QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
konferencja
Szukaj 

Galeria Słoneczna w Radomiu

Inwestorem Galerii Słonecznej jest AIG/Lincoln Polska, międzynarodowy deweloper działający w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a wyłącznym agentem przy komercjalizacji centrum jest firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.Docelowo w Galerii Słonecznej na powierzchni blisko 42 tys. mkw. będzie ok. 170 sklepów i punktów usługowych. Będzie to pierwszy obiekt handlowo-rozrywkowy tego typu w Radomiu. Budowa centrum rozpoczęła się w lipcu 2009 r., a jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2011 r.


Wszystkie prace budowlane wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Wykonano już 85% robót żelbetowych i 19% prac murowych. W lutym rozpoczęto prace związane z instalacjami mechanicznymi, a w marcu – prace elewacyjne, które powinny być zakończone do końca września br. Od października br. planowane jest rozpoczęcie prac przez najemców. Najemcy będą stopniowo wprowadzani do centrum (w zależności od strefy) do grudnia 2010 r.


DANE PODSTAWOWE O PROJEKCIE:

Liczba kondygnacji: 3

Powierzchnia całkowita: 110.300 mkw.

Powierzchnia najmu: 42.000 mkw.

Oferta: około 170 sklepów oraz punktów usługowych z bogatym asortymentem

Ilość miejsc parkingowych: 1.181

Lokalizacja: ścisłe centrum miasta

Cel projektu: budowa silnego oraz wyróżniającego się centrum handlowo-rozrywkowego, największego w regionie, o różnorodnej ofercie


Deweloperem centrum handlowego w Radomiu jest firma AIG/Lincoln Polska. AIG/Lincoln Polska jest międzynarodową spółką deweloperską i inwestycyjną świadczącą także usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami. Firma aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. i zrealizowała szereg komercyjnych oraz mieszkaniowych projektów, które wyróżnia zarówno wysoka klasa wykonania, jak i prestiżowa lokalizacja. Są to m.in. Riverside Park, Saski Crescent, Saski Point, siedziba AIG Amplico Life, Osiedle Kampinos. Inwestor wybudował również pięć parków biznesowych „Diamond Business Park” w Piasecznie, Warszawie, Łodzi, Strykowie i Gliwicach. Grzybowska Park – biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum biznesowym Warszawy – jest najnowszą inwestycją AIG/Lincoln Polska. Obecnie deweloper jest w trakcie realizacji projektu osiedla domów jednorodzinnych Sosnowa Dolina zlokalizowanego w sąsiedztwie podwarszawskiej Magdalenki oraz wielofazowego projektu logistyczno-technologicznego Diamond Business Park Stryków (pierwsza faza – 40.000 metrów kwadratowych). W trakcie budowy jest także Centrum Słoneczne w Radomiu obejmujące Galerię Słoneczną, Osiedle Słoneczne oraz Aqua Park.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 58 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), Rynki Kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna i wycena, finansowanie dłużne i kapitałowe), Rozwiązania dla Klienta (zintegrowane strategie w zakresie nieruchomości i związane z tym usługi na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz Usługi Doradcze (doradztwo w zakresie prowadzenia działalności i nieruchomości). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com


Nieruchomości-Wiadomości

Nieruchomości-Strona Główna


Źródło: Cushman & Wakefield

01.04.2010


Tagi: Cushman & Wakefield, Galeria Słoneczna, Radom

BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...