QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Europa Centralna wkrótce w Gliwicach

Projekt Europa Centralna o powierzchni 67 000 m2, powstaje na 27-hektarowej działce, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Centrum, którego planowane otwarcie przewidziane w drugiej połowie 2011 r.


Kompleks jest już w I fazie inwestycji i będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Realizacja kolejnego etapu rozbudowy obiektu, Europa Office Park (faza II), przewidziana została na kolejne lata i powiększy kompleks o dalsze 40 000 m2 powierzchni. Obiekt powstanie na 26. hektarowej działce.


Lokalizacja projektu jest wręcz wymarzona dla każdego inwestora - skrzyżowanie autostrad A4 i A1. Trudno o lepsze miejsce nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Można powiedzieć, że inwestycja znajdzie się w samym sercu Europy.

Projekt obejmuje ponad 100 poszczególnych unitów (powierzchni handlowych) podzielonych na trzy strefy, takie jak: sekcja budowlana i meblowa, sekcja poświęcona kolekcjom odzieżowym i pasaż gastronomiczny.


Flagowymi najemcami retail parku będą: hipermarket o powierzchni 10 000 m2 i market budowlany Castorama o powierzchni 10 000 m2. Ponadto, 3 000 m2 zajmie sklep Media Expert. Pozostali najemcy to między innymi: Super Pharm, Kakadu, Reserved i Apart. Ogromny, bezpłatny parking na ponad 2000 miejsc. Catchment obejmie do 3.2 mln osób.Projekt centrum handlowego powstał w biurze architektonicznym Czora & Czora. Budowa potrwa ponad rok a otwarcie planowane jest na drugą połowe 2011roku.


O inwestorze

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie. Helical Poland specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku ponad 110 000 m² w trzech projektach zlokalizowanych na południu Polski (pierwszy z nich - Park Handlowy Młyn - został otwarty w grudniu 2008r.). Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.

Pierwszy project Helical Poland - Park Handlowy Młyn we Wrocławiu – został nominowany do nagrody magazynu Shopping Center Poland „Koncept Roku”. Central&Eastern European Real Estate nominowała Park Handlowy Młyn do wyróżnienia “Retail Project of the Year”.


Inwestycje i inwestorzy

Nieruchomości-Inwestycje komercyjne

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Helical Poland

06.04.2010


Tagi: Helical Poland, Park Handlowy Turawa, Opole

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...