmy, co działo się podczas tegorocznej edycji WDR-ów.


Konferencję rozpoczęto wystąpieniem naszego gościa specjalnego: Kamila Glenszczyka z firmy Google. Pan Kamil przedstawił słuchaczom ciekawy Case Study, o tym jak workstyle może wpływać na nasz styl życia oraz zwiększył apetyt słuchaczów na kolejne prelekcje.


Następnie nadszedł czas na kolejny, specjalny punkt naszego programu – panel dyskusyjny dotyczący wyników przygotowanego przez nasz zespół raportu: Narzędzia Przyszłości HR. Panel moderowała dr Barbara Zych (Employer Branding Institute), która poprowadziła ciekawą dyskusję z zaproszonymi przez nasz portal goścmi: Monika Sońtą, Katarzyną Borowicz, Alicją Arndt (GoldenLine & GazetaPraca.pl), Filipem Tomaszewskim (Pracowania Gier Szkoleniowych), Maciejem Wituszyński (Shell), Michałem Galbarczykiem (Alta) oraz Marcinem Orocz (BPSC SA). W trakcie spotkania zostały omówione najważniejsze wnioski z przeprowadzonego wcześniej badania dotyczącego przyszłości narzędzi wykorzystywanych w branży HR i kierunku, w którym zmierza zapotrzebowanie działu zasobów ludzkich. Podczas panelu wywiązała się interesująca dyskusja na temat przyszłych hr-owych trendów, obszarów, które będą najsprawniej rozwijać się w organizacjach, aktualnie używanych narzędzi HR oraz tych, które będą wykorzystywane w najbliższej przyszłości branży.


Po panelu dyskusyjnym rozpoczęły się prelekcje z podziałem na specjalistyczne ścieżki tematyczne: Nowe Formy HR, Employer Branding, oraz Narzędzia i Technologie. Uczestnicy konferencji stanęli przed trudnym wyborem tematów oraz marek, o których chcieliby dowiedzieć się więcej. W tym roku zaprosiliśmy przedstawicieli firm takich jak: GoldenLine i GazetaPraca.pl, Shell, Microsoft, PKP, Poczta Polska, mbank, Orange Polska, Netguru, MerixStudio, EY Polska, Bank Millenium, Emplocity i innych. Uczestnicy mieli okazję posłuchać m.in. o: nowych formach rekrutacji i komunikacji w organizacjach, innowacyjnych strategiach i narzędziach wykorzystywanych w działach IT, skutecznym budowaniu marki, trendach employer brandingowych oraz onboardingu.


wykres wykres


Nie zabrało wystąpień rozładowujących atmosferę i podtrzymujących dobry nastrój wśród słuchaczy na sali. Duże zainteresowanie i dobry humor wzbudziły prelekcje Moniki Czaplickiej i Rafała Febera – założycieli jednych z najpopularniejszych fanpage’ów FB: „Kryzysy social media wybuchają w weekendy” oraz „Mordor na Domaniewskiej”.


Warto również wspomnieć także kameralnej imprezie Noc BohaterówHR, evencie, zorganizowanym już po raz trzeci, tym razem w kameralnym lokalu I-view-meetings, w którym stworzono przestrzeń na zapoznanie się bliżej i sympatyczny networking przy lampce dobrego wina. Mieliśmy także okazję przedstawić i nagrodzić tych, którzy zasłużyli na miano HR-owych Bohaterów minionego roku. Podczas naszej skromnej gali zostały ogłoszone wyniki konkursu Bohaterowie HR. Laureaci zostali wybrani przez nasze wyjątkowe jury, których sylwetki przedstawiliśmy na stronie naszej konferencji. Listę tegorocznych zwycięzców znajdziecie TUTAJ.


Konferencję zakończono symulacją biznesową w formie gry – “Tree of Life” przygotowaną przez Pracownię Gier Szkoleniowych. To autorska gra symulacyjna dotycząca zmiany, której fabuła opierała się na epickiej historii powstania świata. Uczestnicy gry stanęli przed wyzwaniem indywidualnego podejmowania decyzji, negocjowania oraz aktywnego dążenia do realizowania zadań grupy. Gra stworzyła uczestnikom kontekst do tego, by poczuć wpływ i wartość współpracy członków zespołu na wspólny efekt. Można było przekonać się jak ważna jest rola lidera, a także tego jakie posiadamy umiejętności negocjacyjne. Miłym zaskoczeniem było obserwowanie dynamicznego rozwoju akcji, emocji, jakie budzi rywalizacja i podejmowanie wyzwań a także ogromnego zaangażowania nieznających się wcześniej osób.


Zespół HRstandard dziękuje za liczną frekwencję, pozytywny feedback i energię! Podziękowania należą się także Partnerom, którzy wspierali portal podczas konferencji:


Partner konferencji: Akademia Leona Koźmińskiego


Partnerzy główni: GoldenLine, Employer Branding Institute, Emplocity


Partnerzy: Pracownia Gier Szkoleniowych, Alta


Patroni medialni: Polskie Forum HR, GazetaPraca.pl, Praca.pl, Miesięcznik benefit, HR z pasją,, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, infoPraca, Magazyn Rekruter, Strategie i Biznes, QBusiness, Most Wanted, Grupa Jobs.pl, Personel i Zarządzanie


Źródło: HRstandard

08.03.2016


Tagi:Międzynarodowego Kongresu Imperium Kobiet


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...